Szczecin
Liceum ogólnokształcące
V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi - 1C - klasa medyczna biologiczno-chemiczna
Nazwa oddziału

 1C - klasa medyczna biologiczno-chemiczna

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Biologia
  • Chemia

Przedmioty rozszerzone

 Biologia

 Chemia

Opis

Jeśli masz naturę badacza i odkrywcy, fascynuje Cię świat fauny, flory i tajemnych mikstur, to ta klasa jest dla Ciebie...

Klasa medyczna objęta jest patronatem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. "Biol-chemy" w Piątce od lat cieszą się prestiżem i szacunkiem wśród polskich licealistów. To kolejny dowód najwyższej jakości V LO w Szczecinie. Patronat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i wszelkie związane z tym korzyści gwarantują, że doświadczysz omawianych zagadnień nie tylko w teorii, ale również w praktyce podczas zajęć chemicznych organizowanych w laboratoriach PUM. Ponadto, w programie profilu przewidziane są wykłady prowadzone przez pracowników uczelni. To wszystko sprawia, że klasa medyczna idealnie przygotowuje uczniów do zdania matury rozszerzonej z biologii oraz chemii, a w konsekwencji otwiera drogę na studia medyczne.

Do tego profilu zapraszamy uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi, wiążących swoją przyszłość ze studiami na kierunkach przyrodniczych, inżynieryjnych i medycznych. W ramach lekcji uczniowie tego profilu poznają nauki przyrodnicze nie tylko od strony teoretycznej, ale także doświadczalnej, przeprowadzając eksperymenty zarówno chemiczne, jak i biologiczne.

Absolwenci tej klasy studiują na kierunkach takich jak: lekarski, analityka medyczna, farmacja, rehabilitacja, leśnictwo, biotechnologia, biochemia, weterynaria, inżynieria środowiska, inżynieria medyczna, dietetyka, technologia żywności i żywienia, zootechnika, chemia, technologia chemiczna, pielęgniarstwo, fizjoterapia, analityka medyczna, kosmetologia, położnictwo, ratownictwo medyczne.