Szczecin
Technikum
Technikum TEB Edukacja - szkoła niepubliczna
Adres
al.Wojska Polskiego 128, 70-491 Szczecin
Telefon
(91) 888 49 14
E-mail
Strona www
Dyrektor
Bogumiła Nitkowska
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
 • Zdjęcie
 • Twarz TEBu - Wiktoria Wyrwa
 • Drzwi Otwarte
 • Pracownia Fryzjerska
 • Pracownia Fryzjerska
 • Pracownia Weterynaryjna
 • Budynek
 • Pracownia Fotograficzna
 • Pracownia Fotograficzna
 • Pracownia Informatyczna
 • Pracownia Grafiki Komputerowej
 • Technik Informatyk
 • Technik weterynarii
 • Technik Usług Fryzjerskich
 • Technik Logistyk
 • Technik Fotografii i Multimediów
 • Technik Organizacji Reklamy
 • Pracownia E-Sportowa
 • Pracownia E-Sportowa
 • Technik weterynarii- zajęcia praktyczne
 • Technik weterynarii- zajęcia praktyczne
 • Szkolenie ASK Academy Schwarzkopf
 • Technik Usług Fryzjerskich- Zajęcia Praktyczne
 • Technik Usług Fryzjerskich- zajęcia praktyczne.
 • Badanie kamerą skóry głowy - technik usług fryzjerskich zajęcia teoretyczne
 • Techniku Usług Fryzjerskich- szkolenie ASK Academy
 • Plener Fotograficzny
 • Technik Informatyk - zajęcia praktyczne
 • Mistrzostwa TEB w CS:GO
 • Bicie Rekordu w RKO z WOŚP
 • Technik Weterynarii- zajęcia praktyczne
 • Technik Usług Fryzjerskich- Praktyki w Mediolanie
 • Mistrzostwa Techników TEB Edukacja w Piłce Halowej
 • Akcje charytatywne- Mikołajki dla "Tęczowego Domku"
 • Technik Organizacji Reklamy - Praktyki Mediolan
 • Technik Usług Fryzjerskich - zajęcia praktyczne
 • Zajęcia Technik Organizacji Reklamy - zajęcia praktyczne w Technopark Pomerania
Opis

TEB Edukacja sp. z o.o. należy do największej w Polsce grupy podmiotów działających w branży edukacyjnej – Grupy TEB, założonej przez Towarzystwo Edukacji Bankowej SA w 1994 roku. W jej skład wchodzi także TEB Akademia sp. z o.o., będąca założycielem Wyższych Szkół Bankowych w 9 miastach.

Oddział w Szczecinie funkcjonuje od 2005 roku. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów, trenerów i praktyków. Kadrę dydaktyczną stanowią zarówno nauczyciele akademiccy z uniwersytetów i szkół wyższych, doświadczeni pedagodzy, jak również praktycy życia gospodarczego, m.in. z instytucji finansowych, urzędów, banków, salonów SPA, gabinetów kosmetycznych, branży weterynaryjnej, stomatologicznych, szpitali, aptek, firm informatycznych i innych firm prywatnych w całej Polsce.

Aby zapewnić swoim uczniom wysoki poziom kształcenia, szczególnie dbamy o własne zaplecze dydaktyczne. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnych i profesjonalnych pracowniach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Co roku inwestujemy w nowe pracownie, w nowoczesną aparaturę – co stanowi nasz ogromny atut, szczególnie na kierunkach stomatologicznych i farmaceutycznych.

Oprócz wyposażenia naszych szkół w specjalistyczne urządzenia do nauki konkretnych zawodów, dbamy również o to, aby nauka była przekazywana w łatwiejszy i bardziej przystępny sposób, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Nasze sale dydaktyczne wyposażone są w odtwarzacze DVD i Blu- ray, kamery cyfrowe, rzutniki, projektory multimedialne, tablice interaktywne i inne urządzenia techniczne po to, aby proces przyswajania wiedzy w naszych szkołach przebiegał sprawniej i przyjemniej. Wszystkie sale dydaktyczne przeszły generalny remont w 2016 roku.

