Poznań
Żłobek
Żłobek "Cytryna"
Adres
Słoneczna 19, 60-286 Poznań
Telefon
531261956
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Opis
Placówka funkcjonuje na piętrze budynku, który został wybudowany w roku 2016 właśnie pod działalność żłobka i przedszkola. Dwie duże, przestronne i słoneczne sale, wysokie pomieszczenia, łazienka dostosowana do potrzeb najmłodszych sprawiają, że mamy możliwość zapewniania dzieciom zarówno bezpiecznego jak i komfortowego pobytu.
Opis udogodnień
Budynek został wybudowany specjalnie pod działalność żłobka i przedszkola, tym samym sale są wysokie (3m), przestronne i doświetlone (w salach żłobka znajduje się 9 okien od ziemi po sufit). Do dyspozycji rodziców oddano 4 miejsca parkingowe, dzieci mogą korzystać zarówno z ogrodu jak i tarasu na dachu budynku.
Żywienie
Wyżywienie w żłobku zostało objęte programem "Zdrowy Przedszkolak" tym samym dzieci objęte są wyżywieniem realizującym najwyższe standardy zdrowego żywienia: dzieci jedzą ciemne pieczywo, pełnoziarniste makarony, mnóstwo owoców i warzyw, past rybnych i warzywnych, w diecie pojawiają się kiełki, avokado, łosoś. Nie używamy cukru, do picia podajemy wyłącznie wodę i napary ziołowe.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
Nad 26 dzieci opiekę sprawuje 5 wykwalifikowanych opiekunek dziecięcych, dodatkowo jedna osoba zatrudniona jest w charakterze pomocy opiekuna. W placówce funkcjonuje sekretariat, osobna osoba zajmuje się obsługą kuchni i wydawaniem posiłków. Na stałe w placówce zatrudnieni są nauczyciele języka angielskiego.
Łączna liczba miejsc
26
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika