Szczecin
Szkoła Ponadpodstawowa
Zespół Szkół Nr 4

Adres
ul.Kusocińskiego 3, 70-237 Szczecin
Telefon
91-433-93-28
E-mail
zs4@um.szczecin.pl
Strona www
http://www.zs4.szczecin.pl
Typ placówki
Zespół szkół i placówek oświatowych
Opis

Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej jest miejscem, w którym odnajdzie się każdy, kto zawita w te progi. Dzień dzisiejszy szkoły łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Nasze korzenie sięgają istniejącego od 1960 roku Technikum Kolejowego. Obecnie w skład Zespołu Szkół nr 4 im. Armii Krajowej wchodzą: Technikum Energetyczno-Transportowe i Branżowa Szkoła I stopnia nr 3.

Misją szkoły jest jak najlepsze przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w stale modernizującej się gospodarce UE. Przygotowanie absolwentów do podejmowania działań innowacyjnych zwiększającą efektywność świadczonych usług w firmach i zakładach, w których pracują. Kształcimy w branżach ENERGETYKA i TRANSPORT.

Szkoła w 2015 roku znalazła się na I miejscu w rankingu "PERSPEKTYW" w kategorii najlepiej zdanych egzaminów zawodowych w województwie zachodniopomorskim i na XXIX miejscu w rankingu ogólnopolskim.

W 2018 i w2019 roku Technikum uzyskało status "Brązowa Szkoła" w rankingu na "Najlepsze Technika w Polsce". Ta wysoka pozycja wynika z pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych i zawodowych.

Znakiem naszego czasu w szkole są:

  • nowocześnie wyposażone klasopracownie,
  • pracownie informatyczne ze stałym dostępem do internetu,
  • skomputeryzowana biblioteka i czytelnia,
  • dwie hale sportowe,
  • nowoczesny obiekt sportowy ze sztuczną nawierzchnią,
  • szkoła posiada wyremontowany internat; obecnie 95 miejsc w pokojach 2-3 osobowych z własnymi węzłami sanitarnymi (funkcjonujący również w weekendy), z własną kuchnią i stołówką.

Nasza szkoła jest szkołą bezpieczną - obiekt zamknięty i monitorowany. Prowadzone są zajęcia terapeutyczne dla uczniów z dysleksją, dobrze działa Rada Rodziców. Uczniowie otrzymują pomoc stypendialną. Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej jest placówką przyjazną dla ucznia. Dla naszych uczniów prowadzimy zajęcia promujące zdrowy tryb życia, a profilaktyka uzależnień stawiana jest na czołowym miejscu w pracy wychowawczej szkoły. Uczniom i ich rodzinom zapewniamy fachową i dyskretną opiekę pedagogów szkoły. Stała opieka medyczna w szkole czuwa nad zdrowiem naszych wychowanków. Szkoła współpracuje z instytucjami edukacyjnymi wspierającymi wszechstronny rozwój młodzieży.

Dewizą szkoły jest codzienne wykonywanie pracy najlepiej jak potrafimy. W wyniku zewnętrznych badań pracy szkoły, w 2004 r. Szkoła uzyskała tytuł "Zachodniopomorskiej Szkoły Jakości" - za sukcesy w tworzeniu szkoły nowoczesnej, wspierającej i zapewniającej wysoką jakość kształcenia oraz ciągły rozwój uczniów i nauczycieli.