Poznań
Żłobek
Żłobek "Królewna Śnieżka"
Adres
Grunwaldzka 34, 60-783 Poznań
Telefon
605 999 865
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Natasz Jakubowska / Joanna Kusiak
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Królewna Śnieżka
Opis

Żłobek Królewna Śnieżka funkcjonuje w ramach Poznańskiego Zespołu Żłobków i mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 34, w dogodnym miejscu pod względem dostępności środków komunikacji miejskiej.

Zabytkowy budynek, wykonany z czerwonej cegły, otoczony jest ogrodem, w którym dzieci spędzają cudowne chwile, bawiąc się na placach zabaw.

W żłobku dziećmi opiekujemy się w trzech grupach: Krasnoludki, Puchatki i Biedroneczki.

Swoim wychowankom placówka zapewnia opiekę, wychowanie i poznawanie świata w przyjaznej atmosferze i bezpieczeństwie.

Żywienie
Żłobek posiada własną kuchnię, co pozwala na przygotowanie zdrowych i smacznych posiłków, zgodnie z obowiązującymi normami żywienia małych dzieci. Posiłki są przygotowywane zgodnie z wysokiej jakości jadłospisami. Istnieje również możliwość realizowania diet eliminacyjnych. Dzieci, w czasie pobytu w żłobeczku, spożywają pierwsze i drugie śniadanie, pierwsze i drugie danie obiadku (przedzielone odpoczynkiem dzieci) oraz podwieczorek.
Kuchnia centralna (Opis)
Kuchnia znajduje się w budynku żłobka, w jego części gospodarczej. Jest to duże, przestronne pomieszczenie.
Personel
Nad dziećmi czuwa troskliwy, i wykwalifikowany personel, który towarzyszy dzieciom przez cały ich czas pobytu w żłobku. Panie opiekunki codziennie zaspokajają potrzeby maluchów, udzielają im wsparcia, umożliwiają poznanie i zdobycie zaufania do nowego otoczenia i „krok po kroku” budują więź emocjonalną z dziećmi. Poprzez planowanie i realizowanie zajęć edukacyjnych dbają o jak najlepszy rozwój swoich podopiecznych, a przede wszystkim o to, aby dzieci chętnie przychodziły do żłobka i miło spędzały w nim czas. W swojej pracy wykazują się wiedzą, doświadczeniem, kreatywnością zaangażowaniem i empatią, a w zamian otrzymują zadowolenie, radość i uśmiechy na dziecięcych buźkach.
Łączna liczba miejsc
71
Dodatkowe zajęcia

Zasady odpłatności

Opłata za pobyt dziecka w żłobku składa się z opłaty stałej oraz opłaty za żywienie.

Obecnie opłata stała wynosi 661,35 zł, a opłata za wyżywienie to 6,00 zł za jeden dzień pobytu dziecka w placówce.


Zakres wiekowy
Są trzy grupy wiekowe: Krasnoludki - dzieci najmłodsze (od 20 tygodnia życia do ok. 12 miesiąca), Puchatki (1-2 rok życia) oraz Biedroneczki - dzieci najstarsze (2-3 rok życia).
Godziny pracy
Żłobek świadczy usługi opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne w godz. 6.00 - 17.00.
Wolne miejsca
Na chwilę obecną placówka nie posiada  wolnych miejsc.
Kierownik - telefon
605 999 865
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
7.00 - 15.00 (prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny)
Organ prowadzący
Miasto Poznan
Kierownik - email
krolewnasniezka@zlobekpoznan.pl
Dodatkowe walory
Opieka nad dziećmi realizowana jest w oparciu o stały harmonogram dnia dostosowany do potrzeb dzieci. Jest czas na swobodną zabawę, zorganizowane zajęcia, odpoczynek, czy zajęcia higieniczno – pielęgnacyjne, w tym mycie ząbków. Dużą wagę przywiązujemy do procesu adaptacji, ponieważ pójście do żłobka to ważne wydarzenie w życiu dziecka i całej rodziny. W ścisłej współpracy z rodzicami staramy się tworzyć takie warunki adaptacji, aby przebiegła jak najłagodniej i była dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka. Naszym celem jest osiągnięcie takiej sytuacji, w której maluch nie musi, ale chce przebywać w żłobku. Zgodnie ze standardami jakości opieki dążymy do tego, aby dzieci w grupie, w której rozpoczynają przygodę ze żłobkiem, przebywały cały czas, do ostatniego dnia pobytu w placówce.Zapewniamy również stałość opieki ze strony personelu.
Adres email IODO
iod7_mjo@um.poznan.pl
Dodatkowe cechy

 Dieta niemowlęca

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Rytmika

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna Poznański Zespół Żłobków