- Nazwa oddziału
-
1c "humanistyczna"
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- historia
- wiedza o społeczeństwie
- Przedmioty rozszerzone
-
- język polski
- historia
- wiedza o społeczeństwie
- Opis
-
Klasa 1 c - „humanistyczna”
Zajęcia edukacyjne realizowane w zakresie rozszerzonym:
- JĘZYK POLSKI
- HISTORIA
- WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE
Wszystkie największe korporacje współczesnego świata szukają do swych zespołów humanistów. Dlaczego? Bo humanista to człowiek, który potrafi myśleć logicznie, ale i nieschematycznie. Przełamuje obowiązujące konwencje myślowe, szuka nowych rozwiązań, jest kreatywny, wolny od szablonów, a do tego potrafi zrozumieć drugiego człowieka. Zdolność empatii i wrażliwość na ludzi, głębokie zrozumienie ludzkiej natury, doskonała sprawność językowa i bardzo dobre umiejętności komunikacji pozwalają humaniście znakomicie współpracować z innymi, wzmacniać wzajemne relacje, tworzyć przyjazną atmosferę pracy, a także doskonale zarządzać grupą.
Chcemy zerwać z błędnym widzeniem humanisty jako poety nieumiejącego zliczyć do dziesięciu! Chcemy wrócić do źródeł - do starożytnej koncepcji humanisty jako człowieka wszechstronnego, umiejącego myśleć logicznie i przestrzennie, świadomego mocy słowa i wykorzystującego język do prowadzenia dyskusji, argumentowania swojego stanowiska, umiejącego przekonać do swoich racji, a jednocześnie człowieka pewnego swojej wartości i otwartego na spotkanie z drugim człowiekiem. Bo nauki humanistyczne to te "właściwe człowiekowi" – będące środkiem pośredniczącym w przekazie myśli ludzkiej.
Program klasy zakłada kontynuowanie nauki na wyższych uczelniach na kierunkach humanistycznych (polonistyka w różnych specjalnościach, filologie, pedagogika, psychologia), artystycznych, społecznych (socjologia, politologia, prawo).