Poznań
Przedszkole
Przedszkole nr 110 Wesoły Domek
Adres
Świt 16A, 60-375 Poznań
Telefon
618614440
Fax
618614440
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Mirosława Polaczyk
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole nr 110 Wesoły Domek
  • Przedszkole nr 110 Wesoły Domek
  • Przedszkole nr 110 Wesoły Domek
  • Przedszkole nr 110 Wesoły Domek
  • Przedszkole nr 110 Wesoły Domek
  • Przedszkole nr 110 Wesoły Domek
  • Przedszkole nr 110 Wesoły Domek
  • Przedszkole nr 110 Wesoły Domek
Opis

Przedszkole nr 110 Wesoły Domek jest placówką publiczną prowadzoną przez Miasto Poznań. Znajduje się w wolnostojącym budynku między blokami przy ulicy Świt 16a. Posiadamy duży nowoczesny ogród, który przynależy tylko do naszego przedszkola. W Przedszkolu jest 118 miejsc organizacyjnych w tym 4 oddziały 25 osobowe i 1 oddział 18 osobowy. Posiadamy własną kuchnię, w której codziennie przygotowywane są pyszne posiłki dla naszych przedszkolaków. Nasze przedszkole to miejsce, które tworzą ludzie z pasją, zaangażowaniem, pogodą ducha, cierpliwością, pełnią optymizmu. Jesteśmy placówką, która dba o wszechstronny rozwój dziecka- fizyczny, społeczny, emocjonalny i poznawczy.  


 

Osiągnięcia

W Wesołym Domku rozwijamy nasze zdolności min. językowe, matematyczne, muzyczne, plastyczne, teatralne. Organizujemy wiele uroczystości przedszkolnych wraz z rodzicami, dziadkami. Jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami, która wpływa doskonale na jakość edukacji. Organizujemy konkursy plastyczne, jak również przedszkolaki biorą udział w różnorodnych konkursach organizowanych poza naszym przedszkolem- lokalnych i ogólnopolskich.  Realizujemy autorskie programy, które uatrakcyjniają zajęcia dydaktyczne i codzienny pobyty w przedszkolu. Wesoły Domek to miejsce, które wspiera inne  instytucje organizując akcje charytatywne.  Jesteśmy placówką, do której dzieci przychodzą z radością i uśmiechem na twarzy. Dzieci, kończące edukację przedszkolną w Wesołym Domku są świetnie przygotowane do podjęcia nauki w szkole.
Każdy absolwent Wesołego Domku może powiedzieć, że
Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu.”  Robert Fulghum

Dodatkowe zajęcia
Zajęcia dodatkowe bezpłatne : gimnastyka korekcyjna, zajęcia logopedyczne
Godziny otwarcia uwagi

Z uwagi na zorganizowany czas pobytu dzieci w przedszkolu (zajęcia dydaktyczne, zabawa, posiłki, relaks, pobyt na świeżym powietrzy) prosimy o :

*      przyprowadzanie dzieci do godz. 8.00,

*      odbieranie dzieci od godz. 14.15.

W indywidualnych przypadkach godziny mogą być dostosowane do uzasadnionych potrzeb rodziców, jednak w zakresie, który nie będzie zakłócać ramowego rozkładu dnia w przedszkolu.

 

Godziny otwarcia od
6.00 - 17.00
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Drzwi otwarte

W związku z pandemią drzwi otwarte nie będą organizowane. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia nas na https://www.facebook.com/Przedszkole-nr-110-Weso%C5%82y-Domek-165652527207817/ 

Personel

Kadra pedagogiczna posiada wszystkie kwalifikacje niezbędne do pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Dodatkowo nauczyciele stale poszerzają swoje pedagogiczne horyzonty podczas udziału w  różnorodnych kursach i szkoleniach. W codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy liczne metody aktywizujące, które mają ogromny wpływ na prawidłowy i wszechstronny rozwój przedszkolaka. 


Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna
Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych