Zamość
Technikum
Technikum Nr 1 w Zamościu - 1D t.fotogafii i multimediów
Nazwa oddziału

 1D t.fotogafii i multimediów

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Język obcy nowożytny
  • Informatyka

Przedmioty rozszerzone

 Język obcy nowożytny

 Informatyka

Opis

Kwalifikacje

AUD.02. Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu
AUD.05. Realizacja projektów graficznych i multimedialnych

Technik fotografii i multimediów

to zawód dla ludzi z pasją, rozwijający kreatywne spojrzenie na otaczający nas świat. Jeśli lubisz fotografować, edytować zdjęcia i tworzyć prezentacje multimedialne – z nami zyskasz zawód z przyszłością! W trakcie zajęć, w naszej szkole, poznasz budowę i obsługę sprzętu fotograficznego, budowę lamp studyjnych oraz innych urządzeń wykorzystywanych przy pracy fotografa.

W profesjonalnym studio fotograficznym i w plenerze będziesz uczył się wykonywania zdjęć portretowych, reklamowych, by następnie je odpowiednio korygować i formatować w zaawansowanych programach do obróbki obrazu czy tworzyć przeróżne projekty multimedialne w programach graficznych.

Po ukończeniu kierunku technik fotografii i multimediów, możesz pracować w pracowniach fotograficznych, gazetach, a nawet prowadzić własną działalność fotograficzną. W dzisiejszych czasach dzięki energicznemu rozwojowi technologii informatycznej, zdjęcia wykonywane są wszędzie, lecz należy pamiętać, że to nie najlepszy aparat zrobi cudowne i unikatowe zdjęcie a właśnie odpowiednio wykształcony fotograf posiadający pasję i cel do którego dąży.