Poznań
Żłobek
Żłobek "Przemko"
Adres
Rzeczypospolitej 77, 61-393 Poznań
Telefon
61 877 58 41, 663999146
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Danuta Kalina
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Przemko
Opis
W czasie kiedy jesteście państwo w pracy lub na uczelni żłobek "Przemko" staje się dla waszych dzieci domem i to właśnie słowo jest kluczem dla naszej działalności. Zatrudniony personel wspiera rodziców w działaniach mających stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju naszych milusińskich. Poprzez zabawę uczymy dzieci poznawania otaczającego je świata, nazywania zjawisk i przedmiotów. Stwarzając naszym podopiecznym przyjazne i bezpieczne środowisko oprócz codziennej pracy włożonej w ich rozwój staramy się obdarzyć dzieci tym co dla nich najważniejsze i najcenniejsze- uśmiechem i miłością.
Żywienie
Dzieci w żłobku Przemko otrzymują 4 posiłki dziennie - pierwsze śniadanie 08:00 - drugie śniadanie 10:00 - obiad dwudaniowy 11:15 (drugie danie, zupa jest podawana po wypoczynku dzieci o godz. 14:00) - podwieczorek 15:00 Przygotowywane dania są zdrowe, pyszne i kolorowe. Jadłospis układany jest w zależności od wieku dzieci, w cyklu dekadowym i wywieszany na hallu żłobka do wglądu rodziców. Kładziemy duży nacisk na wyrobienie w dzieciach od najwcześniejszych lat właściwych nawyków żywieniowych. Posiłki przygotowywane są z uwzględnieniem odpowiedniej kaloryczności, wartości odżywczych i walorów smakowych. Dzieci przebywające na oddziale niemowlęcym mają dietę dostosowaną do swojego wieku. W zależności od skończonych miesięcy życia wprowadzane są kolejne produkty spożywcze. Posiłki dla niemowląt przygotowywane są także w kuchni centralnej. Blok kuchenny w żłobku pracuje w/g zasad HACCP i podlega kontrolom Sanepid-u.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
W żłobku zatrudnionych jest 27 osób w tym: 19 opiekunek dziecięcych, 2 pokojowe do pomocy w opiece nad dziećmi 3 osoby personelu kuchennego, intendentka oraz konserwator. Dyrektorem żłobka jest p. Danuta Kalina. Personel zatrudniony w placówce podwyższa swoje kwalifikacje korzystając z możliwości uczestnictwa w organizowanych szkoleniach, kursach oraz wybierając dalszą naukę na uczelniach pedagogicznych i medycznych.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
108
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
6.30-14.30 (po telefonicznym umówieniu)
Adres email IODO
iod7_mjo@um.poznan.pl
Kierownik - telefon
663999146
Kierownik - email
przemko@zlobekpoznan.pl
Godziny pracy
6:00-17:00
Etaty planowane
27
Etaty wykonane
27
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Rytmika

 Taras do werandowania

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna Poznański Zespół Żłobków