Szczecin
Technikum
Technikum Kreatywne - szkoła niepubliczna - AB - Technik Informatyk (spec. Tworzenie Gier / Grafika Komputerowa) - patronat Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie
Nazwa oddziału

 AB - Technik Informatyk (spec. Tworzenie Gier / Grafika Komputerowa) - patronat Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • informatyka
  • język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone

informatyka

Zawody

 Technik informatyk

Opis

Rozpocznij swoją karierę zawodową z Technikum Kreatywnym i zostań Technikiem Informatykiem. Zdobędziesz w ten sposób niezbędną wiedzę, która sprawi, że żadne systemy komputerowe nie będą miały przed Tobą tajemnic! Nauczysz się jak przygotować stanowisko komputerowe do wykonywania na nim wielu zadań. Dowiesz się jak instalować oraz konfigurować różne systemy operacyjne. Nauczysz się tworzyć aplikacje internetowe oraz bazy danych. Poznasz tajniki administracji systemami oraz zobaczysz, że tworzenie stron internetowych wcale nie jest takie trudne. Bez problemu skonfigurujesz lokalną sieć komputerową, jak również poznasz podstawy programowania.


W Technikum Kreatywnym wierzymy, że dodatkowe doświadczenie to większa szansa na zawodowy sukces. Dlatego bez względu na to czy lubisz grać , czy chciałbyś w przyszłości tworzyć swoje własne superprodukcje, czy jesteś wielkim miłośnikiem grafiki komputerowej, opracowaliśmy unikalne programy specjalnościowe, które pozwolą Ci na nabycie dodatkowych kompetencji!

Na specjalności Tworzenie Gier opanujesz podstawy teorii gier i ich programowania oraz opanujesz umiejętności z zakresu projektowania gier. Nauczysz się praktycznie wykorzystywać silniki growe (Unity, Unreal) zarówno w środowisku desktopowym, jak i mobilnym. Rozumienie psychologii gier i gracza stanie Ci się bliższe. Zrozumiesz, jak promować swój produkt przy pomocy dobrego marketingu. Będziemy Cię wspierać w tworzeniu własnych gier udostępniając nowoczesne pracownie komputerowe z aktualnym oprogramowaniem, czyli wszystko to, co istotne w poznawaniu skomplikowanego świata designu, programmingu i developmentu. Posiadamy własną pracownię VR, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś to właśnie w tej dziedzinie osiągnął całkowite mistrzostwo.

Kogo szukamy?
Idealnym kandydatem jest osoba, która łączy myślenie logiczne z mnóstwem pomysłów. Mile widziane jest, aby uczeń był graczem i nie ograniczał się tylko do jednego gatunku gier. Dużym atutem będą ponadprzeciętne zdolności matematyczne lub informatyczne.

W przyszłości możesz być nie tylko informatykiem, ale również pracować jak:
-Programista
-Game Designer
-Project Manager

Jeżeli jednak preferujesz Grafikę Komputerową, to na tej specjalności nauczysz się jak tworzyć obrazy graficzne. Nauczysz się zasad kompozycji obrazów oraz wykorzystania typografii w tworzonych grafikach. Dowiesz się, jak komunikować i oddziaływać obrazem graficznym. Zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu prawa dotyczącego grafiki komputerowej. Będziesz pracował m.in. z takimi programami jak Corel, Illustrator, inDesign, Photoshop, After Effects oraz Blender. 

Kogo szukamy?
Idealnym kandydatem jest osoba, która wiąże swoją przyszłość zawodową z grafiką komputerową. Mile widziane jest, aby uczeń lubił rysować i był na bieżąco z nowościami ze świata grafiki oraz mediów społecznościowych. Dużym atutem będzie zamiłowanie do nowych technologii oraz wysokie poczucie estetyki.   

W przyszłości możesz być nie tylko informatykiem, ale również pracować jak:
-Grafik 2D
-Grafik 3D
-Webmaster