Poznań
Żłobek
Żłobek Miejski "Niezapominajka"
Adres
Moniki Cegłowskiej 14/Literacka, 60-461 Poznań
Telefon
537-900-645, 537-900-216Zespół Żłobków nr2
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Anna Szymankiewicz
Typ placówki
Żłobek
Opis

Żłobek Miejski ulokowany jest w urokliwej dzielnicy Poznania–na Strzeszynie-na nowo otwartym osiedlu, w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów rekreacyjnych.

Nasz żłobek przeznaczony jest dla 60 dzieci , które przebywać będą w jednej z trzech sal dostosowanych do wieku i rozwoju dzieci, wyposażonych w meble, zabawki oraz pomoce dydaktyczne z odpowiednimi atestami, zgodnymi z potrzebami i możliwościami maluchów.

W żłobku poprzez zabawę nauczymy dzieci poznawania otaczającego je świata, nazywania zjawisk i przedmiotów. Stworzymy przyjazne i bezpieczne środowisko obdarzając dzieci – uśmiechem i miłością. Organizujemy zajęcia muzyczne, plastyczne, językowe, ruchowe oraz różnorodne zabawy niezbędne do prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego.


WAŻNE:

Wydrukowane i podpisane wnioski prosimy składać w żłobku pierwszej preferencji.

„Niezapominajka” ul. Moniki Cegłowskiej 14 ( wejście od ul. Literackiej.


Serdecznie zapraszamy.

Żywienie
Jadłospis tygodniowy ustalany według norm żywieniowych dla dzieci do lat trzech. W zespole żłobków nr 2 nad jadłospisami czuwają dietetyczki , zapewniamy cztery smaczne posiłki dziennie uwzględniając potrzeby dzieci alergicznych. Bierzemy udział w programie "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy". Promując prawidłowe nawyki żywieniowe pomagamy wspierać prawidłowy rozwój dzieci
Personel
Gwarantujemy profesjonalną opiekę dla dzieci, stwarzając dzieciom przyjazne i bezpieczne warunki pobytu podczas nieobecności rodziców. Zatrudniamy pielęgniarki i wykwalifikowane opiekunki dziecięce,  wrażliwe na potrzeby małego dziecka. które dostosowują  metody i formy pracy  do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego malucha.
Godziny pracy
06:00 - 17.00
Placówka dotowana
Tak
Wolne miejsca

Zakres wiekowy
od 20 tyg. do 36 m-ca
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Rytmika