Szczecin
Technikum
Prywatne Technikum w Szczecinie - szkoła niepubliczna
Zespół szkół
Adres
ul.Broniewskiego 14 14, 71-460 Szczecin
Telefon
602108320
E-mail
Strona www
Dyrektor
Mirella Okińczyc-Zuwalska
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Zdjęcie
  • Prywatne Technikum w Szczecinie - szkoła niepubliczna
  • Prywatne Technikum w Szczecinie - szkoła niepubliczna
  • Prywatne Technikum w Szczecinie - szkoła niepubliczna
  • Prywatne Technikum w Szczecinie - szkoła niepubliczna
  • ul. Bronieskiego 14
  • Broniewskiego 14
Opis

                                 Prywatne Technikum w Szczecinie mieści się przy ul. Mieszka I 61c w Szczecinie.

                                                    a) Technik Informatyk z e-sportem ( programowanie)

                                                    b) Technik Architektury Krajobrazu

                                                    c) Technik Geodeta


                                 Dysponujemy bardzo dobrą bazą lokalową, posiadamy nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, piękną, dużą aulę, 2 pracownie informatyczne wyposażone w wysokiej klasy nowoczesne komputery do e-sportu. Teren ogrodzony z mini parkiem, zielenią, ławeczkami. Szkoła posiada gabinet pomocy przedmedycznej. W ramach w-f proponujemy naukę szermierki z wykwalifikowaną kadrą w dużej dostosowanej do ćwiczeń hali z torami do szermierki, w hali sportowej przy ul. Narutowicza 17.

                               Nasz uczeń nie musi dźwigać i kupować podręczników gdyż pracujemy na e-podręcznikach, szkoła posiada tablety dla uczniów, każdy uczeń ma szafkę gdzie może schować swoje "skarby:, Szkołą posiada komputery do e-sportu.

                               Praktyki w dużej firmie komputerowej.

                              Elitarna szkoła dla młodzieży, z naciskiem na nauki ścisłe, kształcąca na wysokim poziomie, po wcześniejszym "wyrównaniu szans" w pierwszym semestrze nauki dla osób, które potrzebują usystematyzowania, ukierunkowania wiedzy, Dzięki małej ilości osób w klasie - 18 osób- docieramy do każdego ucznia, nad każdym mocno się pochylamy i wydobywamy z niego to co najcenniejsze. Zarażamy pasją do nauk ścisłych, przyrodniczych, uczymy tak aby matura nie stanowiła problemu dla naszej młodzieży tylko stała się przepustką na wymarzone studia: informatyka czy medyczne, weterynarię, techniczne, czy inne związane z architekturą czy budownictwem.

                                Języki obce to: angielski- obowiązkowy, niemiecki włoski, francuski, hiszpański- do wyboru.

                                Szkoła jest płatna, czesne miesięczne wynosi 600zł ( gwarancja niezmienności ceny w umowie). Czynimy wiele aby młodzież czuła się w naszej szkole dobrze, przyjaźnie, komfortowo. Cały tydzień mocno i ciężko pracujemy od godz. 8 do 16;30 i staramy się aby lekcje w małych grupach były maksymalnie efektywne przez co na weekend nie zadajemy zadań domowych. Nauka z nami to pasja, ciężka, solidna praca ale za to efekt na maturze satysfakcjonujący.

                                Naukę przedmiotów zawodowych( architektura krajobrazu) realizujemy poprzez: a) projektowanie terenów zielonych za pomocą specjalistycznych programów informatycznych w naszej pracowni oraz nasadzenia na terenie naszego terenu szkolnego. Wyjeżdżamy też na praktyki do ogrodów np. w Dobrzycy, Przelewicach, do szkółek zajmujących się produkcją roślin, do firm zajmujących się projektowaniem zieleni. b) wykłady z dr ogrodnictwa, nauka o roślinach, o uprawie i nazwach łacińskich c) współpracujemy z uczelniami wyższymi Naukę przedmiotów zawodowych ( dla technik Informatyk) realizujemy w firmach związanych z Informatyką, projektowaniem stron, programowaniem. Nasi uczniowie w ramach przedmiotów szkolnych realizują kurs nauki jazdy na prawo jazdy kat T lub B. Uczniowie przystępują do egzaminów potwierdzających 2 kwalifikacje zawodowe i uzyskują tytuł : -Technik Architektury Krajobrazu.


                               Geodeta- Geodezja jest praktycznym zastosowaniem wiedzy z zakresu geometrii w opisie powierzchni ziemi i Ziemi jako planety. Określa wielkość i kształt. Jest to zawód przyszłości, zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywają się na terenie szkoły i w firmach geodezyjnych.                         

Wasz sukces to nasz sukces. Prywatne Technikum w SzczecinieTechnik Architektury KrajobrazuTechnik Informatyk z e-sportem, Technik Geodeta


Oferta
Dojazd
Tramwaj 3, autobus 51,60,80,B Mieścimy się pomiędzy szpitalem przy Arkońskiej a Kościołem na Broniewskiego.
Historia
Powstaliśmy z potrzeby tworzenia dobrej, ukierunkowanej na nauki ścisłe i naukę języków, szkoły w Szczecinie. Szkoła powstała w roku 2014 i mimo krótkiej historii na mapie Szczecina stworzyła silną markę solidnej edukacji.
Koła zainteresowań
Proponujemy następujące koła zainteresowań: e-sport z KFSE - naukowca ( matematyka+chemia+fizyka ) -przyrodnika ( biologia+ koło florystyczne - podróżnika ( geografia+ historia) -militarno-historyczne - językowe (włoski, francuski...) - sportowe ( szermierka, kosz, siatkówka) -szachy Dla rodziców proponujemy jedno z wybranych kół ( spotkanie 1 raz w miesiącu 2h). W miarę potrzeby możemy koła dodawać, odejmować i mnożyć.
Kontakty zagraniczne
Nasi uczniowie sami wybiorą sobie partnera zagranicznego, z którym będą chcieli nawiązać kontakt, wymienić się doświadczeniem i pasja i doprowadzić do wymiany zagranicznej. Zaprosimy do Szczecina, pokażemy nasze piękne miasto, zaprosimy na nasze lekcje, opowiemy o Polsce, pokażemy co nas fascynuje, chętnie też skorzystamy z zaproszenia do partnerskiej, zagranicznej szkoły, odwiedzimy, doświadczymy, porównamy- wrócimy z bagażem doświadczeń.
Osiągnięcia
Jesteśmy nowo powstałą szkołą dla młodzieży, ambicje mamy takie aby dorównać wynikom egzaminów OKE w naszej szkole dla dorosłych- a zdawalność od 5 lat mamy 100%.
Zajęcia pozalekcyjne

E - sport

Współpraca z pracodawcami
Firmy prywatne, ASUS
Zakres wiekowy
15-18
Drzwi otwarte
21.03