Stawiamy na praktyczną naukę zawodów poszukiwanych na rynku pracy - minimum 50% zajęć odbywa się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.

Nasze mocne strony:

- komfortowe i spokojne warunki pracy,

- lekcje prowadzone w ciekawy sposób,

- indywidualne podejście do spraw ucznia,

- przyjazna atmosfera,

- bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów,

- ciekawe wycieczki, imprezy, dodatkowe zajęcia, szkolenia, kursy,

- stałe czesne przez cały okres nauki,

- współpraca z wieloma partnerami edukacyjnymi m.in. Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, Microsoft , Canon, Franklin University, Schwarzkopf Professional, Indola Exclusively Professional, Apple on Campus, Kryolan, Novell.

Naszymi mocnymi stronami jest przyjazna atmosfera pracy oraz indywidualne podejście do ucznia. Dlatego, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikami szkoły, chętnie zaprezentujemy ofertę edukacyjną na miejscu w szkole.

Ponadto Drogi Uczniu, jeśli obawiasz się o punktację przedmiotów na świadectwie, skontaktuj się bezpośrednio z nami, zastanowimy się wspólnie, jak rozwiązać ten problem.

Możesz się z nami skontaktować telefonicznie: 91 888 49 14, mailowo: szczecin@teb-edukacja.pl lub za pośrednictwem naszej strony internetowej http://www.teb.pl/miasta/szczecin/technikum/


Strona Internetowa- Technikum TEB Edukacja

Technikum TEB Edukacja - Rekrutacja 

Technikum TEB Edukacja - Harmonogram Rekrutacji 

Technikum TEB Edukacja - Podanie o przyjęcie do Szkoły 

Facebook Technikum TEB Edukacja

 Instagram Technikum TEB Edukacja

Oferta
w przygotowaniu
Dojazd

Szkoła znajduje się przy al. Wojska Polskiego 128, nieopodal centrum miasta, naprzeciwko kortów tenisowych – lodowiska.

Do szkoły można dotrzeć następującymi środkami komunikacji miejskiej:

- autobusem nr 67, 60, 53,

- tramwajami linii nr 1 i 9.

Historia
TEB Edukacja sp. z o.o. prowadzi oddziały w 45 miastach w Polsce i oferuje kształcenie w szkołach policealnych, medycznych, w technikach, w liceach ogólnokształcących dla dorosłych, liceach ogólnokształcących dla młodzieży, gimnazjach językowych, a także w formie kursów i szkoleń oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych. TEB Edukacja projektując ofertę przede wszystkim bierze pod uwagę oczekiwania swoich uczniów. Firma przygotowuje także kompleksowo do zdobycia zawodu, oferując podstawowe oraz specjalistyczne kursy i szkolenia. TEB Edukacja sp. z o.o. należy do największej w Polsce grupy podmiotów działających w branży edukacyjnej – Grupy TEB, założonej przez Towarzystwo Edukacji Bankowej SA w 1994 roku. W jej skład wchodzi także TEB Akademia sp. z o.o., będąca założycielem Wyższych Szkół Bankowych w 9 miastach. Ponad 20 lat doświadczenia, dynamiczny rozwój w zakresie oferty oraz form kształcenia dostosowany do potrzeb lokalnych rynków, a także ponad 120 tysięcy absolwentów, są dowodami na to, że nasza firma jest partnerem godnym zaufania.
Koła zainteresowań

Nasza szkoła oferuje udział w ciekawych kołach zainteresowań dostosowanych do potrzeb uczniów m.in.:

- koło wokalne,

- koło historyczne,

- koło teatralne,

- koło artystyczne,

- koło językowe,

- koło reklamowe w ramach, którego prowadzone są projekty reklamowe i akcje społeczne

