Krosno
Przedszkole
Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie
Zespół szkół
Adres
Stanisława Wyspiańskiego 20, 38-400 Krosno
Telefon
134743451
Fax
134365607
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Stanisław Urbowicz
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie
 • Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie
 • Jasełka 2019
 • Obchody 100lecia Odzyskania Niepodległości
 • Dzień Pluszowego Misia 2018
 • Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie
 • Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie
 • Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie
 • Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie
 • Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie
 • Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie
Opis

Przedszkole Miejskie Nr 11 w Krośnie znajduje się w Miejskim Zespole Szkół Nr 2 w Krośnie - osiedle Turaszówka. Teren przedszkolny jest ogrodzony, bezpieczny i przyjazny dla dzieci. W przedszkolu funkcjonują 4 oddziały z nowoczesną bazą dydaktyczną i dobrze wyposażonym zapleczem kuchennym. Dzieci w naszym przedszkolu korzystają z 4 posiłków: śniadanie, II śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek. Wszystkie posiłki podawane w przedszkolu dostosowane są do zapotrzebowania żywieniowego dzieci. Woda do picia w każdym czasie na życzenie dziecka. Nasze przedszkole przestrzega zaleceń dietetycznych. Dania są przygotowywane wyłącznie ze świeżych składników. 


Nasze przedszkole:

* Uczy samodzielności, współpracy, odpowiedzialności.

* Pokazuje jak funkcjonować w grupie i prawidłowo nawiązywać relacje.

* Stymuluje wszechstronny rozwój dziecka.


Nasz przedszkolak jest:

* Osobą samodzielną.

* Sprawnym fizycznie Zuchem.

* Znającym zagrożenia płynące ze świata ludzi, roślin, zwierząt

* Rezolutnym Dzieciakiem.

* Twórcą wypowiadającym się za pomocą różnorodnych form z zakresu muzyki, plastyki i techniki.

* Obserwatorem, który za pomocą wszystkich swoich zmysłów świadomie poznaje swoje otoczenie.

* Człowiekiem tolerancyjnym i życzliwym, potrafiącym przestrzegać ustalone zasady.

* Małym Obywatelem czującym swoją przynależność narodową oraz członkostwo w Unii Europejskiej

* Przyjacielem książek - wykorzystuje źródła wiedzy dla mądrego i wrażliwego człowieka.


Przedszkole posiada bardzo bogaty kalendarz imprez okolicznościowych: Dzień Przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, Pożegnanie Jesieni, Narodowe Święto Niepodległości, spotkanie z Mikołajem, jasełka, wigilia, zabawa karnawałowa, Dzień Babci i Dziadzia, Powitanie wiosny, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, pożegnanie 6-latków, itp.. Przedszkole organizuje atrakcyjne wycieczki do ciekawych miejsc w regionie np. Zagroda Szmer w Lutczy, Odrzykoń, Iwonicz Zdrój, Pstrągowa, Bochnia, Korczyna.


Dzieci w naszym przedszkolu poznają kulturę i sztukę poprzez: warsztaty w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, zajęcia w Muzeum Rzemiosła oraz w Podkarpackim Muzeum w Krośnie, Wycieczki do zakładów pracy w Krośnie i okolicy, Wyjazdowe spotkania teatralne w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, współpracę z krośnieńską biblioteką. Organizujemy spotkania dla Rodziców ze specjalistami m.in.: stomatologiem, pediatrą. Personel przedszkola zna każde dziecko i jego upodobania. Dzieci czują się tutaj dobrze i bezpiecznie. Rodzice współpracują z przedszkolem tworząc kameralny klimat. Zapraszamy do obejrzenia naszej działalności na portalu FACEBOOK. Zapraszamy do odwiedzenia naszego przedszkola!!!


Zaktualizowano dnia 26 stycznia 2023 r.

