Szczecin
Liceum ogólnokształcące
V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi - 1E- klasa matematyczno-chemiczna
Nazwa oddziału

 1E- klasa matematyczno-chemiczna

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • chemia
  • fizyka

Przedmioty rozszerzone

matematyka

chemia

Opis

1D- klasa matematyczno-chemiczna

Jeśli lubisz liczby, masz naturę badacza i odkrywcy świata substancji, i chcesz poznawać jego tajniki,  to ta klasa jest dla Ciebie... 

Klasa matematyczno-chemiczna objęta jest patronatem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni. Profil przygotowuje do matury rozszerzonej z matematyki i chemii.

Do tego profilu zapraszamy uczniów zainteresowanych matematyką i chemią, wiążących swoją przyszłość ze studiami na kierunkach ścisłych, przyrodniczych, inżynieryjnych i medycznych. W ramach lekcji uczniowie tego profilu poznają nauki przyrodnicze nie tylko od strony teoretycznej, ale także doświadczalnej, przeprowadzając eksperymenty chemiczne.

Klasa dla miłośników królowej nauk - matematyki i dla tych oraz dla tych, którzy marzą o medycynie. Profil powstał z inspiracji Absolwentów klas medycznych, którzy zdecydowanie go rekomendują.

Przykładowe kierunki studiów: lekarski, analityka medyczna, farmacja, matematyka, biotechnologia, biochemia, weterynaria, inżynieria środowiska, inżynieria biomedyczna, chemia, technologia chemiczna.