- ogródek szkolny

Kontakty zagraniczne

Technikum TEB Edukacja realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich - Kierunek Milan- praktyki międzynarodowe! w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów, absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER VET. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności zawodowych. Dofinansowanie projektu z UE: 176 829,20 zł W listopadzie 2018 r. uczniowie kierunków Technik Fryzjerstwa, Technik Informatyk oraz Technik Usług Fryzjerskich będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności zawodowe pod okiem włoskich specjalistów z branży fryzjerskiej, reklamowe oraz IT w Mediolanie. We wszystkich działaniach wspierają nas nasi włoscy partnerzy, którzy robią wszystko co w ich mocy, abyśmy wspólnie odnieśli sukces. Efektami, które staramy się uzyskać podczas projektu to doświadczenia zawodowe uczniów procentujące na całe życie i mające wpływ na obszary takie jak: rozwój zawodowy, etyka pracy, rozwój umiejętności komunikacyjnych w języku obcym, wzajemna odpowiedzialność, rozwiązywanie konfliktów oraz pokonywanie trudności. Nie można pominąć rozwoju zawodowego oraz osobowego towarzyszących uczniom opiekunów. Swoje doświadczenie zdobyte podczas projektu mogą włączyć do programu nauczania oraz poznać nowe metody i narzędzia do efektywnego nauczania zawodu w praktyce.

Tutaj możesz zobaczyć film z wyjazdu do Mediolanu: https://www.youtube.com/watch?v=Y0m7SdNfjH0&t=226s

Szkoła stara się o udział w nowych projektach rozwijających umiejętności i zainteresowania uczniów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów nawiązujemy kontakty z międzynarodowymi firmami oraz instytucjami z różnych dziedzin i branż - farmacji, stomatologii, informatyki, kosmetyki i fryzjerstwa.

Nasi partnerzy wspierają proces kształcenia nie tylko przez udostępnienie naszym uczniom udział w prelekcjach tematycznych ale także przez najlepsze materiały dydaktyczne, programy, sprzęt i profesjonalne kosmetyki do zajęć. Umożliwiamy również naszym uczniom zdobycie dodatkowych, cenionych przez pracodawców, kwalifikacji z informatyki, kosmetyki, fryzjerstwa, języków obcych czy stomatologii.

Współpraca partnerska ma bezpośrednie przełożenie na organizację nauki w szkołach TEB Edukacja, proces kształcenia, a przede wszystkim doświadczenie zawodowe naszych uczniów. Kończąc naukę mogą oni nie tylko uzyskać dyplom technika lub dyplom ukończenia szkoły, ale także certyfikat wystawiany przez znaną na całym świecie instytucję, będący obiektywnym poświadczeniem kwalifikacji absolwenta. Naszymi partnerami m.in są: Microsoft , Canon, Franklin University, Schwarzkopf Professional, Indola Exclusively Professional, Apple on Campus, Kryolan, Novell i wiele innych.

Osiągnięcia

Do naszej szkoły uczęszczają wyjątkowi uczniowie. Możemy pochwalić się wieloma zwycięzcami licznych konkursów, organizacją różnych akcji społecznych.

Nasi uczniowie chętnie angażują się w różne akcje charytatywne, nie pozostają obojętni wobec spraw społecznych. Wybrane osiągnięcia naszych uczniów prezentujemy poniżej, a po więcej relacji z naszej działalności zapraszamy na https://www.facebook.com/technikumszczecinTEB/?fref=ts


Co roku uczniowie oraz nauczyciele Technikum TEB Edukacja organizują Bicie Rekordu w Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, czym wspierają fundację WOŚP i uczą pierwszej pomocy. Tutaj możesz zobaczyć film z tego wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=QbPhGOA4E_w


Nasi uczniowie, przy współpracy z Akademią Wspierania Inicjatyw Społecznych zagrali w spocie do kampanii przeciwdziałającej cyberprzemocy. Spot został doceniony przez Fundację Dzieci Niczyje podczas Dnia Bezpiecznego Internetu i już w maju Dawid Słoninka, Dawid Szadłowski, Adrian Rosicki i Magdalena Rynkiewicz pojawili się w Warszawie na ogromnej medialnej imprezie Youth Digital FOrum, aby tam opowiedzieć o swojej inicjatywie i popularyzować pożądane zachowania w Sieci. Tutaj możesz nas zobaczyć efekty naszej pracy: https://www.youtube.com/watch?v=Ii72fPCtx0c&feature=share, https://www.youtube.com/watch?v=zM7fRqArwAs


Uczniowie klas Technik Fotografii i Multimediów zorganizowali wystawę swoich prac pod tytułem "Praktyka czyni Mistrza", którą oglądać można było w kwietniu na terenie Jasnych Błoni w Szczecinie. 


