- Nazwa oddziału
-
MAG 1A magazynier - logistyk
- Cykl kształcenia
-
3
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- chemia
- fizyka
- Zawody
-
Magazynier-logistyk
- Opis
-
Kierunek magazynier-logistyk w Branżowej Szkole I stopnia EUROSPEC w Szczecinie to doskonała propozycja dla osób zainteresowanych pracą w obszarze logistyki i zarządzania magazynem. Program nauczania jest zaprojektowany w taki sposób, aby dostarczyć uczniom zarówno teoretycznych, jak i praktycznych umiejętności niezbędnych do efektywnego funkcjonowania w branży.
Uczniowie zdobywają wiedzę na temat procesów magazynowych, zarządzania zapasami, transportu oraz organizacji pracy w magazynie. Program obejmuje zagadnienia związane z obsługą systemów informatycznych, które wspierają zarządzanie logistyką, a także zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w magazynach. W ramach nauki uczniowie uczą się również o dokumentacji magazynowej oraz o metodach optymalizacji procesów logistycznych.
Dodatkowo, wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach szkolnych pod kierunkiem wykształconych nauczycieli, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności interpersonalne, takie jak praca w zespole i komunikacja z innymi działami firmy.
Po ukończeniu nauki absolwenci kierunku magazynier-logistyk otrzymują dyplom OKE (Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej), który potwierdza ich kwalifikacje zawodowe. Dyplom ten jest uznawany w branży logistycznej i otwiera drzwi do zatrudnienia w różnych sektorach, takich jak handel, produkcja czy usługi transportowe. Uczniowie mogą także kontynuować naukę na wyższym poziomie - w Branżowej Szkole II stopnia EUROSPEC w Szczecinie, poszerzając swoje umiejętności oraz zdobywając dodatkowe certyfikaty, tytuł technika logistyki oraz świadectwo maturalne.