Poznań
Żłobek
Żłobek "Balbinka"
Adres
Bolesława Śmiałego 106, 60-682 Poznań
Telefon
669-606-011
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Izabela Krzeszkiewicz
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Balbinka
Opis

Nasza placówka mieści się w budynku parterowym z przestronnym i zadbanym ogrodem. Dzieci uczęszczają do trzech grup wiekowych: Niezapominajki, Stokrotki, Maki.

W Żłobku „Balbinka” personel w codziennej pracy respektuje indywidualny rytm życia dziecka. Stymuluje jego rozwój tworząc warunki w których dziecko ma możliwość nabywania umiejętności dokonywania wyborów i podejmowania decyzji. Kierujemy się szacunkiem, miłością, zaufaniem i bezpieczeństwem.

Rozwijamy umiejętności budowania więzi, wzbudzamy pozytywne emocje do tworzenia atmosfery miłości i akceptacji. Umożliwiamy wzrastanie razem z dzieckiem, a tym samym kształtowanie zrównoważonej relacji między rodzicem/opiekunem prawnym a dzieckiem.

Aby dzieci mogły rozwijać swoją samodzielność w poczuciu bezpieczeństwa odpowiednio zaaranżowaliśmy małe przestrzenie tworząc pomieszczenia tematyczne: salę sensoryczną, plastyczną, wielu zmysłów, oraz teatralno-kinową. Dają one możliwość pracy w małych grupach 4-5 osobowych, indywidualnego podejścia do dziecka co wspomaga jego rozwój fizyczny oraz proces uczenia się . Realizujemy tam zadania z wcześniej przygotowanego planu dnia oraz scenariuszy.

Na terenie żłobka znajduje się duży ogród z przystosowanym dla dzieci wyposażeniem, co daje nam możliwość codziennego przebywania z dziećmi na świeżym powietrzu o ile aura sprzyja.

Realizujemy jadłospisy zgodnie z normami żywienia zalecanymi przez ekspertów. Kształtujemy prawidłowe nawyki żywieniowe, preferencje smakowe, edukując rozwój umiejętności poznawczych dziecka. (Realizujemy diety eliminacyjne)

Żywienie
Jadłospisy w żłobkach tworzone są na podstawie racji pokarmowej dla wieku 1-3 lat. W żłobku dzieci jedzą posiłki, które pokrywają około 75% ich dziennego zapotrzebowania na energię i składniki odżywcze. Maluchy bardzo lubią jeść w towarzystwie, szczególnie rówieśników, dlatego spożywają posiłki razem, w jadalni, pomagają im Panie opiekunki.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
Nasz personel tworzą wykwalifikowane i doświadczone opiekunki i pielęgniarki, dbające o przyjazną atmosferę w naszej placówce. Są to "Ciocie" często uzdolnione plastycznie i teatralnie. Posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby.
Łączna liczba miejsc
85
Dodatkowe zajęcia


·       Zakres wiekowy
od ukończenia 20 tygodnia do 3 roku życia
Zasady odpłatności

Zasady odpłatności reguluje UCHWAŁA NR XV/244/VIII/2019 RADY MIASTA POZNANIA z dnia 9 lipca 2019r.

w sprawie: ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci w żłobkach, dla których organem założycielskim jest Miasto Poznań. 

Godziny pracy
Placówka jest otwarta od godz.: 6:00 do 17:00
Adres email IODO
iod7_mjo@um.poznan.pl
Organ prowadzący
Miasto Poznań
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
7:00 - 15:00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym
Kierownik - email
balbinka@zlobekpoznan.pl
Kierownik - telefon
669-606-011
Wolne miejsca
Brak
Dojazd
Z ulicy Umultowskiej wjazd w ulicę Strugarka. 
Etaty planowane
19,5
Etaty wykonane
19,5
Opis udogodnień
Budynek parterowy z jasnymi salami zabaw od strony południowej i przestronnymi korytarzami
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Rytmika

 Taras do werandowania

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna