Rawicz
Przedszkole
Przedszkole w Słupi Kapitulnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słupi Kapitulnej
Adres
Słupia Kapitulna 117, 63-900 Rawicz
Telefon
655451424
Fax
655451424
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Angelika Kalitka
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole w Słupi Kapitulnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słupi Kapitulnej
  • Przedszkole w Słupi Kapitulnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słupi Kapitulnej
  • Przedszkole w Słupi Kapitulnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słupi Kapitulnej
Opis

Przedszkole w Słupi Kapitulnej zapewnia sześciogodzinną opiekę.Dysponuje miejscami dla dzieci w wieku 3-6 lat. Dzieci mają zapewnione bezpieczne i higieniczne warunki pobytu,nauki.Posiada przestronną, kolorową salę, nowocześnie wyposażoną w meble, zabawki, pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. Od 2017r. przedszkole dysponuje nowym, bezpiecznym placem zabaw dla najmłodszych.Uczą się języka angielskiego, są pod opieką logopedy i pedagoga.Nauczyciele posiadają odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi. Przedszkole w Słupi Kapitulnej promuje się na zewnątrz, biorąc udział w licznych konkursach, turniejach i przeglądach. Realizowane są także programy w porozumieniu z innymi instytucjami: "Moja droga do szkoły", "Czyste powietrze wokół nas", "Kubusiowi Przyjaciele Natury". W przedszkolu znajduje się kuchnia, w której na miejscu przygotowywane są posiłki.Przedszkole posiada również profil na portalu społecznościowym Facebook,stronę internetową, na których na bieżąco publikowane są wydarzenia z życia przedszkola.

Godziny otwarcia od
07.30 - 13.30
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się.
Koła zainteresowań
Zajęcia kulinarne "Kuchcikowo"
Personel
W przedszkolu pracuje doświadczona kadra pedagogiczna i personel administracyjno-obsługowy.
Osiągnięcia

Uzyskanie certyfikatu "Zaczytane przedszkole" za promowanie czytelnictwa wśród dzieci, poprzez realizowane projekty "Bajkobranie" i "Cała Polska czyta dzieciom". Certyfikat za udział w " Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków", certyfikat placówki wspierającej wszechstronny rozwój dziecka " Wyzwania Teodora", certyfikat uznania za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym " Piękna Nasza Polska Cała".

Historia
Od roku szkolnego 2011/2012 funkcjonował w Szkole Podstawowej w Słupi Kapitulnej oddział przedszkolny, który  wcześniej  był Zamiejscowym Oddziałem Przedszkolnym Przedszkola nr 1 w Rawiczu. W 2013 roku pomieszczenia oddziału przedszkolnego zostały wyremontowane. We wrześniu 2016 roku oddział przedszkolny  stał się samodzielnym przedszkolem.  Od stycznia 2017r. przedszkole  zostało włączone do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupi Kapitulnej.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2023/2024
40
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia