Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 134 Słoneczny Świat
Adres
Os.Kosmonautów 108, 61-642 Poznań
Telefon
618201441
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Beata Korbanek
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Przedszkole nr 134 Słoneczny Świat
 • BAJKOWE TEATRZYKI
 • GÓRA GROSZA
 • MAŁY WOLONTARIAT
 • CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLE
 • FESTYN RODZINNY
 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
 • PROJEKTY EDUKACYJNE
 • PROJEKT EDUKACYJNY
 • ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW
 • PLAN DALTOŃSKI
 • PLAN DALTOŃSKI
 • PLAN DALTOŃSKI
 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 • GIMNASTYKA KOREKCYJNA
Opis
Od dnia 01 września 2021 roku Przedszkole 134 " Słoneczny Świat" zostało włączone do Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 na osiedlu Kosmonautów 111 w Poznaniu posiadające  certyfikat Przedszkola Daltońskiego . Wpisane na polską i światową listę Dalton International School promującą nową jakość edukacji dziecka. " Słoneczny Świat" to przedszkole , które oferuje dzieciom niezwykle kolorowy wachlarz propozycji urozmaicających każdy dzień pobytu tutaj. Dziecko w naszej placówce ma możliwości w sposób kreatywny , badawczy , innowacyjny i eksperymentalny realizowania podstawy programowej , rozwijania talentów , uczenia się samodzielności , odpowiedzialności , pracy w parach i refleksji. W ramach realizacji edukacji planu daltońskiego poznawania i uczenia się języków obcych. Wesoła zabawa trwa u nas niezależnie od pory roku i nastroju , a kto nie wierzy może sam się o ty przekonać. Poza opieką i edukacją naszych wychowanków ważna jest współpraca z rodzicami przedszkolaków . Zaufanie i wzajemny szacunek poza zgodnym współdziałaniem umożliwiają bowiem , jednokierunkowe pozyskiwanie potencjału dziecka i zaspakajania jego potrzeb , co stanowi priorytet zarówno dla nas jak i rodziców. Placówka mieści się na osiedlu Kosmonautów w piętrowym budynku wolnostojącym otoczonym ogrodem, na którym znajdują się dwa place zabaw wyposażone w drewniane urządzenia zabawowe oraz dwie zielone przestrzenie przeznaczone do zabaw ruchowych i do realizacji edukacji przyrodniczej przez dzieci.W przedszkolu funkcjonuje pięć grup radosnych przedszkolaków z których każda ma swoją salę i bajkową nazwę : " Misie", " Krasnale", " Smerfy", " Puchatki", " Klub Franklina". Posiłki od lat gotowane są w przedszkolnej kuchni. Dzieci jedzą I śniadanie (8:30), II śniadanie( 11:30) i dwudaniowy obiad (13:30) . Do każdego posiłku podawana jest woda / herbata/ soki i inne. Butelkowana woda dostępna jest każdorazowo według potrzeb dzieci.Tradycjami naszego przedszkola , które ,pielęgnujemy są: " Światowy Dzień Misia", " Dzień Chłopca", " Pasowanie na Przedszkolaka", " Dzień Niepodległości ", " Andrzejki", " Boże Narodzenie- gwiazdor", " Kiermasze i konkursy świąteczne", " Bal w karnawale", " Dzień Babci i Dziadka", " Spotkanie z seniorami", " Wielkanoc - zając", " Dzień Kobiet", " Dzień Wrażliwości/ Dzień Motyla", " Dzień Mamy i Taty", " Dzień Dziecka", " Pożegnanie starszaków", " Kolorowe dni". w naszym przedszkolu codziennie dbamy o to, by dzieci czuły się szczęśliwe , bezpieczne i radosne zaspakajając ich potrzeby i przykładając się do wszechstronnego rozwoju ich osobowości i umiejętności. Dlatego w " Słonecznym Świecie" , każdy przedszkolak, rodzic, opiekun i gość czują się mile widziani , bo poza uśmiechem dzieci wita ich zawsze miła , ciepła atmosfera.
Osiągnięcia

Przedszkole Daltońskie- certyfikat czerwiec 2018 r.

Organizacja Tygodnia Edukacji Globalnej zaproszenie  poznańskich przedszkoli do realizacji projektu edukacyjnego, konkursu. Wystawa prac dzieci w holu UMP .

Prowadzimy działania nowatorskie oraz innowacje pedagogiczne.

Zdobywamy certyfikaty poprzez udział w różnorodnych edukacyjnych projektach.

Dodatkowe zajęcia
 religia na wniosek rodziców, opieka psychologa, język angielski,rytmika, szachy
Godziny otwarcia uwagi

Godziny otwarcia od
6:00
Kontakty zagraniczne
 Przedszkole LaurlashNursey z Glasgow
Personel
wykwalifikowana kadra pedagogiczna , zaangażowany personel adninistracyjno- obsługowy
Koła zainteresowań
szachy
Drzwi otwarte

Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków z rodzicami do naszego przedszkola .


Organ prowadzący
Miasto Poznań
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
125
Historia

Przedszkole  nr 134 " Słoneczny Świat" zostało otwarte dla dzieci  15 marca 1976 roku. Było to wtedy jedyne przedszkole na osiedlu Kosmonautów. Pierwszym  dyrektorem   była Pani Domicela Knaflewska. W dniu 27 maja 1977 roku nastąpiło uroczyste nadanie nazwy " Słoneczny Świat".Od dnia 01 września 1983 roku do dnia 31sierpnia 2021 roku funkcę dyrektora przedszkola pełniła Pani Genowefa Jaworek.   Od dnia  01 września 2008 roku oddziały w przedszkolu otrzymały nazwy , które są do dnia dzisiejszego : MISIE, KRASNALE, SMERFY, PUCHATKI  I KLUB FRANKLINA.    W roku  szkolnym 2015/2016 zostaje wdrożona koncepcja edukacji daltońskiej , a Przedszkole zostało objęte opieką merytoryczną Polskiego Stowarzyszenia Dalton. Od dnia 01 września 2021 roku funkcję  dyrektora pełni Pani Beata Korbanek Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 os. Kosmonautów 111 w Poznaniu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             


Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
klauzula informacyjna