Szczecin
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące - 1e "psychologiczna"
Nazwa oddziału

 1e "psychologiczna"

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • biologia
  • chemia

Przedmioty rozszerzone

język polski

biologia

Opis

Klasa 1 e - „psychologiczna

 

Zajęcia edukacyjne realizowane w zakresie rozszerzonym:

-          JĘZYK POLSKI

-          BIOLOGIA.

 

Główna idea klasy opiera się na integralnym połączeniu nauk humanistycznych i przyrodniczych, niezbędnych dla skutecznego badania człowieka w całej jego złożoności. Psychologia to dziedzina, która w miarę rozwoju współczesnej cywilizacji staje się coraz bardziej potrzebna. By stać się jednak jej znawcą, niezbędne są zarówno podstawy biologiczne, jak i szeroka wiedza dotycząca wytworów ludzkiej myśli. Ten fakt uznają za oczywisty najbardziej renomowane polskie uczelnie, oczekując od kandydatów na studia psychologiczne wysokich wyników z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z języka polskiego oraz biologii. Sprawność komunikacyjna, uzyskana na rozszerzonych zajęciach języka polskiego, jest także niezbędna dla każdego zawodowego psychologa.

Program klasy sprzyja zrozumieniu, że coraz bardziej rozpowszechnione stereotypy na temat fundamentalnego przeciwstawienia nauk ścisłych i humanistycznych, są błędne i szkodliwe, a wiedza musi być zawsze holistyczna, a więc całościowa.

Oferta klasy jest skierowana do uczniów zainteresowanych zdawaniem egzaminu maturalnego z języka polskiego i biologii oraz studiowaniem w przyszłości zwłaszcza psychologii, neurokognitywistyki, neuropsychologii, pedagogiki, socjologii, ale oczywiście także polonistyki, filologii i biologii.