Szczecin
Technikum
Technikum Informatyczne SCI w Szczecińskim Collegium Informatycznym-szk.niep. z up. szk.publicznej - C - Technik Programista (oddział dwujęzyczny z j. angielskim)
Nazwa oddziału

 C - Technik Programista (oddział dwujęzyczny z j. angielskim)

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • informatyka
  • język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone
  • matematyka
  • informatyka
Zawody

 Technik programista

Dodatkowe wymagania

 Test kompetencji językowych odbędzie się 27 maja 2024 r. (poniedziałek) o godz. 14:00

Opis

Klasa 1C
Zawód: Technik Programista
Klasa dwujęzyczna
Przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka

Dodatkowe godziny języka angielskiego


Klasa przygotowuje do dalszego kształcenia na kierunkach politechnicznych i ścisłych. Dzięki zwiększonej ilości godzin rozszerzony program nauczania języka angielskiego realizowany jest na poziomie dwujęzycznym.
Uczniowie mają możliwość zdawania egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów w języku angielskim.
Na egzaminie maturalnym w zdecydowanej większości uczniowie przystępują do egzaminu w zakresie rozszerzonym z następujących przedmiotów: informatyka, matematyka, język angielski.

W postępowaniu rekrutacyjnym  kandydaci muszą przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego w dniu 5 czerwca (poniedziałek) o godz. 14:00.

KSZTAŁCENIE ZAWODOWE
Kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie Technik Programista:

  • INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych - egzamin odbywa się w czerwcu, pod koniec klasy trzeciej.

    Przedmioty kształcenia zawodowego wyodrębnione w kwalifikacji: Projektowanie Stron Internetowych, Programowanie Aplikacji Internetowych, Bazy Danych, Grafika
  • INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji - egzamin odbywa się w czerwcu, pod koniec klasy czwartej.

    Przedmioty kształcenia zawodowego wyodrębnione w kwalifikacji: Projektowanie Oprogramowania, Programowanie Aplikacji, Programowanie Aplikacji Mobilnych, Projektowanie Zaawansowanych Aplikacji Webowych, Testowanie i Dokumentowanie Oprogramowania.

Absolwent technikum, który zdał egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz posiada świadectwo ukończenia technikum, otrzymuje tytuł zawodowy Technik Programista.


W ramach programu nauczania w piątej klasie istnieje możliwość uzyskania dodatkowych umiejętności:

  • Cyberbezpieczeństwo (bezpieczeństwo sieci i systemów komputerowych),
  • Tworzenie i testowanie aplikacji,
  • Grafika 3D i druk 3D,
  • Programowanie mikrokontrolerów i prostych układów scalonych.

W trakcie nauki, w ramach realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, przygotowujemy uczniów do międzynarodowych, specjalistycznych egzaminów IT, takich jak: Certified Associate in Python Programming, C++ Certified Associate Programmer, MTA Introduction to Programming Using Java, CompTIA ITF, MTA Windows Server Administration Fundamentals, MTA Security Fundamentals, IC3 Spark, eLearnSecurity Junior Penetration Tester (eJPT), CISCO Essentials, CISCO ICND1 i wiele innych.