Szczecin
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 46
Adres
Felczaka 13, 71-417 Szczecin
Telefon
914222007
Fax
914226965
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Magdalena Zawacka - Walczak
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 46 w Szczecinie
  • Szkoła Podstawowa nr 46
  • Szkoła Podstawowa nr 46
  • Lekcja w klasie pierwszej
  • W świetlicy szkolnej
Opis

Ośmioletnia Szkoła Podstawowa nr 46 położona jest w sercu Szczecina u zbiegu alei Wojska Polskiego i Felczaka. Niewielki, kameralny budynek sąsiaduje z przedszkolami „Kraina Tuwima” i „Żaczek”, Urzędem Miejskim, Telewizją Polską i Radiem Szczecin, a także Jasnymi Błoniami i Parkiem Kasprowicza.

Dzieciom, które trafiają do naszej placówki, zapewniamy przede wszystkim optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju oraz bezpieczeństwo, ponieważ żaden uczeń w naszej małej społeczności nie jest anonimowy. Działamy zgodnie z dewizą, , że "…Nie jest zadaniem szkoły nauczyć dziecko, ale udzielić mu wszelkiej pomocy, aby mogło nauczyć się samo...". Nad dziećmi i młodzieżą czuwa znakomicie przygotowana i wyspecjalizowana kadra pedagogiczna, tworząca zgrany zespół życzliwych sobie i innym ludzi, który stanowi znakomity wzór do naśladowania. Wszystkie dzieci kształcą się zgodnie ze swoimi możliwościami i aspiracjami, rozwijać się harmonijnie, poznawać siebie, szukać inspiracji. Uczniów o specyficznych problemach edukacyjnych otaczamy fachową opieką – pomagamy im wyrównać szanse. Ci szczególnie uzdolnieni poszerzają swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w licznych kołach zainteresowań działających według autorskich programów naszych nauczycieli. Chętni mogą działać w Samorządzie Uczniowskim, wolontariacie, Gromadzie Zuchowej i Drużynie Harcerskiej współpracującej z naszą szkołą od lat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, dzieciom zapewniamy pobyt w świetlicy (6.45 - 17.00), a wszystkim zainteresowanym korzystanie ze szkolnej stołówki, która słynie ze smacznych obiadów. Swoją pomocą służy również szkolny pedagog i pielęgniarka. Można skorzystać z bezpłatnej konsultacji i diagnozy logopedycznej u wykwalifikowanego specjalisty.

Absolwenci naszej szkoły są dobrze przygotowani do podjęcia nauki w szkole ponadpodstawowej.

 

Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia

Nasi uczniowie co roku biorą udział i odnoszą sukcesy w konkursach i zawodach o zasięgu szkolnym, międzyszkolnym, miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Są to m. in. :

·         Konkurs Humanistyczny pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – finaliści i laureaci

·         Konkurs Matematyczny pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – finaliści i laureaci

·         Międzynarodowy Konkurs Matematyczny  „Kangur” - laureaci

·          Multitest  (przyroda, język polski, język angielski, matematyka) – laureaci

·         Olimpus (matematyka, przyroda, język angielski, język niemiecki, matematyka) - laureaci

·         Konkurs „Pływające ogrody – Szczecin 2050” (V edycja) - laureaci

·         Konkurs „Moja Mała Ojczyzna” - laureaci

·          Konkurs Matematyczny XIII LO - laureaci

·         Sudoku „Cyfry muszą pozostać samotne - laureaci

·          Konkurs „Znam lektury szkolne” - laureaci

·          Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschafan” GM 46 - laureaci

·         Mistrzostwa Szczecina Szkół Podstawowych – piłka nożna - medaliści

·         Mistrzostwa Szczecina w LA – medaliści

 

W ubiegłym roku szkolnym siedmioro uczniów odebrało nagrody Prezydenta Miasta Szczecina.

Sześciolatek w pierwszej klasie
Dzieci w pierwszych klasach naszej szkoły znakomicie odnajdują się w roli ucznia. Podczas pobytu w szkole mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.Szczególny nacisk kładzie się na zintegrowanie 6 - 7 - latków.Dzięki temu bardzo dobrze radzą sobie w nawiązaniu relacji i podejmowaniu aktywności.Wpływa to na ich samodzielność, wysoką samoocenę i dobre samopoczucie. Spełniając oczekiwania i potrzeby uczniów szkoła organizuje dodatkowe zajęcia rozwijające ich zainteresowania. Baza szkolna jest przystosowana do wieku dzieci.
Zajęcia pozalekcyjne
SKS, koło turystyczne, teatralne, przedmiotowe koła zainteresowań (polonistyczne, informatyczne, matematyczne, plastyczne, przyrodnicze, historyczne), językowe: angielski, niemiecki, gromada zuchowa i drużyna harcerska, LOP, PCK, zespół wokalny.
Dojazd
tramwajami: nr 1- pod szkołę, nr 4,5,11,12 do Placu Sprzymierzonych,
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe