Zamość
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia Nr 3 w Zamościu
Zespół szkół
Adres
ul.Hetmana Jana Zamoyskiego 62, 22-400 Zamość
Telefon
84 639 81 32
Fax
84 639 30 27
E-mail
Strona www
Dyrektor
Ewa Bakun
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
  • Zdjęcie
Opis
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 3 mieści się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 i kształci uczniów w zawodach: elektryk, elektromechanik, monter elektronik, monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, monter mechatronik. Od 1995 roku szkoła mieści się w dużym, nowoczesnym budynku. Dysponujemy dwiema halami sportowymi, salą do gimnastyki korekcyjnej, salą do tenisa stołowego, siłownią i szatniami. Młodzież uczestniczy również w zajęciach WF na basenie. W BS3 lekcje odbywają się codziennie na jedną zmianę od 8.00 do 14.50. Na przerwach jak i po lekcjach uczniowie mogą korzystać ze szkolnego centrum multimedialnego. Szkoła posiada dobrą bazę dydaktyczną: pracownię chemiczną, fizyczną, biologiczną, 7 pracowni komputerowych z dostępem do internetu, sale językowe, pracownie zawodowe. Szkolna biblioteka posiada bogaty i atrakcyjny księgozbiór sukcesywnie aktualizowany i uzupełniany. Szkoła zapewnia opiekę gabinetu medycznego i stomatologicznego. BS3 posiada także sklepik oraz monitoring. Prężnie działa Samorząd Uczniowski, który opiekuje się szkolnym radiowęzłem oraz angażuje się w akcje charytatywne przy Szkolnym Klubie Wolontariatu. Uczniowie spoza Zamościa mogą starać się o miejsca w Bursach Międzyszkolnych Nr 1 i 2. Strona WWW :
Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Szkoła zlokalizowana jest niedaleko Dworca PKS (ok. 10 min. pieszo). Do szkoły można dojechać następującymi liniami MZK: Przystanek ' Zamoyskiego - Pływalnia ' 14 - > Źródlana - Dom Dziecka 33 - > Hubale Przystanek ' Zamoyskiego - Myjnia ' 42 - > Zamoyskiego - Pływalnia 47 - > Brama Lwowska 47 - > Horyszów Str. Kolonia II 54 - > Złojec Remiza 55 - > Al. Jana Pawła II - Szpital
Historia
Historia naszej szkoły rozpoczyna się w 1920r., kiedy to w Zamościu została założona Szkoła Rzemieślniczo – Przemysłowa im. Tadeusza Kościuszki. W ciągu 94 lat siedziba i nazwa szkoły zmieniała się kilkakrotnie: 1944 - powojenna reaktywacja szkoły pod nazwą Gimnazjum Mechaniczne im. Tadeusza Kościuszki, ul. Szczebrzeska 59/61. 1946 - upaństwowienie szkoły i zmiana nazwy: Państwowa Szkoła Przemysłowa a w niej Gimnazjum Mechaniczne, Gimnazjum Elektryczne i Gimnazjum Stolarskie. 1948 - utworzenie Liceum Mechanicznego, Elektrycznego i Drzewnego na podbudowie Gimnazjum. 1951 - zmiana nazwy szkoły na Technikum Mechaniczno – Elektryczne z wydziałami: mechanicznym i elektrycznym, ul. Akademicka 6. 1959 - zmiana nazwy szkoły na Technikum Elektryczne, ul. Akademicka 8. 1975 - zmiana nazwy szkoły na Zespół Szkół Zawodowych Nr 3. 1980 - zmiana nazwy szkoły na Zespół Szkół Elektrycznych. 1985 - Zespół Szkół Elektrycznych otrzymał imię generała Sylwestra Kaliskiego. 1995 - Zespół Szkół Elektrycznych zmienił siedzibę na ul. Jana Zamoyskiego 62. 2002 - zmiana nazwy szkoły na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3. 2006 - nadanie szkole nowego imienia Armii Krajowej i ustanowienie sztandaru. BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 3 (dawniej Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3) stała się szkołą z wielkimi tradycjami, cieszącą się od wielu lat niesłabnącym powodzeniem.
Koła zainteresowań
Uczniowie BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA NR 3 mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje w kołach języków obcych (angielskiego i niemieckiego), matematycznych, fizycznych, chemicznych, biologicznych, informatycznych, zawodowych. Mogą także poprawiać swoją sprawność sportową w sekcjach piłki siatkowej, ręcznej, koszykowej dziewcząt i chłopców, nożnej chłopców, pływania, tenisa stołowego i lekkiej atletyki. Szkolny Klub Wolontariatu aktywnie udziela się w wielu akcjach charytatywnych.