Koła zainteresowań
Kółko: plastyczne, matematyczne, sportowe, muzyczne, taneczne


Kontakty zagraniczne
"Rozmawiasz - Pomagasz" - projekt współpracy pomiędzy szkołami w Polsce, Afryce i Azji.
Osiągnięcia

Dzieci uczestniczą w licznych konkursach : muzycznych, plastycznych, recytatorskich, tanecznych, a także w zawodach sportowych np. w sportowej olimpiadzie integracyjnej dla przedszkolaków „Przez ruch do zdrowia”, w Międzyprzedszkolnym Turnieju Piłki Halowej. Przedszkolaki uczestniczą w ogólnopolskich i regionalnych akcjach charytatywnych „Góra grosza”, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Pola Nadziei oraz w zbiórkach zużytych baterii, zakrętek z butelek, karmy dal zwierząt itp. Nasze Przedszkole uczestniczy w ogólnopolskich akcjach „Cała Polska czyta dzieciom”,”Szkoła do hymnu”. Dzieci biorą udział w projektach „ Kobusiowi Przyjaciele Natury”, Program Profilaktyki Stomatologicznej dla 5-latków. Zwyczajem stało się uczestnictwo w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Jasełek w Krośnie, "Drogowe ABC", "Przedszkole na czasie" 


Osiągnięcia : zajęcie II miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie Zimowe Krajobrazy, zdobycie I i III miejsca w Powiatowym Konkursie Plastycznym pn.: „Czyste powietrze wokół nas” ,  IV miejsce w Międzyprzedszkolnym Turnieju Piłki Halowej , III miejsce w Integracyjnej Olimpiadzie Sportowej „Przez ruch do zdrowia”, zajęcie I miejsca w konkursie recytatorskim pn.: „Żaczek przedszkolaczek” , zdobycie I miejsca w konkursie pn.: „Moja choinka”, wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. Szkoła Marzeń w Rzeszowie. I nagroda w konkursie plastycznym pt. "Wiosenne tradycje wielkanocne". Pierwsze miejsce w konkursie recytatorsko - wokalnym pt. „Wiosna wierszem malowana" organizowanym przez SOSW w Krośnie . Zdobycie I miejsca w konkursie przyrodniczo-ekologicznym. Pierwsze miejsce w VII edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w 2019r, I miejsce w VIII Międzyprzedszkonym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Krośnie w 2020r. Przedszkole otrzymało CERTYFIKAT potwierdzający przyznanie tytułu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" (2019r.). II m. w konkursie kolęd i pastorałek w Krośnie (2022), I m. w konkursie na najpiękniejszą choinkę (2022). Nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów m.in. z policjantem, strażakiem, leśnikiem, lekarzem, pielęgniarką, ogrodnikiem, ratownikiem, stomatologiem, pisarzem, pszczelarzem, radcą prawnym. 

Godziny otwarcia od
7:00 - 16:00
Godziny otwarcia uwagi
-


Dodatkowe zajęcia
Język angielski - dla wszystkich grup, religia dla grup 5 i 6-latków. Organizowane są także zajęcia we współpracy z SP12 o charakterze edukacyjnym, m. in.: pokazy doświadczeń, zajęcia czytelnicze, sportowe itp., organizowane są także odpłatne zajęcia taneczne dla chętnych dzieci. Dzieci biorą udział w zajęciach poza przedszkolem: w muzeach, RCKP, w zakładach pracy i instytucjach. Zajęcia rozwijające zainteresowania i sprzyjające rozwojowi dziecka, np. rytmika, zajęcia z elementami teatru, sportowe, plastyczne itp. realizowane są w ramach zajęć przedszkolnych. Do dyspozycji przedszkolaków są 2 place zabaw, przyszkolne obiekty sportowe i (w razie potrzeby) pracownie SP12 (przyrodnicze, komputerowe).


Personel
Grono pedagogiczne przedszkola składa się z 6 nauczycieli wychowania przedszkolnego, 5 nauczycieli posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego,1 nauczyciel stopień awansu nauczyciela mianowanego.  Wszyscy nauczyciele posiadają długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. W grupie najmłodszej dodatkowo zatrudniona jest pomoc nauczyciela, która posiada wykształcenie pedagogiczne. Personel  obsługowy składa się z 5 osób, każda z nich doskonale zna upodobania wszystkich dzieci w Przedszkolu Miejskim Nr 11 w Krośnie.


Historia
Przedszkole powstało w 1950 r., początkowo funkcjonowało w budynku przy ul. Rzeszowskiej, jako przedszkole zakładowe Zakładu Górnictwa, Nafty i Gazu w Krośnie. Od 1990 r. przedszkole mieściło się w budynku Krytej Pływalni w Turaszówce, a od 15 stycznia 1999 r. swoją siedzibę ma w budynku przy ul. Wyspiańskiego 20. Od 1 września 2005 r. przedszkole weszło w skład Miejskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Krośnie.


Organ prowadzący
Gmina Miasto Krosno
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika