Zamość
Technikum
Technikum Nr 3 w Zamościu - 1F Technik informatyk
Nazwa oddziału

 1F Technik informatyk

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Język obcy nowożytny ,  Fizyka

Przedmioty rozszerzone

 Matematyka

 Język angielski

Opis

TECHNIK INFORMATYK (kod zawodu 351203)

Informatyka to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Technik Informatyk w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej poszukiwanym pracownikiem.    

Jeśli marzysz o doskonale płatnej karierze w dziedzinie informatyki wybierz  kierunek Technik Informatyk – jego absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach z sektora IT,  korporacjach,  urzędach jak i we własnych firmach. Według różnych szacunków w Polsce brakuje około 50 tys. informatyków i programistów, a luka ta może się powiększać. Powodem tego jest dynamika rozwoju, szerokoprofilowość tej branży a także wszechobecna informatyzacja. 

Jeśli korzystasz z komputera kilka godzin dziennie to dobry powód by rozważyć ten kierunek. Jeśli fascynują Cię nowoczesne technologie, komputery, aplikacje internetowe, tworzenie stron www to zawód technik informatyk jest idealny dla Ciebie!  W trakcie nauki zdobędziesz wiedzę o sieciach komputerowych, bazach danych, tworzeniu witryn internetowych, aplikacji oraz administracji bazami danych.

Nasi nauczyciele uczą z myślą o wykształceniu techników, którzy bez trudu poradzą sobie z wyzwaniami w świecie współczesnej informatyki.

Jest to jeden z zawodów technicznych, w których kobiety radzą sobie równie dobrze jak mężczyźni. Dlatego też kierunek Technik Informatyk w "Elektryku" cieszy się coraz większą popularnością wśród dziewczyn. 

W szkole masz do dyspozycji nowoczesne pracownie informatyczne, Multimedialne Centrum Informacji oraz darmowe szkolenia w systemie e-learningowym w ramach działalności Lokalnej Akademii Cisco.

Warunkiem uzyskania tytułu technika informatyka jest przystąpienie do egzaminów potwierdzających  kwalifikacje zawodowe i ukończenie ich  wynikiem pozytywnym w kwalifikacjach:

INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych.
INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.