Szczecin
Liceum ogólnokształcące
V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi - 1C/D - klasa medyczna biologiczno-chemiczna (medyczna)
Nazwa oddziału

 1C/D - klasa medyczna biologiczno-chemiczna (medyczna)

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • biologia
  • chemia

Przedmioty rozszerzone

biologia

chemia

Opis

1C/D - klasa medyczna biologiczno-chemiczna (medyczna)

Jeśli masz naturę badacza i odkrywcy, fascynuje Cię świat fauny, flory i tajemnych mikstur, to ta klasa jest dla Ciebie...

Klasa medyczna objęta jest patronatem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni: w klasie trzeciej uczęszczają na laboratoria chemiczne (współfinansowane przez rodziców) i na wykłady z biologii. Profil przygotowuje do matury rozszerzonej z biologii i chemii.

Do tego profilu zapraszamy uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi, wiążących swoją przyszłość ze studiami na kierunkach przyrodniczych, inżynieryjnych i medycznych. W ramach lekcji uczniowie tego profilu poznają nauki przyrodnicze nie tylko od strony teoretycznej, ale także doświadczalnej, przeprowadzając eksperymenty zarówno chemiczne, jak i biologiczne.

Przykładowe kierunki studiów: lekarski, analityka medyczna, farmacja, rehabilitacja, leśnictwo, biotechnologia, biochemia, weterynaria, inżynieria środowiska, inżynieria medyczna, dietetyka, technologia żywności i żywienia, zootechnika, chemia, technologia chemiczna.

Absolwenci klasy studiują kierunki takie jak: medycyna, farmacja, pielęgniarstwo, fizjoterapia, analityka medyczna, kosmetologia, położnictwo, ratownictwo medyczne, weterynaria, biotechnologia, dietetyka