Poznań
Żłobek
Żłobek "Miś Uszatek"
Adres
Prądzyńskiego 16, 61-527 Poznań
Telefon
663999147
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Anna Nejman
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • żłobek Miś Uszatek
  • Sala zabaw
  • Sala zabaw
Opis

W Żłobku Miś Uszatek stwarzamy bezpieczne warunki do rozwoju poznawczego, emocjonalnego i fizycznego. Dokładamy wszelkich starań, by dzieci bawiły się w sposób różnorodny, sprzyjający ich wszechstronnemu rozwojowi. Naszym celem jest, aby dzieci czerpały radość z przebywania w towarzystwie swoich rówieśników, zdobywały nowe umiejętności i uczyły się samodzielności. Bardzo ważna jest dla nas również współpraca z rodzicami. Staramy się opierać ją na wzajemnym szacunku, życzliwości oraz partnerstwie.

Bardzo dużą uwagę poświęcamy adaptacji dzieci w żłobku. Do każdego maluszka podchodzimy w sposób indywidualny – tak, aby rozstanie z rodzicami nie stało się przykrym doświadczeniem, ale elementem codziennego rytuału. Bliska osoba towarzyszy dziecku w pierwszych dniach pobytu w żłobku. Czas przebywania dziecka w żłobku jest stopniowo wydłużany. Przejście dziecka z grupy do grupy są uzgadniane z rodzicami. Zmiana grupy jest zorganizowana w taki sposób, żeby dziecko miało okazję odwiedzać nową grupę w dniach poprzedzających zmianę.

Rytm dnia w żłobku to czynności powtarzalne, stanowiące element rutyny każdego dnia. Uwzględnia on potrzebę aktywności i odpoczynku. Dzięki niemu dziecko porządkuje swój świat, buduje odrębność, rozwija kompetencje społeczne, emocjonalne i motywację do aktywnego uczestniczenia w środowisku. Buduje on poczucie bezpieczeństwa u dzieci.

Otoczenie wewnątrz i na zewnątrz budynku jest bezpieczne, a jego aranżacja optymalnie wspiera rozwój dzieci. Sale dziecięce wyposażone są w zabawki i pomoce dydaktyczne, które stymulują i zachęcają dziecko do działania. Żłobek posiada dodatkowe zabezpieczenia przed dostępem osób postronnych. 

Dbamy o codzienny pobyt na świeżym powietrzu. Dzieci w żłobku mogą bawić się i wypoczywać w ogrodzie przyległym do budynku żłobka. Posiadamy trakcyjny plac zabaw, wyposażony w bezpieczne urządzenia do zabaw na wolnym powietrzu. W  części ogrodu zachowane jest naturalne zróżnicowanie terenu.

Żywienie
Żywienie dzieci opiera się na aktualnej wiedzą dotyczącej norm żywienia małych dzieci. Diety eliminacyjne realizowane są w ścisłej współpracy z rodzicami. Potrawy przygotowywane są na bieżąco z całą dbałością o ich walory smakowe, wartości kaloryczne oraz zdrowotne. W żłobku zapewniamy podczas pobytu 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad - drugie danie, obiad - zupa, podwieczorek). Posiłki są różnorodne pod względem smakowym i kolorystycznym.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel

Personel opiekuńczy tworzą pełne energii panie, które mają nieskończone pokłady cierpliwości, empatii oraz kreatywnych pomysłów. Praca z dziećmi daje im mnóstwo radości, ale także stawia przed nimi wysokie wymagania. Nasze opiekunki starają się jak najlepiej dostosowywać do potrzeb najmłodszych, rozumiejąc i szanując ich potrzeby, dając im przy tym wiele uśmiechu i bliskości.

Kadrę naszego żłobka tworzą również osoby odpowiedzialne za przygotowanie smacznych posiłków, zapewnienie czystości oraz drobne naprawy. Nad całością czuwa dyrektor żłobka


Łączna liczba miejsc
100
Godziny pracy
6.00-17.00
Adres email IODO
iod7_mjo@um.poznan.pl
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Kierownik - email
misuszatek@zlobekpoznan.pl
Zasady odpłatności
Zasady odpłatności za żłobek reguluje UCHWAŁA NR XV/244/VIII/2019 Rady Miasta Poznań z dnia 9 lipca 2019 r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci w żłobkach, dla których organem założycielskim jest Miasto Poznań

Zakres wiekowy
Od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
7:00 - 15:00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym
Dojazd

Z ulicy 28 czerwca 1956 roku wjazd w ulicę Kosińskiego a następnie w Prądzyńskiego.

  • Autobus Autobus: 176
  • Tramwaj Tramwaj: 2, 9, 10
Etaty planowane
25
Etaty wykonane
25
Dodatkowe cechy

 Dieta niemowlęca

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Rytmika

 Taras do werandowania

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna Poznański Zespół Żłobków