Poznań
Żłobek
Żłobek "Kalinka"
Adres
Szamarzewskiego 5/9, 60-514 Poznań
Telefon
(61) 847-37-00, 537- 900 -216
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Justyna Przybylska
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek "Kalinka"
Opis
Żłobek „Kalinka” znajduje się w centrum Jeżyc, w wolnostojącym budynku, z własnym, dużym terenem zielonym. Jest placówką samorządową z 55-letnią tradycją. Mamy 5 grup dla dzieci w wieku od ukończenia 20-go tygodnia życia do 3 lat. Sale zabaw są dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne, a warunki przebywania zbliżone do domowych. Żłobek posiada duży, dobrze zagospodarowany plac zabaw dla dzieci starszych oraz mniejszy plac, na którym w cieniu rozłożystej lipy, przebywają dzieci młodsze. Kuchnia przygotowuje codziennie cztery smaczne posiłki uwzględniając potrzeby dzieci alergicznych. W żłobku panuje ciepła i rodzinna atmosfera.
Żywienie
Odpowiednie żywienie małego dziecka ma znaczący wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Placówka nasza posiada własną kuchnię, która przygotowuje 4 posiłki dziennie dla dzieci powyżej 1-go roku życia, zgodnie z ustalonym tygodniowym jadłospisem. Jadłospis układa technolog żywienia w oparciu o obowiązujące przepisy. Kucharki przygotowują codziennie świeże i smaczne posiłki z produktów pierwszego gatunku posiadających atesty HDI. Dzieci z alergiami pokarmowymi traktują ze szczególną troską. Karmieniem najmłodszych dzieci zajmuje się pielęgniarka. Posiłki przygotowywane są na bazie mleka modyfikowanego z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Z upływem każdego kolejnego miesiąca wprowadzany jest nowy produkt, a obiadki przygotowywane są z świeżego głównie białego mięsa i gotowanych jarzyn.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
Dziećmi opiekuje się doświadczona kadra. Są to osoby z wykształceniem pedagogicznym lub medycznym, wrażliwe na potrzeby małego dziecka. Cały swój wysiłek wkładają w budowanie pomostu życzliwości i zaufania, by stworzyć dzieciom przyjazne i bezpieczne warunki pobytu podczas nieobecności rodziców. Codzienne rozmowy z rodzicami pomagają w doborze metod i form pracy dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
110
Adres email IODO
iod_7mjo@um.poznan.pl
Godziny pracy
6.00 do 17.00
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Klauzula Informacyjna Poznański Zespół Żłobków