Poznań
Żłobek
Żłobek "Tygryskowa Chatka"
Adres
ul. Święcickiego 1, 60-781 Poznań
Telefon
61 642 94 46, 570200566
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Martyna Plewa / Justyna Kroll
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • zajęcia sensoryczne
 • nasz mały ogródek
 • zajęcia sen
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
Opis

 

Nasz żłobek to domowe ciepło i troskliwa opieka dla Twojego dziecka oraz gwarancja bezpieczeństwa i rozwoju.

Żłobek Tygryskowa chatka, posiada trzy oddzielne sale dla dzieci, szatnie, zaplecze kuchenne oraz łazienki przystosowane dla najmniejszych dzieci ( małe umywalki, baterie z termostatem a  dla każdego maluszka własny nocniczek). Dzieci w żłobku podzielone są na trzy grupy wiekowe, tygryski, kotki-psotki oraz miśki. Każdą 10 osobą grupą dzieci opiekują się dwie ciocie: Martyna, Ania, Ola, Agata, Natalia i Justyna. Ciocie posiadają wykształcenie pedagogiczne oraz ukończyły szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej skierowanej dla najmniejszych dzieci. 

Mamy własny mały ogródek, w którym dzieci co wiosną sadzą kwiatki oraz warzywka, jest to świetny trening cierpliwości i znakomity wstęp do rozmowy o zasadach zdrowego odżywiania. Dzieci,  samodzielnie sadzą truskawki, groszek, pietruszkę, mięte, pomidorki i  obserwują  jak roślinki kiełkują, podlewają je - przez takie zaangażowanie uczymy od najmniejszych lat świadomość skąd się biorą warzywa i owoce oraz kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe. 

Dodatkowo posiadamy kolorowy plac zabaw, który został  dostosowany do potrzeb najmniejszych dzieci.

Wszystkie zabawki, wyposażenie i sprzęty zostały zakupione  w 2020 roku w z środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego 2014-2020. w ramach projektu: „ Tygryskowa chatka – stworzenie 33 miejsc opieki dla dzieci do lat 3 na obszarze Miasta Poznania” nr. projektu: RPWP. 06.04.01-30-0004 /18  i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, higieny, przeciwpożarowe, posiadają niezbędne atesty.

Żywienie
5 posiłków dziennie, do picia woda a na śniadanko ciepłe mleko, herbatka
Personel
6 osobowa kadra opiekuńcza 
Zakres wiekowy
dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia
Godziny pracy
7:00 - 17:00
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
28
Organ prowadzący
Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego
Kierownik - telefon
570200566
Kierownik - email
tygryskowachatka@firs.org.pl
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
7:30 - 15:30
Dodatkowe zajęcia

Zajęcia w żłobku są prowadzone zgodnie ze sporządzanym przez opiekunki planem miesięcznym, który uwzględnia naturalne możliwości dzieci w danym wieku, a którego celem nadrzędnym jest towarzyszenie dzieciom w poznawaniu otaczającego je świata oraz wspieranie kształtowania ich nowych umiejętności.
Wszystkie nasze działania kierowane są na wszechstronny rozwój podopiecznych dlatego proponujemy im:

 • zajęcia sensoryczne – zabawa zmysłami, podczas których zachęcamy dzieci do eksplorowania świata całym sobą, wykorzystując przede wszystkim produkty spożywcze, masy plastyczne, piasek kliniczny oraz zajęcia z światłem i dźwiękami.
 • zajęcia rytmiczne  – w każdy czwartek odbywają się zajęcia umuzykalniające przy wykorzystaniu instrumentów muzycznych, staramy się na nich grać, uczymy się nowych piosenek, ale także poznajemy swoje ciało podczas swobodnych tańców oraz poprzez naśladowanie układów tanecznych.
 • zajęcia językowe –  w każdy piątek w naszym żłobku prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Celem zajęć jest zwiększenie zasobu słownictwa, zachęcamy do werbalnego porozumiewania się, kształtujemy nawyki poprawnej wymowy oraz kształtujemy umiejętność porozumiewania się drugim językiem.
 • zajęcia ruchowe –  każdego dnia w naszym żłobku, ciocie organizują zajęcia gimnastyczne, które wspierają motorykę dziecka i dbają o ogólny rozwój fizyczny
Zasady odpłatności

Nasza placówka otrzymała dotację ze środków budżetu Miasta Poznania na podstawie umowy nr ZSS-IX-526.72.2021 dot. Wsparcia Rodziców poprzez dofinansowanie różnych form opieki nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w wysokości 600,00 zł  do 31.08.2022r.
Dotacja  przyznawana jest dzieciom, których rodzice zamieszkują i odprowadzają podatki na terenie miasta Poznań i które mają wykonane wszystkie obowiązujące szczepienia ochronne

dodatkowo                                                                                             

Naszej placówce przyznano  dofinansowanie w kwocie 80,00 zł  na 2021 rok, z Programu „MALUCH+”

Miesięczna opłata  za pobyt dziecka w żłobku  wynosi jedynie 468,00 zł 

Kwota ta jest umniejszana  o wysokość uzyskanych dotacji.

Opłata za wyżywienie naliczana jest ryczałtowo ( 12 zł za dzień) 

Wolne miejsca
od 01 września 2021 r., posiadamy 10 wolnych miejsc dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia! Zapraszamy na spotkanie z dzieckiem w naszej placówce. 
Opis udogodnień

 

Nasz żłobek znajduję się w centrum Poznania na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - wejście od ulicy Grunwaldzkiej, można do nas dojechać liniami tramwajowymi nr 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 18 (przystanek Most Dworcowy) lub tramwajami linii nr 6, 13, 15 (przystanek Bałtyk). 

Dojazd
Wejście od ulicy Grunwaldzkiej, można do nas dojechać liniami tramwajowymi nr 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 18 (przystanek Most Dworcowy) lub tramwajami linii nr 6, 13, 15 (przystanek Bałtyk). Żłobek mieście się na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich, można do nas dojechać autem, pod żłobkiem jest parking. 
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Parking

 Plac zabaw

 Rytmika

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Formularz zgłoszeniowy
Statut placówki
program adaptacyjny