Szczecin
Technikum
Technikum Kreatywne - szkoła niepubliczna - CD - Technik Fotografii i Multimediów (spec. Fotografia Kreatywna / Animacja i Cyfrowe Efekty Specjalne) - patronat Akademia Sztuki w Szczecinie
Nazwa oddziału

 CD - Technik Fotografii i Multimediów (spec. Fotografia Kreatywna / Animacja i Cyfrowe Efekty Specjalne) - patronat Akademia Sztuki w Szczecinie

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • plastyka
  • język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone

język angielski

Zawody

 Technik fotografii i multimediów

Opis

Rozpocznij swoją karierę zawodową z Technikum Kreatywnym i zostań Technikiem Fotografii i Multimediów. Zainwestuj w swój sukces i połącz pasję z pracą. Jeszcze kilka lat temu platformy takie jak Instagram czy YouTube wydawały się być tylko ciekawostką, a dziś są wymarzoną ścieżką kariery dla wielu młodych ludzi. Decydując się na dołączenie do Kreatywnych, rozwiniesz w sobie wrażliwość na obraz i zobaczysz, co stoi za sukcesem wielu internetowych osobistości. Nauczysz się tworzyć multimedialne projekty i zrozumiesz, że czasem odpowiednie ujęcie potrafi zaoszczędzić wielu godzin w postprodukcji.

W Technikum Kreatywnym wierzymy, że dodatkowe doświadczenie to większa szansa na zawodowy sukces. Dlatego bez względu czy jesteś miłośnikiem fotografii, a w prowadzeniu konta na Instagramie dostrzegasz realną szansę na przyszłościowy zawód, czy jesteś wielkim fanem animowanych superprodukcji, opracowaliśmy unikalne programy specjalnościowe, które pozwolą Ci na nabycie dodatkowych kompetencji!

Wybierając specjalność Fotografia Kreatywna, zdobędziesz wiedzę z zakresu prawidłowego kadrowania oraz obróbki zdjęć. Zrozumiesz jak wiele czynników wpływa na przygotowanie dobrej fotografii. Weźmiesz udział w wielu unikalnych sesjach fotograficznych, które pozwolą Ci poznać różne oblicza zawodu fotografa: od pracy z produktem, po pobudzające wyobraźnię sesje kreatywne. Będziesz pracował na nowoczesnym sprzęcie i dowiesz się, na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze dobrego aparatu. Poznasz tajniki dotyczące pracy światła i weźmiesz udział w wielu unikalnych sesjach fotograficznych. Cały czas podkreślamy jak ważne jest, aby nasi uczniowie ćwiczyli fotografię w praktyce. Posiadamy jedno z najnowocześniejszych zapleczy fotograficznych w regionie, mając do dyspozycji dziesiątki aparatów wysokiej jakości oraz profesjonalną ciemnię fotograficzną.

Kogo szukamy?
Idealnym kandydatem jest osoba, która jest wielkim miłośnikiem fotografii i chciałaby się dowiedzieć więcej, jak tworzyć obrazy wysokiej jakości. Mile widziane jest, aby ucznia cechował zmysł artystyczny i szerokie zainteresowania. Dużym atutem będzie posiadanie ponadprzeciętnych umiejętności plastycznych oraz po prostu chęć do działania.

Kim możesz być w przyszłości?
-Grafik 2D
-Fotograf

Jeżeli jednak od zawsze interesowałeś się tym, jak powstają filmy animowane i chciałbyś kontynuować swoją edukację w tym kierunku, to wybór specjalności Animacja i Cyfrowe Efekty Specjalne będzie znakomitą decyzją. Nauczysz się tworzyć proste scenariusze, storyboardy oraz szkice bohatera animacji zgodne z zasadami projektowania postaci. Zdobędziesz umiejętność tworzenia wizualizacji oraz modeli trójwymiarowych w najpopularniejszych silnikach graficznych. Nauczysz się rzeźbić, teksturować i animować modele, a także tworzyć z nich spójne historie z wykorzystaniem oświetlenia i efektów postprodukcji. Przygotowanie krótkich animacji 3D nie będzie dla Ciebie żadnym problemem!

Kogo szukamy?
Idealnym kandydatem jest osoba, która chce tworzyć oryginalne i przyciągające wzrok animacje. Mile widziane jest, aby uczeń miał wyobraźnię przestrzenną i lubił rysować. Dużym atutem będzie posiadanie ponadprzeciętnych umiejętności plastycznych oraz chęć sprawdzenia w praktyce, jak powstają filmy animowane. 

Kim możesz być w przyszłości?
-Grafik 3D
-Animator komputerowy
-Specjalista od efektów specjalnych