Poznań
Żłobek
Żłobek "Tygryskowa Chatka"
Adres
ul. Głogowska 18, 60-734 Poznań
Telefon
61 642 94 46, 570200566
E-mail
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • zajęcia sensoryczne
 • nasz mały ogródek
 • zajęcia sen
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
 • Żłobek "Tygryskowa Chatka"
Opis

Tygryskowa chatka to kameralny żłobek, w którym Wasze dziecko jest otoczone troską, ciepłem i bezpieczeństwem.

Dzięki małym  grupom są stworzone warunki sprzyjające indywidualnemu rozwojowi. Grupy są podzielone względem wieku. Kadra Tygryskowej chatki posiada wykształcenie pedagogiczne, logopedyczne oraz położnicze. Wszystkie Ciocie regularnie poszerzają swoją wiedzę biorąc udział w warsztatach, kursach i szkoleniach.

Bardzo ważne jest dla nas by dzieci mogły się rozwijać poprzez zabawę dlatego organizujemy zajęcia dodatkowe, wydarzenia oraz atrakcje. Co tydzień odbywają się zajęcia z języka angielskiego, rytmiki a także zabawy sensoryczne. Ponadto korzystamy z alpakoterapii i dogoterapii oraz warsztatów dla dzieci.

Na terenie naszego żłobka jest plac zabaw ogrodzony i przeznaczony wyłącznie dla naszych dzieci. Wszystkie zainstalowane na nim zabawki i sprzęty spełniają normy bezpieczeństwa. Dodatkowo założyliśmy mały ogródek kwiatowo- warzywny gdzie dzieci uczą się systematyczności, dbania o przyrodę oraz kształtują zdrowe nawyki żywieniowe.

W bliskiej odległości jest Stare ZOO i park Wilsona gdzie często chodzimy na spacery poznając okoliczną przyrodę. Nasza lokalizacja pozwala nam na korzystanie z wycieczek i warsztatów organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Żywienie
catering- 5 posiłków dziennie
Personel
7 osobowa wykwalifikowana kadra opiekuńcza 
Zakres wiekowy
dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia
Godziny pracy
7:00 - 17:00
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
39
Organ prowadzący
Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego
Kierownik - telefon
570200566
Kierownik - email
tygryskowachatka@firs.org.pl
Dodatkowe zajęcia

Zajęcia w żłobku są prowadzone zgodnie ze sporządzanym przez opiekunki planem miesięcznym, który uwzględnia naturalne możliwości dzieci w danym wieku, a którego celem nadrzędnym jest towarzyszenie dzieciom w poznawaniu otaczającego je świata oraz wspieranie kształtowania ich nowych umiejętności.
Wszystkie nasze działania kierowane są na wszechstronny rozwój podopiecznych dlatego proponujemy im:

 • zajęcia sensoryczne – zabawa zmysłami, podczas których zachęcamy dzieci do eksplorowania świata całym sobą, wykorzystując przede wszystkim produkty spożywcze, masy plastyczne, piasek kliniczny oraz zajęcia ze światłem i dźwiękami.
 • zajęcia rytmiczne  –  zajęcia umuzykalniające przy wykorzystaniu instrumentów muzycznych, staramy się na nich grać, uczymy się nowych piosenek, ale także poznajemy swoje ciało podczas swobodnych tańców oraz poprzez naśladowanie układów tanecznych.
 • zajęcia językowe –  w naszym żłobku prowadzone są zajęcia z języka angielskiego (również w wakacje). Celem zajęć jest zwiększenie zasobu słownictwa, zachęcamy do werbalnego porozumiewania się, kształtujemy nawyki poprawnej wymowy oraz kształtujemy umiejętność porozumiewania się drugim językiem.
 • zajęcia ruchowe –  każdego dnia w naszym żłobku, ciocie organizują zajęcia gimnastyczne, które wspierają motorykę dziecka i dbają o ogólny rozwój fizyczny
Zasady odpłatności

Nasza placówka otrzymała dotację ze środków budżetu Miasta Poznania na podstawie umowy nr ZSS-IX-526.100.2022 dot. Wsparcia Rodziców poprzez dofinansowanie różnych form opieki nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia do 3 lat w wysokości 500,00 zł.
Dotacja  przyznawana jest dzieciom, których rodzice zamieszkują i odprowadzają podatki na terenie miasta Poznań i które mają wykonane wszystkie obowiązujące szczepienia ochronne

Opłata za wyżywienie jest umniejszana wg frekwencji dziecka.


Wolne miejsca
Rekrutacja całoroczna
Opis udogodnień

 

Nasz żłobek znajduję się w centrum Poznania na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - wejście od ulicy Głogowskiej na przeciwko Dworca Zachodniego (brama nr 10)

Dojazd

Dodatkowe cechy

 Catering

 Dieta niemowlęca

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Parking

 Plac zabaw

 Rytmika

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Formularz zgłoszeniowy
Statut placówki
program adaptacyjny