Szczecin
Liceum ogólnokształcące
VII Liceum Ogólnokształcące
Adres
ul.Jana Styki 13, 71-138 Szczecin
Telefon
091-4877751
Fax
091-4877751
E-mail
Strona www
Dyrektor
mgr Bogdan Dziewulski
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
 • Zdjęcie
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
 • VII Liceum Ogólnokształcące
Opis

VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego to kameralna szkoła z 52-letnią tradycją, usytuowana w spokojnej dzielnicy Pogodno. Wizytówką szkoły jest niewątpliwie bardzo dobry klimat "Siódemki". Zarówno nieśmiali, jak i odważni uczniowie szybko zaczynają się czuć w niej komfortowo. Atmosfera panująca w VII LO kreowana jest przede wszystkim przez sprawiedliwe, pozytywnie nastawione i życzliwe grono pedagogiczne. Świadczą też o tym opinie absolwentów. Od innych szkół licealnych w Szczecinie, VII LO wyróżnia to, że uczniowie większości klas noszą mundury, a młodzież chętnie działa w szkolnym wolontariacie. Szkołę objęło swoim patronatem wiele uczelni i instytucji m.in. Wydział Biologii US, Wydział Humanistyczny US, Instytut Politologii i Europeistyki US, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP, Pomorskie Towarzystwo Ratownicze, Fundacja Edukacji Strzeleckiej i Historycznej "Semper Parati". Ponadto klasy o profilach mundurowych objęte są patronatem wielu Służb Mundurowych: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Służby Więziennej Żandarmerii Wojskowej, zaś klasę o profilu piłkarskim patronuje Klub Sportowy ARKONIA SZCZECIN.

Dodatkowa informacja: Uczniom spoza Szczecina pomagamy uzyskać miejsce w internacie w innych szczecińskich szkołach lub bursach szkolnych.


Jeżeli chcesz spędzić najbliższe lata szkolne w sposób twórczy, dobrze przygotowując się do egzaminu maturalnego, rozwijając swoje ambicje i talenty, nawiązując nowe przyjaźnie w życzliwej atmosferze przyjdź do nas! Galeria zdjęć

Oferta
Dojazd
Autobusy linii nr: 53, 60, 67, 75, 86.
Historia
Budynek od momentu swojego powstania w 1934 r. przeznaczony był na potrzeby szkoły. Po wojnie funkcjonowało w nim kilka szkół. W roku 1968 zastało powołane VII Liceum Ogólnokształcące, a pierwszym jej dyrektorem została mgr Czesława Baran (1933-2006). Dzięki jej staraniom 22 kwietnia 1972 r. szkoła, jako pierwsza w Polsce, przyjęła imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - żołnierza Armii Krajowej i poety, którego na podstawie plebiscytu wyłoniła sama młodzież. Szkoła była znana ze swej dyscypliny i surowego regulaminu, dlatego w tamtych czasach zwana była "Klasztorem". Po przejściu dyrektor Czesławy Baran na emeryturę w 1991 roku dyrektorem został mgr Włodzimierz Weckwerth. Z jego inicjatywy sport w liceum zajmował istotne miejsce, a młodzież VII LO zrzeszona była w wielu klubach jak np. "Pogoń Szczecin", "Łącznościowiec Szczecin", MKL odnosząc wiele sukcesów w piłce nożnej, siatkowej i ręcznej oraz w lekkiej atletyce. Od 1.09.2007 roku dyrektorem "Siódemki" jest mgr Bogdan Dziewulski. Z jego inicjatywy powstało logo szkoły, a w 40 - tą rocznicę utworzenia VII LO umieszczono w budynku szkoły tablicę upamiętniającą jej patrona. Dzięki jego staraniom szkoła posiada nowoczesne boisko "ORLIK 2012". Z jego też inicjatywy 2 września 2013r zainaugurowała swoje funkcjonowanie pierwsza w szczecińskich liceach klasa mundurowa o profilu "Bezpieczeństwo Publiczne" a od roku szkolnego 2014/2015 klasa "Biologiczna z elementami kryminalistyki" - pierwsza tego typu klasa w woj. zachodniopomorskim. W kolejnych latach powstają kolejne profile klas mundurowych: "Bezpieczeństwo w biznesie, sektorze prywatnym i administracji", "Policyjna", "Strażacko - ratownicza" i "Psychologiczno - penitencjarna". Natomiast we wrześniu 2019 roku zostaje utworzona klasa sportowa o profilu "Piłka nożna", której patronuje Klub Sportowy ARKONIA.
Koła zainteresowań
 • Klub Hodowcy Zwierząt,
 • Koła przedmiotowe,
 • Szkolny Klub Sportowy,
 • Szkolny Klub Wolontariatu,
 • Zajęcia na siłowni,
 • Zajęcia z samoobrony i sztuki walki,
 • Szkolne Koło Teatralne.
Kontakty zagraniczne
Od 17 lat VII LO współpracuje ze szkołą w Rotenburgu w Niemczech. W ramach tej współpracy dwa razy do roku organizowane są wymiany młodzieży. Szkoła współpracuje z AIESEC a w ramach tej współpracy każdego roku gości studentów z zagranicy, którzy uatrakcyjniają zajęcia lekcyjne z języków obcych. Od kilku lat organizujemy wycieczki edukacyjne do BERLINA, STRALSUNDU i LONDYNU.
Osiągnięcia
Chlubą szkoły jest bardzo aktywna działalność wolontariacka uczniów i nauczycieli szkoły. W grudniu 2015 roku Szkolny Klub Wolontariusza VII LO otrzymał wyróżnienie za zaangażowanie w działalność na rzecz innych i promowanie wolontariatu na Pomorzu Zachodnim. Odnosimy sukcesy na szczeblu wojewódzkim a nawet ogólnopolskim w zawodach i konkursach o tematyce związanej z bezpieczeństwem czyli tematyce ściśle związanej z większością funkcjonujących w szkole klas. 
Współpraca z pracodawcami
Liczne służby mundurowe, z którymi współpracuje szkoła.
Zakres wiekowy
15 - 19 lat
Zajęcia pozalekcyjne
 • Zajęcia wyrównawcze z języków obcych, matematyki, języka polskiego,
 • Fakultety i konsultacje dla maturzystów,
 • Specjalistyczne zajęcia prowadzone przez przedstawicieli służb mundurowych i innych partnerów wspierających działalność szkoły.
Drzwi otwarte