Poznań
Żłobek
Żłobek "Michałki"
Adres
Czecha 75, 61-289 Poznań
Telefon
61 877 01 01 lub 663 999 145
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek "Michałki"
Opis
"Michałki" to Żłobek działający od 1983 roku. Oferujemy dzieciom 4 grupy wiekowe: Gr I: Pszczółki - dla dzieci od 20 tygodnia do 14 miesiąca Gr II: Raczki - od 15 miesięcy do 18 miesiąca życia Gr III: Motylki - od 19 miesiąca do 24 miesiąca życia Gr IV: Żabki - od 25 miesiąca do 3 roku życia Placówka zapewnia maluszkom opiekę, wychowanie i jednocześnie uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Zajęcia dzieci dostosowane są do wieku i ich poziomu rozwoju. Do wiadomości Rodziców podawane są tygodniowe i miesięczne plany pracy. Dzieci pozostają pod opieką wysoko wykwalifikowanego i doświadczonego personelu zapewniającego im opiekę oraz realizującego program wychowawczo-edukacyjny poprzez zabawy ruchowe, dydaktyczne, tematyczne, manualno-konstrukcyjne i umuzykalniające.
Opis udogodnień
Ogródek - duży i zadbany.
Żywienie
Posiłki dla dzieci: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek przygotowujemy na miejscu, dysponujemy bowiem nowoczesnym zapleczem kuchni centralnej i mlecznej. Uwzględniamy także potrzeby dzieci alergicznych z ograniczeniami pokarmowymi. Tygodniowy jadłospis jest dostępny rodzicom dzieci.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
W placówce zatrudnionych jest 28 osób. Nad organizacją i przebiegiem pracy w Żłobku czuwa Dyrektor. Przy pracy z dziećmi (4 oddziały) zatrudnionych jest 20 pań, w tym 2 pielęgniarki, 8 opiekunów oraz 10 młodszych opiekunów Nad żywieniem dzieci i pracą w kuchni czuwa pani intendent oraz kucharka i 2 pomoce kuchenne. Czystość w żłobku to zasługa 2 pań sprzątających. Porządek dookoła placówki i w ogrodzie oraz drobne prace gospodarcze to zasługa konserwatora.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
108
Etaty planowane
27
Etaty wykonane
27
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Wózkarnia