Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskego
Adres
os. Wichrowe Wzgórze 119, 61-699 Poznań
Telefon
061 823-04-31
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Marek Kmieciak
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskego
  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskego
Opis

Szkoła Podstawowa nr 11 jest położona na osiedlu liczącym blisko 10 tys mieszkańców. W roku bieżącym w 23 klasach uczy się 500 uczniów.  Szkoła pracuje w systemie jednozmianowym, lekcje odbywają się w godz. 8.00 - 15.00. Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 - 17.00. W szkole jest zatrudniona wysoko wykwalifikowana kadra, wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie kierunkowe. W klasach I realizowany jest program adaptacji do nauki i życia społecznego w szkole.Każdy uczeń może korzystać ze stołówki, szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.askcatering.pl. Szkoła uczestniczy w narodowym programie "Rozwoju Czytelnictwa", a ponadto realizujemy takie projekty jak: "Życzliwość ma moc", "Zaprogramuj przyszłość", "Bezpieczeństwo w sieci", "Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej". W klasach 3 wszystkich chętnych uczymy pływać.  Współpracujemy z instytucjami wspierającymi rozwój dziecka: Poradniami Psychologiczno - Pedagogicznymi, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Stowarzyszeniem Wiosna, organizacjami harcerskimi, klubami sportowymi (AZS i Pyra Poznań). W pierwszej klasie uczniowie rozpoczynają naukę  języka angielskiego, a w klasie 7 wprowadzamy język hiszpański. Proponujemy naszym uczniom liczne koła zainteresowań. Od kilku lat współpracujemy z UAM Poznań Wydział Chemii. W ramach współpracy otworzyliśmy klasę patronacką, która prowadzi działalność naukowo-badawczą. W szkole prowadzone są zajęcia etyki, prężnie działa Samorząd Uczniowski organizujący imprezy charytatywne. W celu stworzenia właściwej atmosfery i dobrych relacji organizujemy kampanie społeczne i działania o charakterze antydyskryminacyjnym.Dysponujemy nowoczesną bazą sportowo-rekreacyjną z placem zabaw dostosowanych dla najmłodszych uczniów. Więcej informacji oraz materiały multimedialne można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.sp11poznan.pl. oraz szkolnym facebooku.

 Zapraszamy!

Języki
angielski, hiszpański
Osiągnięcia
- Certyfikat "Szkoła z klasą" - Certyfikat "Róbmy Raban, nie bałagan" - Certyfikat uczestnictwa w rocznym programie "Poznań 56" - realizacja szkolnych projektów: "Akademia Małego Poznaniaka", "Smak zdrowia", "Mamo, tato wolę wodę", "Od grosika do złotówki", - zakończony 2 letni program "Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan" - Certyfikat "W tej szkole uczą myśleć i żyć eko-logicznie"  - Certyfikat "Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej" -udział w "Czwartkach lekkoatletycznych" - udział "Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej" - szkoła posiada 2 pracownie informatyczne. Stawiamy na rozwój samorządności uczniowskiej. Nasi uczniowie odnoszą liczne sukcesy, mamy laureatów i finalistów  olimpiad i konkursów: matematycznych, chemicznych i języka polskiego. Uczniowie klas sportowych (koszykówka dziewcząt i chłopców) regularnie trenują i uczestniczą w rozgrywkach   sportowych zajmując medalowe miejsca. Kilku naszych zawodników  zostało powołanych do reprezentacji województwa wielkopolskiego.
Dojazd
Pętla tramwajowa przy alei Solidarności 4, 10 Przystanek autobusowy ul. Połabska 74, 91
Zajęcia pozalekcyjne
- zajęcia plastyczne - chór - orkiestra szkolna - gimnastyka korekcyjna - logopedia - nauka pływania kl. III - szkolne koło Caritas - klub szachisty - koło teatralne - klub Młodego Europejczyka - zajęcia z rzeźby w glinie - szkolna drużyna harcerska Szczegółowy wykaz oraz fotogaleria na stronie internetowej www.sp11poznan.pl
Historia
Szkoła posiada 40 letnią tradycje. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.sp11poznan.pl
Sześciolatek w pierwszej klasie

Dzieci 6-letnie  (rocznik 2016), zgodnie z wolą rodziców,  mogą być przyjęte do szkoły. 

Jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym (w którym ma rozpocząć naukę w szkole), albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej  może rozpocząć naukę w szkole podstawowej.

Drzwi otwarte

Zapraszamy rodziców oraz dzieci na Drzwi Otwarte, które odbędą się 
w czwartek 15 kwietnia 2021 r. o godz. 17.00 na terenie szkoły (wariant A).

Jeśli (z wiadomych względów) nie będziemy mogli zorganizować spotkania w szkole, to w tym samym dniu i o tej samej godzinie odbędą się Drzwi Otwarte on-line (wariant B).

Dzień wcześniej, czyli 14 kwietnia na stronie internetowej szkoły będzie dostępny link do połączenia. W Drzwiach Otwartych ze strony szkoły będą uczestniczyli: nauczycielki klas 1-3, pedagog, psycholog, kierownik świetlicy oraz dyrekcja szkoły.


Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna