Szczecin
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 13
Adres
Bałtycka 1a, 70-880 Szczecin
Telefon
914647516
Fax
914647517
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 13
Opis
Od września 2008 r. byliśmy Zespołem Szkół Nr 13 w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Orląt Lwowskich i Gimnazjum Nr 31. Od 1 września 2017 r. zostaliśmy Szkołą Podstawą Nr 13.Jesteśmy szkołą położoną wśród zieleni, w zacisznym osiedlu Wielgowo. Szkoła posiada nowo wybudowaną salę gimnastyczną, stołówkę szkolną, bibliotekę oraz nowe sale lekcyjne i boisko szkolne wraz z placem zabaw dla dzieci. Pierwszy dzwonek przywitał uczniów we wrześniu 1946 roku. Realizujemy ideę szkoły środowiskowej, bezpiecznej i przyjaznej dla uczniów. Wychowujemy w duchu patriotyzmu, szacunku dla innych, stwarzając optymalne warunki do rozwoju każdego ucznia. Szkoła liczy obecnie 281 uczniów. Lekcje odbywają się od godz. 8.00 do 15.30. Posiadamy doskonale wyposażoną salę komputerową z dostępem do internetu, multimedialną czytelnię oraz sale zabaw dla uczniów. Dzieci mają możliwość zakupienia obiadu w stołówce szkolnej. W godz. 6.30 – 16.30 funkcjonuje świetlica szkolna. W szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne odpowiadające potrzebom i zainteresowaniom uczniów.
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Nasi uczniowie są finalistami i laureatami konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim. Organizowane są zajęcia indywidualne dla najzdolniejszych.
Zajęcia pozalekcyjne
Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczecin - Dąbiu organizując na terenie szkoły zajęcia między innymi naukę gry na instrumentach, plastyczne, taneczne (Szkoła Tańca "ASTRA") W szkole odbywają się zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, wyrównawcze oraz sportowe, prowadzone są zajęcia pozalekcyjne odpowiadające potrzebom i zainteresowaniom uczniów ze wszystkich przedmiotów. Nasi uczniowie uczestniczą w programie " Powszechna Nauka Pływania", "Mleko w szkole" oraz "Owoce i warzywa w szkole".
Dojazd
Do szkoły można dojechać autobusami linii: 73 D jadącym przez Dąbie lub 73 Z jadącym przez Zdroje i Słoneczne (z Basenu Górniczego); G jadącym przez Zdroje i Słoneczne (pośpieszny z Placu Rodła). Pociągiem jadącym w kierunku Szczecina lub Stargardu Szczecińskiego - należy wysiąść na stacji Zdunowo.
Drzwi otwarte

"Dzień otwarty" w Szkole Podstawowej nr  13 

w dniu 13.03.2019 r.  godz. 17.00