Szczecin
Liceum ogólnokształcące
V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi - C/D – medyczna
Nazwa oddziału

 C/D – medyczna

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Biologia
  • Chemia

Przedmioty rozszerzone

 Biologia

 Chemia

Opis

Interesujesz się światem przyrody i człowieka? Idealnie trafiłeś! "Biol-chemy" w Piątce od lat cieszą się prestiżem i szacunkiem wśród polskich licealistów. To kolejny dowód najwyższej jakości V LO w Szczecinie. Patronat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i wszelkie związane z tym korzyści gwarantują, że doświadczysz omawianych zagadnień nie tylko w teorii, ale również w praktyce podczas zajęć chemicznych organizowanych w laboratoriach PUM. Ponadto w programie profilu przewidziane są wykłady prowadzone przez pracowników uczelni. To wszystko sprawia, że klasa medyczna rzetelnie przygotowuje uczniów do zdania matury rozszerzonej z biologii oraz chemii, otwierając tym samym drzwi do wybranych przez absolwentów uczelni medycznych.

Istnieje możliwość wyboru trzeciego rozszerzenia, które realizowane będzie od klasy drugiej z puli przedmiotów: język angielski, język niemiecki, fizyka, matematyka. Szczegóły na stronie szkoły.

Absolwenci klasy studiują kierunki takie jak: medycyna, farmacja, pielęgniarstwo, fizjoterapia, analityka medyczna, kosmetologia, położnictwo, ratownictwo medyczne, weterynaria, biotechnologia, dietetyka