Poznań
Żłobek
Żłobek "Przemko"
Adres
Rzeczypospolitej 77, 61-393 Poznań
Telefon
61 877 58 41, 663999146
E-mail
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Opis
W czasie kiedy jesteście państwo w pracy lub na uczelni żłobek "Przemko" staje się dla waszych dzieci domem i to właśnie słowo jest kluczem dla naszej działalności.Zatrudniony personel wspiera rodziców w działaniach mających stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju naszych milusińskich. Poprzez zabawę uczymy dzieci poznawania otaczającego je świata,nazywania zjawisk i przedmiotów. Stwarzając naszym podopiecznym przyjazne i bezpieczne środowisko oprócz codziennej pracy włożonej w ich rozwój staramy się obdarzyć dzieci tym co dla nich najważniejsze i najcenniejsze- uśmiechem i miłością.
Żywienie
Dzieci w żłobku "Przemko" otrzymują 4 posiłki dziennie - pierwsze śniadanie 08:10 - drugie śniadanie 09:30 - obiad dwudaniowy 11:15 - podwieczorek 14:20 Przygotowywane dania są zdrowe,pyszne i kolorowe. Jadłospis układany jest w zależności od wieku dzieci, w cyklu dekadowym i wywieszany na poszczególnych oddziałach do wglądu rodziców. Kładziemy duży nacisk na wyrobienie w dzieciach od najwcześniejszych lat właściwych nawyków żywieniowych. Posiłki przygotowywane są z uwzględnieniem odpowiedniej kaloryczności,wartości odżywczych i walorów smakowych. Dzieci przebywające na oddziale niemowlęcym mają dietę dostosowaną do swojego wieku. W zależności od skończonych miesięcy życia wprowadzane są kolejne produkty spożywcze.Posiłki dla niemowląt przygotowywane są także w kuchni centralnej.Blok kuchenny w żłobku pracuje w/g zasad HACCP i podlega kontrolom Sanepd-u Uczestniczymy w programie "Zdrowo jemy,zdrowo rośniemy " pod patronatem Fundacji Rozwoju Dzieci im Jana Amosa Komeńskiego, przy współudziale Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
W żłobku zatrudnionych jest 25 osób w tym: 1 pielęgniarka, 9 opiekunek dziecięcych, 5 młodszych opiekunek, 4 pokojowe do pomocy w opiece nad dziećmi 3 osoby personelu kuchennego,iintendentka oraz konserwator. Dyrektorem żłobka jest p Bogusława Giera. Personel zatrudniony w placówce podwyższa swoje kwalifikacje korzystając z możliwości uczestnictwa w organizowanych szkoleniach,kursach oraz wybierając dalszą naukę na uczelniach pedagogicznych i medycznych.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
108
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Wózkarnia