Szczecin
Liceum ogólnokształcące
I Liceum Ogólnokształcące - lingwistyczno-teatralna
Nazwa oddziału

 lingwistyczno-teatralna

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • język obcy nowożytny
  • historia

Przedmioty rozszerzone
  • język polski
  • historia
  • język angielski
Opis

Klasa ma na celu przygotowanie uczniów do aktywności społecznej, w wymiarze konkretnych predyspozycji ucznia, który nabywając umiejętności animatorskie - będzie się rozwijać np. w zakresie działań logistycznych, scenograficznych, fotograficznych, filmowych, muzycznych i aktorskich. Obok działań praktycznych uczniowie wzbogacają swoją wiedzę o teatrze i dzięki  zajęciom z retoryki przygotują się do publicznych wystąpień. Koło teatralne, Klub Debat Oksfordzkich - to zajęcia pozalekcyjne, pozwalające rozwijać uczniom swoje pasje. 

Drugim językiem obcym jest j.włoski nauczany od podstaw. Uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich kompetencji językowych  podczas spotkań i wymian międzynarodowych.

Umowa patronacka z Akademią Sztuki w Szczecinie. 
Współpraca z z instytucjami o charakterze kulturalnym (kina, teatry). 

Współpraca z Uniwersytetem Szczecińskim - Wydział Italianistyki, współpraca partnerska z Liceum Klasycznym w Almarurze (Włochy).

Profil umożliwia studiować między innymi na kierunkach: filologicznych (angielska, italianistyka, itp), humanistycznych: prawo, stosunki międzynarodowe, socjologia, europeistyka, kulturoznawstwo, dziennikarstwo, psychologia i wiele innych.