Szczecin
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 8
Adres
Brodnicka 10, 71-044 Szczecin
Telefon
91-483-42-93 sekretarat, 91-483-12-92 księgowość
Fax
91-483-42-93
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Krzysztof Ponikowski
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 8
  • Szkoła Podstawowa nr 8
  • Szkoła Podstawowa nr 8
  • Szkoła Podstawowa nr 8
  • Szkoła Podstawowa nr 8
  • Szkoła Podstawowa nr 8
  • Szkoła Podstawowa nr 8
Opis

Powołana od 1 września 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 8 położona jest w malowniczej części Szczecina – na Gumieńcach. Budynek usytuowany jest wśród domków jednorodzinnych i otoczony zielenią. Szkoła jest jednostką kameralną, jednak z dużą liczbą uczniów, jest monitorowana wewnątrz i na zewnątrz budynku a dogodny dojazd uczniów spoza rejonu stanowi jeden z jej licznych atutów. Dyrektorem placówki, która obecnie liczy 21 oddziałów, jest mgr Krzysztof Ponikowski. W ciągu kilku lat szkoła przeszła ogromne zmiany. Systematycznie prowadzone remonty wewnątrz budynku oraz gruntowne odnowienie elewacji wpływają pozytywnie na samopoczucie oraz bezpieczeństwo wychowanków. W bieżącym funkcjonowaniu placówki kierujemy się zasadą, że szkoła to nie tylko instytucja powołana do zdobywania wiedzy, ale i miejsce do atrakcyjnego spędzania czasu.


W ofercie naszej placówki znajdują się m.in. zajęcia wspierające uczniów z dysleksją i z trudnościami w nauce oraz rozwijające ich zainteresowania. Młodzież odczuwająca potrzebę pomocy innym i działalności na rzecz lokalnej społeczności może realizować się w Szkolnym Kole PCK. Rok szkolny obfituje w szereg imprez o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym. Nasi uczniowie corocznie zdobywają wiele nagród w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Są stypendystami Prezydenta Miasta Szczecina za wybitne osiągnięcia.


Od 2011 roku szkoła wzbogaciła się o obiekty sportowe – Orlik 2012. Kompleks boisk jest ogólnodostępny 7 dni w tygodniu i bezpłatny dla mieszkańców. Korzystanie z infrastruktury sportowej koordynują animatorzy sportu.Języki
angielski, niemiecki
Historia
Budynek przy ul. Brodnickiej został oddany do użytku w 1961 r. Od tego czasu funkcjonowała w nim Szkoła Podstawowa nr 66, przekształcona w roku 1999 w Gimnazjum nr 20. Na mocy reformy oświaty od 1 września 2017 r. w miejsce gimnazjum powołana została Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków.
Kontakty zagraniczne
W 1999 roku nawiązaliśmy kontakt ze szkołą niemiecką w Demmin. Dzięki działalności Szkolnego Klubu Europejskiego realizowane są projekty edukacyjne oraz obywatelskie w  Polsce, jak i  poza granicami. Podczas wspólnych projektów nasi uczniowie poszerzają umiejętności językowe, poznają historię i kulturę sąsiednich krajów.W tym roku gościliśmy dwoje studentów z krajów Dalekiego Wschodu, którzy podczas tygodniowego pobytu opowiadali, oczywiście w j. angielskim o swoich krajach, o kulturze, religii, zwyczajach. Każdego roku staramy się zaproponować naszym uczniom projekt poszerzający możliwości nauki języków obcych.
Dojazd
Autobus nr 60 (przystanek przy ul. Okulickiego), tramwaj nr 8 i 10 (przystanek końcowy przy ul. Kwiatowej)
Zajęcia pozalekcyjne


Koło wokalne
Koło plastyczne
Konsultacje i koła przedmiotowe
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
Szkolne Koło PCK
Szkolny Klub Morsów
UKS - treningi judo
Pogoń Szczecin - treningi piłki nożnej,
Astra - zajęcia z tańca towarzyskiego,
Rytmix - zajęcia z tańca nowoczesnego,

Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe