Poznań
Żłobek
Żłobek "Miś Uszatek"
Adres
Prądzyńskiego 16, 61-527 Poznań
Telefon
(061) 833-06-21, 663999147
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Anna Nejman
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek "Miś Uszatek"
Opis
Żłobek „Miś Uszatek” to placówka, która swoją architekturą jest dostosowana do potrzeb i prawidłowego rozwoju małego dziecka. Budynek otacza ogród, który daje możliwość bezpiecznego relaksu na świeżym powietrzu. Przyjemna kolorystyka, przestronne i dobrze nasłonecznione pomieszczenia wprowadzają w wesoły świat dziecięcych zabaw.
Żywienie
Posiłki dla najmłodszych przygotowuje kuchnia mleczna, którą prowadzi pielęgniarka. Dla dzieci powyżej 1 roku życia "domowe jedzenie" podawane w postaci 4 posiłków "wyczarowują" ręce kucharki ze świeżych produktów zakupionych u stałych dostawców przez panią intendent. Nadzoruje ona ich przygotowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Diety eliminacyjne wprowadzane są na podstawie wskazań lekarskich.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
„Ciocie” (tak nazywane są opiekunki w żłobku) swoim doświadczeniem, fachowym podejściem otaczają troską i miłością wszystkie maluchy. Zajęcia z dziećmi są prowadzone w 4 grupach wiekowych: I grupa – „Cypiski” od 20 tyg. do 12 miesięcy; II grupa - "Puchatki" od 13 do 18 miesiąca; III grupa – „Krasnalki” od 19 do 24 miesiąca; IV grupa – „Uszatki” od 25 do 36 miesiąca pod kątem prawidłowego ich rozwoju psychomotorycznego.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
100
Godziny pracy
6.00-17.00
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Wózkarnia