Poznań
Żłobek
Żłobek "Calineczka"
Adres
Pod Lipami 103, 61-628 Poznań
Telefon
669-606-008
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Magdalena Szymańska
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Calineczka
Opis

Żłobek "Calineczka" zlokalizowany na Os.Pod Lipami 103 w Poznaniu. na przepięknej alei lipowej. Budynek Żłobka znajduje się wewnątrz ogrodzonego ogrodu wyposażonego w plac zabaw .

W żłobku "Calineczka" realizujemy koncepcję TOWARZYSZENIA DZIECKU W ROZWOJU. W atmosferze szacunku, zaufania, bezpieczeństwa oraz respektowania indywidualnego rytmu rozwoju dziecka opiekunowie podejmują zadanie poznawania dziecka i stymulowania jego rozwoju.

W codziennej pracy wspieramy autonomię małego dziecka, która oznacza zdolność do robienia czegoś samemu. Budujemy wspólnie zasady życia społecznego w żłobku. Umożliwiamy też rodzicom aktywny udział w życiu placówki.

Zachęcamy rodziców do uczestnictwa w adaptacji dziecka do nowego środowiska. Rozmawiamy z rodzicami o przyzwyczajeniach dziecka, których znajomość pozwala opiekunom pomóc mu w nowych sytuacjach. 

Pierwsze spotkania dzieci i rodziców z opiekunami odbywają się w okresie letnim na przełomie lipca i sierpnia. Są to spotkania zabawowe w ogrodzie. Kolejny krok to spotkanie adaptacyjne w sali- dzieci zapoznają się z salą i zabawkami, poznają swoje Ciocie , koleżanki i kolegów.

Właściwa adaptacja zaczyna się pierwszego dnia, kiedy dziecko rozpoczyna swoją przygodę ze żłobkiem.

TRADYCJĄ NASZEGO ŻŁOBKA JEST TO, ŻE CIOCIE PRZECHODZĄ Z DZIEĆMI NA KOLEJNĄ GRUPĘ. Daje to dzieciom poczucie bezpieczeństwa, a ciocie nadal mogą kontynuować towarzyszenie dziecku w dalszym jego rozwoju.

Tworzymy bezpieczną przestrzeń do zabawy. Nie wyręczamy dziecka, ale pomagamy, gdy jesteśmy o to poproszeni, pamiętając, że wyręczanie dziecka jest przeszkodą w jego prawidłowym rozwoju.

Zabawy dydaktyczne, badawcze, twórcze i spontaniczne przebiegają w małych grupach. Atrakcją dla dzieci są spotkania z muzyką, teatrem i gimnstyką. Dzieci uwielbiają też zabawy kulinarne np. wyrabianie ciasta, pieczenie i dekorowanie pierniczków.

Sale, w których przebywają dzieci wyposażone są w meble, sprzęt, pomoce i zabawki dydaktyczne , które posiadają wymagane certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Staramy się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu- w ogrodzie, na tarasie lub spacerując aleją lipową.

 

Opis udogodnień
Jasne przestronne i dobrze oświetlone wnętrza, bezpłatny wewnętrzny parking
Żywienie
JADŁOSPIS TYGODNIOWY USTALANY WEDŁUG NORM ŻYWIENIOWYCH DLA DZIECI DO LAT TRZECH ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ Z DNIA 24.06.1974R. POZ.69,TABELA, NR.11"DZIENNE RACJE POKARMOWE WYRAŻONE W PRODUKTACH " ORAZ TABELA 20 "PROCENTOWY ROZDZIAŁ CAŁODZIENNEGO ZAPOTRZEBOWANIA KALORYCZNEGO NA POSZCZEGÓLNE POSIŁKI".
Kuchnia centralna (Opis)
Tak Posiłki dla dzieci przygotowuje Wujek Artur. Są one smaczne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe. A ciasta Cioci Emilki to po prostu poezja
Personel
Naszymi dziećmi zajmują się wykwalifikowane i kochające dzieci opiekunki
Łączna liczba miejsc
95
Organ prowadzący
MIASTO POZNAŃ
Kierownik - telefon
669-606-008
Kierownik - email
calineczka@zlobekpoznan.pl
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.
Adres email IODO
iod7@m.poznan.pl
Etaty planowane
23,5
Etaty wykonane
22,5
Godziny pracy
Żłobek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6-17.
Historia

Żłobek powstał w 1973 roku. Przez wszystkie lata przechodził różne remonty, zmiany - a wszystko po to, aby naszym dzieciom było tu coraz lepiej. 

Chcemy stworzyć dzieciom takie miejsce, do którego będą codziennie chętnie przychodzić i miło spędzać czas.

Dodatkowe walory
Budynek znajduje się z dala od ruchliwej ulicy, przy alei lipowej
Zasady odpłatności
Zgodnie z Uchwałą NR XV/244/VIII/2019 Rady Miasta Poznania z dnia 09 lipca 2019 ze zmianami w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci w żłobkach, dla których organem założycielski jest Miasto Poznań.
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Taras do werandowania

 Wózkarnia

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna Poznańskiego Zespołu Żłobków