Klaudia Łupicka, uczennica klasy 4 technikum fryzjerskiego została zwyciężczynią konkursu "Stylizacja BOHO" organizowany przez Schwarzkopf Professional. Główna nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było 5-dniowe szkolenie fryzjerskie w ASK Academy Schwarzkopf Professional w Warszawie.

Karina Duniecka i Sara Szebesta - uczennice 3 klasy technika organizacji reklamy zostały nagrodzone w 1 MIEJSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM "FANTASTYCZNY SZCZECIN" organizowanym przez Pałac Młodzieży. Uczennice wykonały fantastyczną sesję zdjęciową w różnych zakątkach Szczecina. Prace laureatek konkursu można obejrzeć na naszym Facebooku lub w Pałacu Młodzieży.

Nasi uczniowie znajdują się w gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. W tym roku jest to Marianna Kokowska z klasy 2 technik fotografii i multimediów. 


Zdjęcie Nikoli Broll, uczennicy 1 klasy Technika Fotografii i Multimediów, dostało się na wystawę "Szczecin- drugie kadry", której organizatorem jest Dom Kultury "Skolwin"


Wiktoria Wyrwa, uczennica z klasy 2 technik informatyk została laureatką konkursu "Zostań Twarzą TEB Edukacja". Wiktoria widnieje już na plakatach, a nam udało się zdobyć autograf jako pierwszym! Więcej można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=R9wZOY_KQI8&t=156s


Naszym dużym sukcesem jest również organizacja ogólnopolskiej konferencji weterynaryjnej. Pierwsza za nami, kolejna już we wrześniu 2017r. http://www.konferencja-weterynaryjna.teb.pl/


W nadchodzącym roku szkolnym Technikum TEB Edukacja będzie gospodarzem Ogólnopolskich Mistrzostw Techników TEB w Piłce Halowej gdzie uczniowie będą mieli możliwość spotkania się i wymiany doświadczeń z uczniami z innych miast. 

Drzwi otwarte

Zapraszamy na Drzwi Otwarte 22 maja 2019 r. w godzinach 13:00-16:00 

W programie: 

-spotkanie z Panią Dyrektor Technikum - Bogumiłą Nitkowską

- prezentacja uczniów na temat szkoły

- zwiedzanie szkoły i wizyty w pracowniach specjalistycznych

- warsztaty weterynaryjne 

- sesja fotograficzna w pracowni technika fotografii i multimediów

- pokój zagadek "Zdążyć przed dzwonkiem"

- fotobudka

- tatuaże z henny

- spotkanie na temat mediów społecznościowych z udziałem tiktokerów z naszej szkoły, wspólne nagrywanie 

- konkursy z nagrodami

Współpraca z pracodawcami

Współpracujemy z firmami i instytucjami, które np. umożliwiają naszym uczniom odbycie praktyk zawodowych, m.in.:

 

ASK Academy Schwarzkopf w Warszawie

Microsoft Warszawa

Canon Polska 

MSI Polska

Esports Association Katowice

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Przychodnia weterynaryjna małych zwierząt, Leonard Gugała

Gabinet fryzjerski Piotr Zienkiewicz

Towarzystwo Opieki nad ZwierzętamiZajęcia pozalekcyjne

Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych i kołach zainteresowań: 

- drużyna halowej piłki nożnej,

- cheerleaderki - zespół taneczny,

- zespół wokalno - instrumentalny, 

- PROMO team - koło reklamowo-marketingowe,

- zajęcia wyrównawcze,

- zajęcia przygotowujące do matury i egzaminów zawodowych. 

Zakres wiekowy
15-20 lat