Poznań
Żłobek
Żłobek "Calineczka"
Adres
Pod Lipami 103, 61-628 Poznań
Telefon
(61) 820-24-12 , 669-606-008
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Anna Bartkowiak
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek "Calineczka"
Opis

Żłobek "Calineczka" zlokalizowany na Os.Pod Lipami 103 w Poznaniu. na przepięknej alei lipowej. Budynek Żłobka znajduje się wewnątrz ogrodzonego ogrodu wyposażonego w plac zabaw .

W żłobku "Calineczka" realizujemy koncepcję TOWARZYSZENIA DZIECKU W ROZWOJU. W atmosferze szacunku, zaufania, bezpieczeństwa oraz respektowania indywidualnego rytmu rozwoju dziecka opiekunowie podejmują zadanie poznawania dziecka i stymulowania jego rozwoju.

W codziennej pracy wspieramy autonomię małego dziecka, która oznacza zdolność do robienia czegoś samemu. Budujemy wspólnie zasady życia społecznego w żłobku. Umożliwiamy też rodzicom aktywny udział w życiu placówki.

Zachęcamy rodziców do uczestnictwa w adaptacji dziecka do nowego środowiska. Rozmawiamy z rodzicami o przyzwyczajeniach dziecka, których znajomość pozwala opiekunom pomóc mu w nowych sytuacjach. 

Pierwsze spotkania dzieci i rodziców z opiekunami odbywają się w okresie letnim na przełomie lipca i sierpnia. Są to spotkania zabawowe w ogrodzie. Kolejny krok to spotkanie adaptacyjne w sali- dzieci zapoznają się z salą i zabawkami, poznają swoje Ciocie , koleżanki i kolegów.

Właściwa adaptacja zaczyna się pierwszego dnia, kiedy dziecko rozpoczyna swoją przygodę ze żłobkiem.

TRADYCJĄ NASZEGO ŻŁOBKA JEST TO, ŻE CIOCIE PRZECHODZĄ Z DZIEĆMI NA KOLEJNĄ GRUPĘ. Daje to dzieciom poczucie bezpieczeństwa, a ciocie nadal mogą kontynuować towarzyszenie dziecku w dalszym jego rozwoju.

Tworzymy bezpieczną przestrzeń do zabawy. Nie wyręczamy dziecka, ale pomagamy, gdy jesteśmy o to poproszeni, pamiętając, że wyręczanie dziecka jest przeszkodą w jego prawidłowym rozwoju.

Zabawy dydaktyczne, badawcze, twórcze i spontaniczne przebiegają w małych grupach. Atrakcją dla dzieci są spotkania z muzyką, teatrem i gimnstyką. Dzieci uwielbiają też zabawy kulinarne np. wyrabianie ciasta, pieczenie i dekorowanie pierniczków.

Sale, w których przebywają dzieci wyposażone są w meble, sprzęt, pomoce i zabawki dydaktyczne , które posiadają wymagane certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Staramy się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu- w ogrodzie, na tarasie lub spacerując aleją lipową.

 

Opis udogodnień
Jasne przestronne i dobrze oświetlone wnętrza, bezpłatny wewnętrzny parking
Żywienie
JADŁOSPIS TYGODNIOWY USTALANY WEDŁUG NORM ŻYWIENIOWYCH DLA DZIECI DO LAT TRZECH ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ Z DNIA 24.06.1974R. POZ.69,TABELA, NR.11"DZIENNE RACJE POKARMOWE WYRAŻONE W PRODUKTACH " ORAZ TABELA 20 "PROCENTOWY ROZDZIAŁ CAŁODZIENNEGO ZAPOTRZEBOWANIA KALORYCZNEGO NA POSZCZEGÓLNE POSIŁKI".
Kuchnia centralna (Opis)
Tak Posiłki dla dzieci przygotowuje Wujek Artur. Są one smaczne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe. A ciasta Cioci Emilki to po prostu poezja
Personel
Naszymi dziećmi zajmują się wykwalifikowane i kochające dzieci opiekunki
Łączna liczba miejsc
95
Organ prowadzący
MIASTO POZNAŃ
Kierownik - telefon
669-606-008
Kierownik - email
calineczka@zlobekpoznan.pl
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.
Adres email IODO
iod7@m.poznan.pl
Etaty planowane
23,5
Etaty wykonane
22,5
Godziny pracy
Żłobek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6-17.
Historia

Żłobek powstał w 1973 roku. Przez wszystkie lata przechodził różne remonty, zmiany - a wszystko po to, aby naszym dzieciom było tu coraz lepiej. 

Chcemy stworzyć dzieciom takie miejsce, do którego będą codziennie chętnie przychodzić i miło spędzać czas.

Dodatkowe walory
Budynek znajduje się z dala od ruchliwej ulicy, przy alei lipowej
Zasady odpłatności
Zgodnie z Uchwałą NR XV/244/VIII/2019 Rady Miasta Poznania z dnia 09 lipca 2019 ze zmianami w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dzieci w żłobkach, dla których organem założycielski jest Miasto Poznań.
Dodatkowe cechy

 Dieta niemowlęca

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia centralna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Taras do werandowania

 Wózkarnia