Poznań
Żłobek
Żłobek "Stokrotka"
Adres
Wielkopolska 21/25, 60-603 Poznań
Telefon
537 900 966
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agnieszka Andrzejewska
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Stokrotka
Opis

Naszą misją jest sprawowanie opieki w przyjaznej atmosferze dającej poczucie bezpieczeństwa dzieciom i rodzicom.

W żłobku Stokrotka ważnym aspektem jest wypracowanie, wraz z rodzicem, wspólnego podejścia do opieki i wychowania dziecka tak aby ułatwić mu naukę samodzielności i nawiązywania przez niego poprawnych relacji z otoczeniem. Staramy się by nabyte umiejętności były utrwalane w żłobku a rodzic otrzymywał informacje dotyczące rozwoju dziecka, dzięki którym wspierać będzie nabywanie nowych czynności. Pozwalamy dziecku na rozwój w jego indywidualnym tempie. Dbamy o zapewnienie wszystkich potrzeb małego dziecka. Zachęcamy dzieci do wyrażania swoich uczuć. Pozwalamy dzieciom biegać, hałasować, krzyczeć, śpiewać i czasami jak emocje okażą się za silne na płacz. Budujemy przyjazny świat dla Twojego dziecka aby czuło się akceptowane przez otoczenie. W oparciu o plan dnia opiekunki realizują zajęcia ruchowe, wychowawcze i edukacyjne, dostosowane do umiejętności i możliwości małych dzieci. Rytm zadań i kolejnych aktywności zapewnia dzieciom poczucie stabilizacji w świecie pełnym nowości i tajemnic.

Stokrotka jest miejscem gdzie Twoje dziecko spędzi aktywnie dzień. Projektujemy bezpieczną przestrzeń umożliwiającą dzieciom kreatywną zabawę. Stawiamy na wszechstronny rozwój wyposażając sale w zróżnicowane zabawki i pomoce dydaktyczne. U nas dziecko pobrudzi się mąką, podusi galaretkę, przesypie kolorowy ryż, makaron czy kaszę a nawet zbuduje zamek z jadalnej masy spożywczej. Ulubione przez dzieci zabawki posiadają wymagane atesty i certyfikaty. W żłobkowym ogrodzie dzieci mają do dyspozycji bujaki, huśtawki, zjeżdżalnie, tablice manipulacyjne i drewnianą kolejkę. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wykopać dołek w wybranym, przez małego archeologa, miejscu. Codziennie stwarzamy warunki sprzyjające budowaniu świata małego odkrywcy.

Przygodę ze żłobkiem dziecko zaczyna wraz z rodzicem. Zezwalamy aby bliska osoba towarzyszyła dziecku w zajęciach przez okres pierwszych dni. Plan adaptacji ustalany jest indywidualnie ze względu na możliwości rodziców i zachowanie dziecka. Dla zapewnienia ciągłości pracy wychowawczej i budowaniu poczucia bezpieczeństwa dzieci, staramy się aby opiekunki prowadziły swoją grupę przez cały okres pobytu dziecka w żłobku.

Żywienie
W żłobku Stokrotka działa kuchnia, w której przygotowywane są posiłki spełniające normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Realizujemy diety eliminacyjne. Dokładamy wszelkich starań aby dania były smaczne i estetycznie podane. Dzieci w czasie pobytu w żłobku otrzymują: I śniadanie, II śniadanie, obiad – drugie danie, zupę, podwieczorek; a do picia: herbatki, soki owocowe, kompot, koktajle jogurtowe, kefirowe i mleczne, a na żądanie dzieci otrzymują do picia wodę.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
Oferujemy naszym dzieciom uśmiech, miłość, wiedzę, doświadczenie, domową atmosferę. Personel opiekuńczy żłobka tworzą miłe, sympatyczne panie, które czerpią radość ze swojej pracy. Personel dokłada starań do jak najlepszych kontaktów z rodzicami, co umożliwia indywidualne podejście do potrzeb i możliwości każdego dziecka.
Łączna liczba miejsc
137
Dodatkowe zajęcia

Godziny pracy

Godziny funkcjonowania żłobka: 6-17.00

Godziny pracy biura: 7-15.00


Wolne miejsca
Brak
Organ prowadzący
Miasto Poznań / Poznański Zespół Żłobków
Adres email IODO
iod7_mjo@um.poznan.pl
Zasady odpłatności

Od września 2023 r. odpłatność za żłobek wynosi:

- 800,00 zł opłata stała

- oraz 9,00 zł stawka żywieniowa za każdy dzień pobytu.

Zakres wiekowy
W żłobku mogą przebywać dzieci od ukończenia 20 tygodnia życia do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia.
Dojazd
Dojazd do żłobka od Alei Wielkopolskiej.
Dodatkowe walory architektoniczne
Na terenie placówki znajduje się duży ogród, przeznaczony dla dzieci.
Kierownik - telefon
537 900 966
Kierownik - email
stokrotka@zlobekpoznan.pl
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
7.00-15.00 (po uprzednim umówieniu)
Drzwi otwarte

Możliwość obejrzenia żłobka po umówieniu spotkania.


Dodatkowe cechy

 Dieta niemowlęca

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Rytmika

 Taras do werandowania

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna