- Nazwa oddziału
-
1 D lingwistyczno-teatralna
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- język obcy nowożytny
- historia
- Przedmioty rozszerzone
-
- język polski lub historia lub język angielski
- Opis
-
Program nauczania języka angielskiego obejmuje nie tylko treści podręcznikowe, ale także realioznawstwo, czyli wiedzę o krajach anglojęzycznych z zakresu historii, geografii i kultury. Drugim językiem obcym jest język włoski – nauczany od podstaw..
Uczniowie mają możliwość doskonalenia kompetencji językowych podczas spotkań i wymian międzynarodowych. Obok działań praktycznych uczniowie wzbogacają swoją wiedzę o teatrze i dzięki zajęciom z retoryki przygotowują się do publicznych wystąpień. Koło teatralne, Klub Debat Oksfordzkich - to zajęcia pozalekcyjne pozwalające rozwijać uczniom swoje pasje.
Klasa lingwistyczno-teatralna ma na celu przygotowanie uczniów do aktywności społecznej w wymiarze konkretnych predyspozycji ucznia, który – nabywając umiejętności animatorskie – będzie mógł rozwijać się na przykład w zakresie następujących działań: logistycznych, scenograficznych, fotograficznych, filmowych, muzycznych, aktorskich, a także związanych z obsługą techniczną, oprawą artystyczną i innych.
Współpraca z Uniwersytetem Szczecińskim – Wydział Italianistyki.
Wymiana z Liceum Klasycznym w Altamurze (Apulia) Włochy – szkoła partnerska.
Program profilu umożliwia uczniom w przyszłości studiowanie na kierunkach filologicznych, humanistycznych takich jak: prawo, stosunki międzynarodowe, socjologia, europeistyka, politologia oraz filologia angielska.
Nauka języka angielskiego odbywa się w grupach uwzględniających poziom zaawansowania językowego