Szczecin
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 24
Adres
Rymarska 22a, 70-702 Szczecin
Telefon
914606511
Fax
914605802
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Dorota Sagan
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 24
Opis
Szkoła Podstawowa Nr 24 położona jest malowniczo, wśród zieleni na skraju Puszczy Bukowej, z dala od ulicy. Budynek szkolny jest czysty i zadbany. Uczniowie w naszej szkole czują się bezpiecznie, nie są anonimowi, każdy przejaw patologii społecznej jest natychmiast zauważony i niwelowany. W naszej szkole: - uczniowie posiadają swoje szafki na ubrania i pomoce szkolne, - posiadamy stały dostęp do Internetu, - na pełnym etacie zatrudniony jest pedagog, - wszyscy nauczyciele posiadają wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym oraz dodatkowe kwalifikacje uzyskane poprzez studia podyplomowe. - we wszystkich klasach obowiązują dwa języki obce (j. niemiecki i j. angielski), Dysponujemy specjalistycznymi pracowniami: - przyrodniczą, - polonistyczną, - matematyczną, - informatyczną (klasy podzielone są na grupy, każdy uczeń ma oddzielne stanowisko pracy), - językową, - biblioteką i czytelnią multimedialną, - salą gimnastyczną i korekcyjną, - salą zabaw dla najmłodszych, Ponadto szkoła posiada kompleks boisk sportowych. Dysponuje stołówką, świetlicą i sklepikiem szkolnym. .
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Uczniowie biorą udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Mamy finalistów z j. polskiego, przyrody, j. obcych. a nasi sportowcy niejednokrotnie zdobywali mistrzowskie tytuły wśród szkół prawobrzeża i miasta Szczecina.
Zajęcia pozalekcyjne
Koło teatralne, zajęcia sportowe, zajęcia wyrównawcze, w klasach starszych koło informatyczne, artystyczne, chór, koło przyrodnicze,
Dojazd
Autobusy ZKM linii 64,66i PKS linii 1.