Poznań
Żłobek
Żłobek "Kalinka"
Adres
Szamarzewskiego 5/9, 60-514 Poznań
Telefon
537- 900 -216
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Justyna Przybylska
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek "Kalinka"
Opis

Żłobek „Kalinka” znajduje się w centrum Jeżyc, w wolnostojącym budynku, z własnym, dużym terenem zielonym. . Mamy 5 grup dla dzieci w wieku od  20-go tygodnia życia do 3 lat. Sale zabaw są wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne, a warunki zbliżone są do domowych.Do żłobka przynależy  zagospodarowany plac zabaw dla dzieci starszych oraz mniejszy plac, na którym w cieniu rozłożystej lipy, przebywają dzieci młodsze. Żłobek posiada własną kuchnię, która przygotowuje codziennie cztery smaczne posiłki uwzględniając potrzeby dzieci z nietolerancją pokarmową. W żłobku panuje ciepła i rodzinna atmosfera.

Nasz żłobek przeznaczony jest dla 110 dzieci, przebywających w dostosowanych do ich wieku i rozwoju salach, wyposażonych w meble, zabawki oraz pomoce dydaktyczne z odpowiednimi atestami, zgodnymi z potrzebami i możliwościami maluchów.

W żłobku poprzez zabawę dzieci uczą się poznawania otaczającego świata, nazywania zjawisk i przedmiotów. Staramy się tworzyć przyjazne oraz bezpieczne miejsce dla dzieci, gdzie organizowane są atrakcyjne zajęcia poznawcze, językowe, ruchowe, muzyczne oraz plastyczne. Dzieci uczestnicząc w zabawach, rozwijają swoje umiejętności w sferze fizycznej, emocjonalnej, społecznej oraz poznawczej. Opiekunki otaczają dzieci opieką, uśmiechem, miłością i z ogromnym zaangażowaniem troszczą się o zapewnienie bezpiecznego i szczęśliwego miejsca dla maluszków. Dzieci z grup najstarszych uczestniczą w dodatkowych zajęciach rytmicznych oraz zabawach z elementami języka angielskiego.

Żywienie
Odpowiednie żywienie małego dziecka ma znaczący wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Placówka nasza posiada własną kuchnię, która przygotowuje 4 posiłki dziennie dla dzieci powyżej 1-go roku życia, zgodnie z ustalonym tygodniowym jadłospisem. Jadłospis układa technolog żywienia w oparciu o obowiązujące przepisy. Kucharki przygotowują codziennie świeże i smaczne posiłki z produktów pierwszego gatunku posiadających atesty HDI. Dzieci z alergiami pokarmowymi traktują ze szczególną troską. Karmieniem najmłodszych dzieci zajmuje się pielęgniarka. Posiłki przygotowywane są na bazie mleka modyfikowanego z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Z upływem każdego kolejnego miesiąca wprowadzany jest nowy produkt, a obiadki przygotowywane są z świeżego głównie białego mięsa i gotowanych jarzyn.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
W żłobku Kalinka pracują osoby z wykształceniem pedagogicznym, posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy  z dziećmi. Kadra podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach. Opiekunki są bardzo zaangażowane i kreatywne. zapewniają dziecku właściwą opiekę pielęgnacyjną oraz edukację poprzez prowadzenie zajęć z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Uczą samodzielności zgodnie z wiekiem i poziomem rozwoju oraz kształtują umiejętności życia w grupie.
Łączna liczba miejsc
110
Adres email IODO
iod_7mjo@um.poznan.pl
Godziny pracy
6.00 do 17.00
Dodatkowe cechy

 Dieta niemowlęca

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Taras do werandowania

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Klauzula Informacyjna Poznański Zespół Żłobków