Poznań
Żłobek
Żłobek "Żurawinka"
Adres
Żurawinowa 5/7, 61-455 Poznań
Telefon
663999154
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Patrycja Szymańska
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Żurawinka
Opis

Żłobek Żurawinka znajduje się w zacisznej dzielnicy, w wolno stojącym budynku, gdzie dzieci aktywnie spędzają czas. Każdego dnia uczymy dzieci poznawania świata wszystkimi zmysłami. Stwarzamy warunki naszym podopiecznym do wielokierunkowego rozwoju.

Oddając swoje dzieci pod naszą opiekę, rodzice mogą być spokojni. Cała kadra Żurawinki dba o wysoką jakość opieki. Opiekunowie są w stałym kontakcie z rodzicami, aby zapewnić spójność w działaniach wychowawczych.

Niezwykle istotny jest dla nas proces adaptacji. Rodzice otrzymują od nas wskazówki, jak najlepiej przygotować dziecko do zmiany w życiu, jaką jest rozpoczęcie edukacji w żłobku. Emocje, jakie towarzyszą rodzicom są kluczowym aspektem przebiegu adaptacji u dziecka. Stwarzamy możliwość stopniowego wprowadzania dziecka do pobytu w żłobku oraz nawiązania relacji dziecka z nowym opiekunem.

Każdy dzień w żłobku przebiega według ustalonego harmonogramu dnia. Stałość i powtarzalność
w działaniach opiekuńczo-wychowawczych buduje poczucie bezpieczeństwa u dziecka.

Wszystkie sale są odpowiednio przystosowane. Posiadamy bogaty wybór zabawek i pomocy dydaktycznych, a kreatywne opiekunki wykorzystują własne talenty do tworzenia nowych materiałów. Trzy opiekunki odbyły szkolenia z logorytmiki, a dyrektor żłobka jest także logopedą, który służy wsparciem w rozwoju prawidłowej mowy.

Korzystając z uroków „Zielonego Dębca” cieszymy się spacerami oraz zabawą w naszym ogródku i placu zabaw. Jesteśmy otoczeni drzewami, które zapewniają cień w upalne dni. Posiadamy tarasy z nową, bezpieczną nawierzchnią. Jeżeli tylko sprzyja nam pogoda oraz dobra jakość powietrza wychodzimy na świeże powietrze.

Nasz żłobek oferuje pyszną i bogatą w witaminy kuchnię domową. W naszych jadłospisach m.in. pojawiają się zdrowe wypieki  (np. chlebek bananowy, ciasto z czerwonej fasoli), znajdują się również świeże owoce, a także surowe warzywa (np. marchewka, kalarepa). Dzieci jedząc twarde posiłki ćwiczą mięśnie artykulacyjne, co jest niezwykle istotne dla rozwoju mowy. Raz w miesiącu obchodzimy urodzinki, wówczas wszystkie dzieci, które w tym miesiącu mają swoje święto obchodzą je w żłobku, przy pysznym torcie.

Żywienie
Żywienie dzieci opiera się na jadłospisie przygotowywanym, zgodnie z normami żywieniowymi, przez dietetyka. jego podstawę stanowią 4 posiłki dziennie : śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek. Uwzględniamy diety niemowlęce oraz eliminacyjne.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
Kadrę żłobka Żurawinka tworzą osoby kreatywne, ambitne, pełne empatii i otwarte na wyzwania. Opiekunowie poszerzają swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach. Gwarantujemy  dużo radości, naukę przez zabawę i uśmiech od ucha do ucha. Dbamy by dziecko, w ciepłej i przyjaznej atmosferze, mogło rozbudzać ciekawość świata. Priorytetem dla nas jest zdrowie, szczęście oraz prawidłowy rozwój dziecka.
Łączna liczba miejsc
70
Godziny pracy
Żłobek jest czynny od godziny 6.00 do 17.00
Biuro żłobka jest czynne od godziny 7.00 do 15.00.
Zasady odpłatności
Opłata stała + wyżywienie. 
Opłatę należy uiścić do 15-stego dnia każdego miesiąca. 
Kierownik - telefon
663999154
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
Zapraszam na spotkanie po wcześniejszym umowieniu telefonicznym
Dojazd

Autobus 149,171, 176, 603

Tramwaj 2,9,10

Adres email IODO
iod7@m.poznan.pl
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Historia
Żłobek działa od 1948 roku.
Zakres wiekowy
od 20 tygodnia życia do 3 lat
Etaty planowane
19
Etaty wykonane
19
Dodatkowe cechy

 Dieta niemowlęca

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna Poznański Zespół Żłobków