Krosno
Przedszkole
Przedszkole Miejskie Nr 3 „Na Zielonym Wzgórzu” w Krośnie
Zespół szkół
Adres
Prochownia 4 A, 38-400 Krosno
Telefon
134321605
Fax
134322441
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Marta Habrat
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Nasze Przedszkole
 • Witamy jesień
 • Święto jabłka
 • Jesienny pokaz mody
 • Spotkanie z Panem Policjantem
 • Dzień Odzyskanie Niepodległości
 • Nasze zabawy
 • Logo Przedszkola
 • Jasełka
 • Dzień Pluszowego Misia
 • Dzień Babci i Dziadka
 • Karnawał
 • Uczymy się ratować
 • Wielkanoc
 • W Zagrodzie Szmer
Opis

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2022 r.


Troska o dziecko

jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem

stosunku człowieka do człowieka.

Jan Paweł II

 

            Miejskie Przedszkole nr 3 położone jest w centrum dzielnicy Zawodzie. Walorem placówki jest jej lokalizacja w widocznym, a zarazem ustronnym miejscu, otoczonym zielenią, na malowniczym wzgórzu z dużym ogrodem i kolorowym placem zabaw. Jednopiętrowy murowany, budynek posiada dwie kondygnacje. Mieści się w nim sześć sal zabaw, sala zajęć dodatkowych, gabinet logopedyczny oraz nowoczesna kuchnia, w której przygotowujemy smaczne, zdrowe i urozmaicone posiłki. W żywieniu dzieci uwzględniamy również różnego rodzaju diety.

            Obiekt przedszkolny jest funkcjonalny i bezpieczny (monitoring), dobrze wyposażony w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny, komputerowy, projektory multimedialne wykorzystywane do zajęć zintegrowanych oraz projekcji filmów na dużym ekranie. Obecnie w przedszkolu funkcjonuje sześć oddziałów dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, w tym jeden w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Prochownia 7.

 

Atutem naszego przedszkola jest:

 

zapewnienie dzieciom poczucie bezpieczeństwa,

• traktowanie wychowanków z szacunkiem,

• gwarancja indywidualnego podejścia,

• dbanie o wszechstronny rozwój,

• otoczenie dzieci troskliwą opieką,

• zapewnienie rodzicom rzetelnej informacji.

Godziny otwarcia od
7.00 - 16.30
Osiągnięcia
         W naszym przedszkolu udało nam się stworzyć tradycje, którą od lat troskliwie pielęgnujemy. Do imprez cyklicznie realizowanych należą:

- Spotkania Wigilijne;

- jasełka pod hasłem „Tobie, Mały Panie” organizowane w okresie Świąt Bożego Narodzenia;

- imprezy integracyjne z okazji  Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka oraz Festyn Rodzinny;

- dni, którym patronują bohaterowie bajek, maskotki oraz inne obiekty, np.: Dzień Dyni, Dzień Jabłka, Dzień Pluszowego Misia;

- lekcje biblioteczne;

- warsztaty przyrodniczo-plastyczne oraz kulinarne;

- spotkania o charakterze edukacyjnym, np. Do zdrowia poprzez wiedzę;

- konkursy plastyczne, muzyczne, techniczne, teatralne i sportowe, w których nasi wychowankowie chętnie uczestniczą, czego potwierdzeniem są liczne dyplomy i puchary;

- organizowany corocznie z okazji Dnia Ziemi Marsz Zielonych uczący dzieci postaw proekologicznych,

- ogólnopolskie programy edukacyjne, np.: Kubusiowi przyjaciele natury, Mamo, tato, wolę wodę, Akademia Aquafresh , Czyste powietrze wokół nas  lub Przedszkolak w świecie dobrych obyczajów oraz programy własne opracowane przez naszych nauczycieli. 

 

Dla przyjętych dzieci w ostatnich dniach sierpnia organizujemy Dzień Otwarty.


Przedszkole Na Zielonym Wzgórzu zapewnia bogaty program zajęć edukacyjnych, profesjonalną opiekę, wesołą zabawę oraz miłą i rodzinną atmosferę.


Dokładne informacje na temat działalności przedszkola i osiągnięć naszych wychowanków można znaleźć na stronie internetowej: www.sp8krosno.pl 

 

Zapraszamy.


Personel
      W przedszkolu pracuje przyjazna dzieciom, wykwalifikowana kadra, która w ramach zewnętrznego i wewnętrznego doskonalenia zawodowego wciąż podnosi swoje kwalifikacje pedagogiczne.  Pracę placówki koordynuje dyrektor zespołu mgr Marta Habrat.

Dodatkowe zajęcia
          Od kilku lat wraz z Rodzicami organizujemy dla dzieci spotkania z ciekawymi ludźmi, przybliżając najmłodszym różne profesje i zawody. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom zaproszeni goście czytają przedszkolakom ulubione bajki. Organizujemy wycieczki w atrakcyjne miejsca  naszego regionu. Dzieci uczestniczą w koncertach, lekcjach muzealnych, przedstawieniach teatralnych, które często odbywają się na terenie przedszkola. Angażujemy się w lokalne i ogólnopolskie akcje charytatywne. W przedszkolu realizowane są zajęcia ogólnorozwojowe w ramach programu Aktywny przedszkola. Dla potrzebujących pomocy logopedycznej lub terapeutycznej organizujemy zajęcia z odpowiednimi specjalistami we współpracy z Miejską Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Krośnie.
Historia
      Przedszkole rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1985 roku. Od roku 1990 mieści się ono w budynku przy ulicy Prochownia 4 A. Początkowo składało się z czterech oddziałów. Z czasem powiększyło się o dwa oddziały żłobkowe. Obecnie od września 2009 roku funkcjonuje w Miejskim Zespole Szkół nr 8 w Krośnie wraz ze Szkołą Podstawową nr 8. 
Koła zainteresowań

Nasi wychowankowie mogą  rozwijać swoje uzdolnienia i pasje, uczestnicząc w różnorodnych kołach zainteresowań. Proponujemy zajęcia o tematyce przyrodniczej, recytatorskie, teatralne, rytmiczno-taneczne, sportowe, plastyczne oraz wokalne.

Organ prowadzący
Gmina Miasto Krosno
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe