Szczecin
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 69
Adres
Zamoyskiego 2, 71-444 Szczecin
Telefon
914221116
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Robert Kamiński
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
 • Szkoła Podstawowa nr 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
 • SP 69
Opis

Szkoła Podstawowa nr 69 im. mjr Henryka Sucharskiego w Szczecinie

to gwarancja jakości kształcenia, bezpieczeństwa i rozwoju.

Nasza szkoła to miejsce kameralne i bezpieczne, nowoczesne, z bardzo dobrze rozwiniętą bazą dydaktyczną, sportowo-rekreacyjną i bogatą ofertą zajęć dla każdego ucznia. Monitorowany budynek szkoły usytuowany jest obok spokojnego osiedla mieszkaniowego. Otaczają go tereny zielone z boiskami sportowymi ze sztuczną nawierzchnią oraz kompleks sportowy z miejscami do gier i zabaw. Najmłodsi mogą korzystać z placu zabaw.

Głównym celem i kierunkiem naszych działań jest stwarzanie naszym uczniom warunków do wszechstronnego, indywidualnego rozwoju, stosując nowatorskie metody nauczania dostosowane do możliwości uczniów.

Kadra nauczycielska chętnie podejmuje się działań innowacyjnych i jest otwarta na współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Cenimy sobie zaangażowanie rodziców, dzięki temu wiele inicjatyw jest realizowanych we współpracy z rodzicami.

Pod czujną opieką doświadczonych, serdecznych nauczycieli i specjalistów dzieci mają zapewniony wszechstronny rozwój. Wsparcie znajdą tutaj zarówno uczniowie zdolni, jak i ci, którzy potrzebują specjalistycznej pomocy. Dzieci mają zapewnioną opiekę psychologa, pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedy i pielęgniarki.

Szkoła oferuje bogate zaplecze dydaktyczne i kształcenie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Posiadamy przestronne sale lekcyjne wyposażone w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny, dobrze wyposażoną pracownię komputerową, pracownie językowe, bibliotekę pełną interesujących nowości, nowoczesną przestrzeń edukacyjną do nauki kodowania i rozwijania kompetencji cyfrowych Kindlotekę STEM, salę gimnastyczną.

Szkoła korzysta z licznego sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz nowoczesnych pomocy zakupionych z programu Unijnego Akademia Kompetencji. Posiadamy studio filmowo- fotograficzne.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III uczą się w kolorowych i bezpiecznych salach dostosowanych do ich wieku i potrzeb.

Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności nie tylko w klasach, ale również podczas wyjść, wycieczek, warsztatów i laboratoriów naukowych. W szkole odbywają się też atrakcyjne imprezy. Uczestniczymy w licznych projektach i konkursach. .Na czele społeczności szkolnej stoi Samorząd Uczniowski, który włącza się w organizowanie życia szkoły.

Przestronna świetlica szkolna zapewnia opiekę i atrakcyjne zajęcia. To miejsce, gdzie jest czas na odpoczynek, zabawę, udział w konkursach i projektach, granie w gry planszowe, naukę czy czytanie książek.

Czas spędzany w świetlicy daje dzieciom możliwość poszerzania swojej wiedzy, rozwijania kreatywności i różnorodnych umiejętności, w tym manualnych, sportowych, a czasem i ...kulinarnych. Dzięki takim zajęciom każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, a dzieci mogą się zintegrować i w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

Dbamy o zdrowie dzieci, promując śniadania bez słodyczy, a w zamian dzieci korzystają z programu „Owoce i mleko w szkole”.

Realizujemy powszechny program edukacji zdrowotnej i ekologicznej oraz problemów ochrony środowiska. Na terenie naszej placówki działa szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne zachęcające do uprawiania turystyki pieszej.

Zapewniamy bezpieczeństwo, rodzinną atmosferę, solidne przygotowanie do dalszych etapów edukacji oraz wychowanie w duchu tolerancji.

Jesteśmy w centrum osiedla, integrujemy więc środowisko lokalne podczas pikników, festynów i turniejów organizowanych wspólnie z Radą rodziców i Radą osiedla.

