Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Kochanowskiego
Zespół szkół
Adres
os. Pod Lipami 106, 61-638 Poznań
Telefon
618200591
Fax
618200591
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Sławomir Anioł
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
 • SSP 29
Opis

Powiedzieć – Szkoła pod Lipami to szkoła osiedlowa - to nic nie powiedzieć!

50 lat tradycji rozbudzania w młodych ludziach pasji sportowej, najpierw pływania, potem piłki siatkowej. Bogate doświadczenia, solidna praca nauczycielska, wychowawcza i trenerska.

Szkoła położona jest z dala od miejskiego zgiełku, w środku osiedla. Jest monitorowana, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa naszym uczniom oraz posiada dostosowane do potrzeb zaplecze treningowe. W pracy z uczniem dbamy o wysoki poziom nauczania realizowany przez doświadczonych i lubianych nauczycieli oraz ciekawą ofertę sportową.

W klasach nauczania wczesnoszkolnego prowadzone są zintegrowane zajęcia kształcące kompetencje kluczowe - myślenie matematyczne, poprawną piękną polszczyznę, świadomość ekologiczną, umiejętności informatyczne.

Na kolejnym poziomie postęp umiejętności przedmiotowych idzie w parze z kształceniem dużej wrażliwości na ekologię, kulturę i sztukę, nabywanie kompetencji komunikacyjnych, odkrywanie w sobie talentu.

Od najmłodszych klas prowadzimy naukę pływania pod okiem doświadczonych trenerów. Uczeń ma możliwość kontynuacji pływania w klasie sportowej w klasach 4-8. Może także wybrać klasę sportową piłki siatkowej oraz kontynuować naukę w klasach sportowych Liceum Ogólnokształcącego. Nasi uczniowie to medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu i piłce siatkowej. Współpracujemy z Klubem Sportowym „Posnania” oraz Sportowym Stowarzyszeniem Inwalidów „Start”. Na każdym kroku pokazujemy walory sportu, który wspiera rozwój intelektualny, społeczny każdego dziecka.

 

Rodzic powierzający nam swoje dziecko może oczekiwać, że:

 • wyposażone zostanie w oczekiwany poziom wiedzy i umiejętności,
 • bezpiecznie i twórczo spędzi czas po zajęciach dydaktycznych,
 • zainspiruje się ciekawymi lekcjami i spotkaniami z interesującymi ludźmi,
 • otrzyma wsparcie psychologa pedagoga w kwestiach motywacji do nauki, technik uczenia się, korekty zachowania, diagnostyki problemów,
 • otoczone zostanie pomocą pielęgniarki szkolnej,
 • spożyje smaczny posiłek przygotowany w kuchni szkolnej,
 • będzie miało możliwość rozwoju własnych uzdolnień oraz przezwyciężania problemów poprzez udział w licznych projektach,
 • odkryje swoje mocne strony i zaplanuje drogę edukacyjną na zajęciach z zawodoznawstwa.

Każdy rodzic może śledzić postępy w nauce i frekwencję swojego dziecka drogą internetową przez system Librus, a będzie mógł odbierać swoje dziecko ze szkoły przy pomocy Systemu Neonki i kodu QR.

Języki
angielski, hiszpański
Osiągnięcia

Uczniowie naszej szkoły osiągają wysokie lokaty przedmiotowych konkursach wojewódzkich, w konkursie matematycznym „Kangur, w konkursie historycznym „Losy żołnierza i oręża polskiego”. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Polski i finaliści w pływaniu. 

Dojazd

Szybki dojazd tramwajem i autobusem - przystanki - Os. Pod Lipami, Serbska, Wójtowska, Wilczak, Rondo Solidarności, Słowiańska.

Historia

Nasza szkoła istnieje już ponad 50 lat. 29 grudnia 1969 roku podpisano uchwałę Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej o powołaniu Szkoły Podstawowej nr 29 na osiedlu Pod Lipami. Już 1 września 1979 roku wszyscy uczniowie klas drugich zostali objęci obowiązkową nauką pływania. 3 września 1983 roku szkoła otrzymała status szkoły sportowej. We wrześniu 2002 roku Sportowa Szkoła Podstawowa nr 29 stała się wraz z Gimnazjum nr 5, a w 2019 roku ze Sportowym Liceum Ogólnokształcącym częścią Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1. Zapewniamy wysoki poziom edukacyjny połączony z wynikami sportowymi.

Zajęcia pozalekcyjne

Dla najmłodszych:

·         Mobilne Laboratorium

·         Koncerty Muzyczne

·         Język francuski dla najmłodszych

Dla starszych:

·         „POPkulturalne rozmowy...”

·         Szkolne Koło Wolontariatu „Bratek”

·         Szkolny Klub Mediacji

·         Fizyka w życiu i technice

·         Fizyka w medycynie

·         Nieznane Winogrady


Opieka świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę w godzinach 6.30 - 17.00. Zajęcia w świetlicy dają możliwość czynnego wypoczynku i rozwijania swoich zainteresowań. Uczniowie pod opieką nauczyciela odrabiają zadania domowe, doskonalą czytanie, liczenie i uzupełniają wiedzę z rożnych dziedzin. Nauczyciele świetlicy proponują swoim podopiecznym szeroką gamę ciekawych zajęć plastycznych, czytelniczych, konkursów, zajęć rozwijających aktywność umysłową, gier edukacyjnych i zręcznościowych, a także zabawy taneczne i ruchowe w salach i na świeżym powietrzu. Uczniowie korzystający z opieki w świetlicy aktywnie uczestniczą w działaniach charytatywnych, współpracując ze Szkolnym Kołem Wolontariatu „Bratek”.

Dzieci odbierane są ze świetlicy przy pomocy sytemu Neonki i kodu QR.

Drzwi otwarte
1 marca 2023 roku 16.30 - 18.30 .
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe