Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 187
Zespół szkół
Adres
os. Władysława Łokietka 104, 61-616 Poznań
Telefon
618227701
Fax
618227701
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 187
  • Przedszkole nr 187
  • Przedszkole nr 187
  • Przedszkole nr 187
  • Przedszkole nr 187
  • Przedszkole nr 187
  • Przedszkole nr 187
  • Przedszkole nr 187
Opis
Przedszkole 10 - oddziałowe. Razem ze Szkołą Podstawową nr 35 wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Zajmuje wydzieloną część budynku na os. WŁ. Łokietka 104. Położenie zespołu sprzyja bezpieczeństwu dzieci, a otoczenie spełnia warunki do aktywnego spędzania czasu na boiskach i placach zabaw. Wysoko wykwalifikowana kadra dba o wszechstronny rozwój każdego dziecka oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa i możliwości osiągania sukcesu. Jasne i przestronne sale wyposażone są w odpowiednie meble, pomoce dydaktyczne i zabawki. W zespole funkcjonuje gabinet pielęgniarki i stomatologa oraz pedagoga i psychologa. Zapewniamy bezpieczeństwo naszym dzieciom porzez różne działania, w tym monitoring wewnętrzny i zewnętrzny oraz wideodomofony.
Osiągnięcia
Dzieci z naszego przedszkola systematycznie biorą udział w licznych projektach i konkursach lokalnych i ogólnopolskich zdobywając wyróżnienia i nagrody. W 2011r. otrzymaliśmy tytuł "Małego Poznańskiego EKOlidera szkolnego" oraz cenne nagrody, jako jedyne przedszkole w Poznaniu w konkursie EKOFAN. Nauczyciele przedszkola systematycznie współpracują z placówkami przedszkolnymi z Francji ( Paryż, Rennes, Saumur) wymieniając idee i doświadczenia edukacyjne. Dzieci korzystają z zajęć z języka francuskiego.
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia ze specjalistami: logopedyczne, gimnastyka korekcyjna, pomoc psychologa i pedagoga Zespołu, warsztaty w gabinecie stomatologa, warsztaty kulinarne, taneczne, muzyczne, plastyczne,literackie w bibliotece , śpiewanie w chórku przedszkolnym, akcja "Czytamy dzieciom" prowadzona przez wolontariuszy i rodziców, udział w lokalnych i ogólnopolskich całorocznych projektach ekologicznych.
Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia placówki są dostosowane do potrzeb rodziców.
Godziny otwarcia od
6.00
Koła zainteresowań
Tak
Kontakty zagraniczne
Tak
Historia
Przedszkole nr 187 rozpoczęło swoją działalność w 1988r. jako placówka dwuoddziałowa w bloku nr 4 na osiedlu Wł. Łokietka .W 2000r. Uchwałą R.M. Poznania dołączono do niego 2 oddziały Przedszkola nr 183 w bloku nr 3 jako filię.W 2009r. utworzono 2 dodatkowe odziały przedszkola w budynku ZSO nr 5 na osiedlu Wł.Łokietka nr 104. Do roku 2012 stopniowo zostały przeniesione do szkoły wszystkie oddziały przedszkola, a od 1 .09.2012r. powstał Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 35 i Przedszkole nr 187. W marcu 2015r. Przedszkole nr 187 otrzymało nazwę " Leśny Zakątek"
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna
Klauzula informacyjna - rekrutacja