Bierzemy udział w akcjach: „sprzątamy świat”, zbieramy karmę dla schroniska dla zwierząt, bierzemy udział w akcjach charytatywnych. Pomagamy ludziom chorym w „Szkolnym wolontariacie” Nasze dzieci spotykają się z przedstawicielami Straży Miejskiej i policjantami Komendy Miejskiej, aby dowiedzieć się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Ponadto realizujemy projekty całoroczne.

Każdego roku wiosną wraz z uczniami i rodzicami bawimy się na festynie szkolnym, organizowanym dla środowiska osiedla Niebuszewo- Bolinko, a w grudniu wprowadzamy się w nastrój świąteczny podczas Wigilijnych spotkań.

To zaledwie namiastka działań, jakie podejmujemy w naszej szkole. Aby poczuć przyjazną atmosferę szkoły lub poznać nauczycieli, prosimy nas odwiedzić.

Od 6 grudnia 2023 roku w naszej szkole działa Radiowęzeł, który pozwala na uatrakcyjnienie uczniom czasu pomiędzy lekcjami. W naszym Radiowęźle można usłyszeć dobrą muzykę, ciekawe audycje, wywiady oraz występy zdolnych uczniów.

Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 zdobywają tytuły finalistów i laureatów konkursów szkolnych, międzyszkolnych i wojewódzkich. Chętnie biorą udział w Konkursach kuratoryjnych z języka polskiego, angielskiego, matematyki, historii, geografii, biologii. Finaliści i laureaci: VI Edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z okazji 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – „Ojczysta Przyroda jest w naszych sercach – Kocham Polską Przyrodę!” „Polskie symbole narodowe” Konkurs plastyczno-językowy „Najciekawszy Plakat z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych”;  Kartka Bożonarodzeniowa z życzeniami w języku niemieckim lub języku angielskim; Konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy; Konkurs literacki „Opowiem Ci bajkę…”, „Moja opowieść wigilijna”; Konkurs recytatorski z okazji 105-rocznicy  odzyskania Niepodległości; Wojewódzki Konkurs na prezentację „Kto jest Eko – ten zajdzie daleko” – SEGREGUJĘ , ODZYSKUJĘ, NIE MARNUJĘ”; X edycja Miejskiego Konkursu dla internautów „CZY ZNASZ WOJEWÓDZTWO ZACHODNIO -POMORSKIE?” – X etapowy. Uczniowie zdobywają wysokie miejsca w zawodach sportowych: Szczecińskie Igrzyska Sportowe chłopców w piłce nożnej; Liga biegowa; Festiwal sztafet dziewcząt i chłopców. Organizowane są coroczne Biegi Fair Play.
Sześciolatek w pierwszej klasie

Uczymy poprzez zabawę, gry i sytuacje zadaniowe dając możliwość wykorzystania przez dzieci ich naturalnych talentów twórczych. Zapewniamy uczniom: w pełni wyposażone sale do nauki, zabawy i rekreacji, zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas I – III: dodatkowe zajęcia polonistyczne, ortograficzne, matematyczne, zajęcia sportowe SKS, koło taneczne.
Zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas IV – VIII: koło polonistyczne, teatralno- recytatorskie, języka niemieckiego, fizyczno- chemiczne, techniczne, dodatkowe zajęcia z geografii, biologii, matematyki, przygotowujące uczniów do Egzaminu Ósmoklasisty; zajęcia dodatkowe z historii, geografii, biologii, języka angielskiego, SKS z lekkiej atletyki, piłki nożnej, koszykowej; SKKT- organizuje rajdy w soboty i w niedzielę.
Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi organizowane są zajęcia logopedyczne; korekcyjno – kompensacyjne; rewalidacyjne; rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne; dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców.
Współpracujemy z firmami zewnętrznymi: klubem sportowym „Future Football Club”, „Przedszkoliada”, Szkołą Tańca „Royal Dance”. Prowadzone są zajęcia z piłki siatkowej, zajęcia komputerowe „Minecraft”.

Dojazd

Tramwaj - linia nr 2

Autobus - linia nr 51, 78, B

Adres email IODO
iod@spnt.pl
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe