Szczecin
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące w Szczecińskiej Szkole Florystycznej - szkoła niepubliczna
Zespół szkół
Adres
ul.Mieszka I 61c, 71-011 Szczecin
Telefon
795120955
E-mail
Strona www
Dyrektor
Mirella Okińczyc-Zuwalska
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • Zdjęcie
  • Liceum Ogólnokształcące w Szczecińskiej Szkole Florystycznej - szkoła niepubliczna
  • zajęcia z biologii na US
  • Liceum Ogólnokształcące w Szczecińskiej Szkole Florystycznej - szkoła niepubliczna
  • rozprawy sądowe z udziałem naszych uczniów
  • szermierka
Opis

                                                       Liceum Ogólnokształcące mieści się przy ul. Mieszka I 61c w Szczecinie. Dysponujemy bardzo dobrą bazą lokalową, posiadamy nowocześnie wyposażone sale lekcyjne w rzutniki, laptopy dla uczniów, piękną, dużą aulę, 2 pracownie informatyczne. Teren ogrodzony z mini parkiem, zielenią, ławeczkami. Szkoła posiada gabinet pomocy przedmedycznej. Posiadamy wysokiej klasy, nowoczesne komputery do e-sportu . W ramach w-f proponujemy naukę szermierki z wykwalifikowaną kadrą w dużej dostosowanej do ćwiczeń sali z torami do szermierki, w hali sportowej przy ul. Narutowicza 17.

                                                       Elitarna szkoła dla młodzieży, z zasadami, małymi klasami, z naciskiem na nauki ścisłe oraz języki, kształcącą na wysokim poziomie, po wcześniejszym "wyrównaniu szans" w pierwszym semestrze nauki -dla osób, które potrzebują usystematyzowania, ukierunkowania wiedzy, U nas ważna jest chęć do nauki niekoniecznie świadectwo i oceny odzwierciedlają możliwości ucznia- przygotujemy, wyrównamy poziom, ułatwimy start w dobra naukę. Motywujemy do nauki. Pracujemy na laptopach i elektronicznych podręcznikach. Uczeń nie musi kupować podręczników. Brak zadań domowych- pracujemy w szkole i na kołach zainteresowań - w domu odpoczywamy.

                                                        Dzięki małej ilości osób w klasie 16- 18 - docieramy do każdego ucznia, nad każdym mocno się pochylamy i wydobywamy z niego to co najcenniejsze. Zarażamy pasją do nauk ścisłych, przyrodniczych, uczymy tak aby matura nie stanowiła problemu dla naszej młodzieży tylko stała się przepustką na wymarzone studia medyczne, weterynarię, techniczne, prawo, czy inne. Uczniowie w pierwszej klasie uczęszczają na wszystkie przedmioty obowiązkowo, w II klasie obowiązkowo na przedmioty: j. polski, matematyka, w-f, j. obcy, historia, a pozostałe przedmioty realizują w rozszerzeniu, tak aby maksymalnie wyuczyć i przygotować do matury w małych grupach. Uczeń musi wybrać min. 3 rozszerzenia z dowolnych przedmiotów.

                                                         Uczniowie obowiązkowo uczą się j. angielskiego, a jako 2 język czy kolejny, wybierają: włoski, francuski, niemiecki, hiszpański oraz koło z j. rosyjskiego. ( min 2 języki- max 4).

                                                        Oferujemy naukę w klasach o profilach: a) biologiczno-chemicznym ( rozszerzona chemia, biologia, matematyka, j. angielski) b) matematyczno-informatycznym ( rozszerzona matematyka, informatyka, j. angielski) c) lingwistycznym ( języki: polski, angielski, niemiecki, włoski, francuski) d) dziennikarsko -prawnicza ( rozszerzona historia, Wos, geografia, języki, w planie lekcji jest także przedmiot: Prawo, Dziennikarstwo, )

                                                         Szkoła jest płatna, czesne miesięczne wynosi 600zł ( gwarancja niezmienności ceny w umowie). Czynimy wiele aby młodzież czuła się w naszej szkole dobrze, przyjaźnie, komfortowo. Brak dzwonków, zajęcia w blokach 2 godzinnych. Cały tydzień mocno i ciężko pracujemy od godz. 8 do 16:30 i staramy się aby lekcje w małych grupach były maksymalnie efektywne wypracowane, nie zadajemy zadań domowych. Nauka z nami to pasja, ciężka, solidna praca ale za to efekt na maturze satysfakcjonujący. Wasz sukces to nasz sukces. Rekrutacja Profil lingwistyczny Profil biologiczno-chemiczny Profil dziennikarsko-prawniczy Podstawowe informacje o szkole Profil matematyczno-informatyczny.

Oferta
Dojazd
Autobusy linii 53, 81,83,61,62 Mieścimy się pomiędzy Cmentarzem Centralnym od strony Mieszka I a dużym centrum handlowym " Molo".
Historia
Powstaliśmy z potrzeby tworzenia dobrej, ukierunkowanej na nauki ścisłe i naukę języków, szkoły w Szczecinie. Szczecińska Szkoła Florystyczna powstała w roku 2014 i mimo krótkiej historii na mapie Szczecina stworzyła silną markę solidnej edukacji.
Koła zainteresowań
Proponujemy następujące koła zainteresowań: - naukowca ( szachy, szermierka RPG, e-sportowe) -przyrodnika ( biologia+ koło florystyczne - podróżnika ( geografia+ historia) - informatyczne - e-sportowe -militarno-historyczne - językowe (włoski, francuski...) - UKS SzachMat- uczniowski Klub Sportowy..
Kontakty zagraniczne
Nasi uczniowie sami wybiorą sobie partnera zagranicznego, z którym będą chcieli nawiązać kontakt, wymienić się doświadczeniem i pasją i doprowadzić do wymiany zagranicznej. Zaprosimy do Szczecina, pokażemy nasze piękne miasto, zaprosimy na nasze lekcje, opowiemy o Polsce, pokażemy co nas fascynuje, chętnie też skorzystamy z zaproszenia do partnerskiej, zagranicznej szkoły, odwiedzimy, doświadczymy, porównamy- wrócimy z bagażem doświadczeń.
Osiągnięcia
Jesteśmy " młodą" szkołą dla młodzieży , ambicje mamy takie aby dorównać wynikom egzaminów OKE w naszej szkole dla dorosłych- a zdawalność od 5 lat mamy 100%.
Zajęcia pozalekcyjne

UKS Szach Mat:

sekcje:

-szachy

-szermierka

strzelectwo-

RPG

Drzwi otwarte
29.05
Zakres wiekowy
15-18
Pliki do pobrania
Kwestionariusz i podanie