Krosno
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia Nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego
Zespół szkół
Adres
ul.ks. Piotra Skargi 3, 38-400 Krosno
Telefon
13 42 03 188
Fax
13 42 03 188
E-mail
Strona www
Dyrektor
Lidia Kasińska
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
  • Zdjęcie
Opis

Branżowa Szkoła I stopnia nr 6 im Jana Sas Zubrzyckiego to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą szybko podjąć pracę. Kierunki, które proponujemy są na liście najbardziej poszukiwanych zawodów. Nasi absolwenci są cenionymi fachowcami na rynku lokalnym, krajowym i europejskim, więc nie mają problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy.

W tym roku oferujemy nabór na 2 zawody:


· Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

      · Monter sieci i  instalacji sanitarnych (pracownik młodociany)

 

W przypadku kształcenia w zawodzie Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie zajęcia praktyczne będą odbywać się w szkolnych warsztatach.

Natomiast w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych  zajęcia praktyczne będą organizowane u pracodawców. Mogą to być firmy: NOVUM, MPGK Krosno, VENT HOLDING i inne.  Uczeń będzie wtedy pracownikiem młodocianym i za swoją pracę będzie otrzymywał wynagrodzenie, a lata nauki będą mu się liczyły do stażu pracy. Pośrednikiem w organizowaniu zajęć praktycznych w firmach będzie 9-10 Hufiec Pracy.

 

Branżowa Szkoła I stopnia kształci w cyklu 3-letnim.

Kompetencje zawodowe uczniów będą sprawdzane w ramach egzaminu z jednej kwalifikacji, który odbędzie się pod koniec cyklu kształcenia. Ukończenie szkoły i zdanie egzaminu pozwala uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Uczniowie będący pracownikami młodocianymi w zakładach rzemieślniczych zdają egzamin czeladniczy przed Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie uzyskując tytuł czeladnika w zawodzie.

 

Do podjęcia nauki w szkole wymagane jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Zaświadczenia wydawane są przez lekarzy medycyny pracy. W Krośnie przez ZOZ „Specmed” Centrum Medycyny Pracy ul. Grodzka 47a, lub Centrum Usług Medycznych "Eskulap" ul. Kletówka 52 na podstawie skierowania ze szkoły.

Oferta
Dojazd


Główna siedziba szkoły mieści się przy ul. ks. P. Skargi 3. Z dworca PKS dojazd autobusami wszystkich linii na przystanki przy ul. Grodzkiej (kino), Lwowskiej, pl. Konstytucji 3 Maja, lub pl. Monte Casino.

Pracownie kształcenia praktycznego znajdują się na ul. Lewakowskiego 27b.

Historia

Krośnieńska „Budowlanka” jest jedną z młodszych szkół średnich zawodowych rejonu Podkarpacia. W 2023 r będziemy obchodzić  jubileusz 50 – lecia istnienia.  W 2014 r. szkoły otrzymały imię architekta Jana Sas – Zubrzyckiego.

Swą działalność „Krośnieńska Budowlanka” rozpoczęła kształcąc w dwóch zawodach Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Następnie powstało Technikum Budowlane. W miarę upływu lat powstawały nowe kierunki i profile kształcenia. Liceum Zawodowe powstało, jako jedyne na Podkarpaciu kształcące młodzież na kierunku renowator zabytków architektury o specjalności murarz-sztukator. Później powstało 5-letnie Technikum Budowlane o specjalności dokumentacja budowlana, a następnie Technikum Budowlane o specjalności budowa obiektów ochrony środowiska. W 2001r. zostało uruchomione Liceum Profilowane o profilu kształtowanie środowiska.
Obecnie kształcimy młodzież w technikum i branżowej szkole I stopnia. Kierunki kształcenia, które proponujemy nadal związane są z branżą architektoniczno – budowlaną i zmieniają się w zależności od sytuacji na rynku pracy i zainteresowania uczniów.

Od września 2012 główna siedziba szkoły mieści się przy ul. ks. Piotra Skargi 3, a na ul. Lewakowskiego 27 a pozostały pracownie kształcenia praktycznego. We wrześniu 2013 r Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego i Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego weszły w skład Miejskiego Zespołu Szkół nr 5. Od września 2019 r. Branżowa Szkoła I stopnia nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego  wchodzi w skład Zespołu Szkół Architektoniczno – Budowlanych w Krośnie.

Koła zainteresowań

Historyczno - inscenizacyjne

Strzeleckie

Szkolne Koło Sportowe

Szkolne Koło Wolontariatu

Liga Ochrony Przyrody

Szkolny Klub Krwiodawstwa

Kontakty zagraniczne

Uczniowie uczestniczyli w płatnych stażach wakacyjnych w firmie HARTBEX w Stuttgarcie.

Osiągnięcia

  

·       2020 – stypendium Prezydenta Miasta Krosna  dla jednego ucznia i stypendium unijne dla jednego ucznia

·       2019 r. -  Stypendium Prezydenta Miasta Krosna Semper in Altum w kategorii sport ,  stypendium młodego zawodowca dla dwóch uczniów w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych, stypendia unijne dla 2 uczniów

·       2018 r. - stypendium młodego zawodowca dla dwóch uczniów w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych

·       2017 r. – stypendium młodego zawodowca dla dwóch uczniów w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych

·       2016 r.  – stypendium młodego zawodowca dla ucznia w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych

·       2017 r. -  II miejsce drużynowo i indywidualnie w  XXV Memoriale im Jana Barana w strzelectwie Sportowym

·       2017 r. – I miejsce drużynowo w Xi Memoriale Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym

·       2017 r.  – IV miejsce drużynowo w centralnych zawodach „Sprawni jak żołnierze”

·       2016 r.  – I miejsce na etapie wojewódzkim w zawodach „Sprawni jak żołnierze”  

·       2017 r. – II miejsce w Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych

·       2017 r. – II miejsce w Regionalnym Turnieju Systemów Dociepleń

·       2017 r. – IV miejsce w Podkarpackim Turnieju Budowlanym Monterów Suchej Zabudowy


Ostatnia aktualizacja dokonana przez szkołę w dniu 20.02.2023 r.

 https://barometrzawodow.pl/modul/prognozy-na-plakatach?publication=county&province=15&county=346&year=2021&form-group%5B%5D=all

https://www.wnp.pl/budownictwo/jakie-bedzie-budownictwo-w-2021-roku-oto-prognozy-liderow-rynku,438774.html

      https://www.muratorplus.pl/biznes/raporty-i-prognozy/zarobki-w-budownictwie-w-2020-kto-w-budownictwie-zarabia-najwiecej-aa-WpvY-ecb4-nhNN.html

Drzwi otwarte

Współpraca z pracodawcami

Firmy patronackie:

  • Greinplast Podkarpacie Sp. z o.o
  • Leroy Merlin Polska Sp. zo. o.
  • Hartbex Przedsiębiorstwo Budowlane Sp.zo.o

Pozostałe firmy współpracujące:

  • Zakład Instalacyjny Ryszard Staroń
  • F.H.U. „INSTALATOR” Witold Bolanowski
  • VENT HOLDING
  • Predom-Klimatech
  • MPGK Krosno