Poznań
Liceum ogólnokształcące
XXIX Liceum Ogólnokształcące
Zespół szkół
Adres
ul.Świerkowa 8, 61-472 Poznań
Telefon
61832-19-49
Fax
61832-34-21
E-mail
Strona www
Dyrektor
dr Małgorzata Nawojczyk
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • XXIX Liceum Ogólnokształcące
  • XXIX Liceum Ogólnokształcące
  • XXIX Liceum Ogólnokształcące
Opis
XXIX Liceum Ogólnokształcące wchodzi w skład Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, który swą ofertę edukacyjną dostosowuje do wymagań współczesnego rynku pracy. Misją ZSM jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju intelektualnego uczniów, edukacja młodzieży świadomie kształtującej swoją ścieżkę kariery zawodowej, dobrze przygotowanej do podjęcia pracy w Unii Europejskiej, rozumiejącej potrzebę dialogu międzykulturowego poprzez uczestnictwo w międzynarodowych wymianach i projektach. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów proponujemy zajęcia pozalekcyjne, podczas których młodzież przygotowuje się do egzaminów dojrzałości, jak również rozwija swoje zainteresowania. Do dyspozycji uczniów znajduje się biblioteka multimedialna, nowoczesne pracownie komputerowe, siłownia, przyszkolne boisko sportowe, strzelnica. Niewątpliwym atutem ZSM jest zlokalizowana obok budynku głównego, bardzo dobrze wyposażona bursa.
Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Szkoła znajduje się na Dębcu/Świerczewie, przy ulicy Świerkowej 8. Dogodny dojazd tramwajem nr 2, 9 i 10 do pętli na Dębcu i autobusem linii 149, 175, 179 oraz autobusami komunikacji gminy Luboń, Komorniki, Puszczykowo. W pobliżu szkoły - stacja kolejowa Poznań-Dębiec.
Historia
Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN powstał w roku 1976 na skutek połączenia dwóch wcześniej istniejących szkół: Zespołu Szkół Zawodowych ZPM H .Cegielski- przyzakładowej szkoły Zakładów Przemysłu Metalowego H. Cegielski oraz Zespołu Szkół Technicznych im. KEN – Szkoły Ministerstwa Przemysłu Ciężkiego – ZST Min. Przem. Ciężkiego.
Koła zainteresowań
Każdy uczeń ma możliwość uczestniczenia w zajęciach realizujących potrzeby i zainteresowania uczniów.
Osiągnięcia
Uczniowie Liceum mogą poszczycić się licznymi sukcesami, które zdobywają biorąc udział w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych czy sportowych, jak choćby: osiągnięcie II Etapu Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie; I i II miejsca w Debatach Oxfordzkich zorganizowanych przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości; III miejsce w przeglądzie musztry i prezentacji artystycznej w II Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu. III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych. Równie świetnie wypadamy w zawodach strzeleckich. W szkole działa prężnie Wolontariat - zdobyliśmy III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu "Barwy Wolontariatu", zdobycie I miejsca w Konkursie Poznański Wolontariusz Roku oraz wyróżnienie dla Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach Konkursu Poznański Wolontariusz Roku. W szkole działa Spółdzielnia Uczniowska "VZÓR", która odnosi sukcesy zajmując I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na najlepiej działającą Spółdzielnię Uczniowską w kraju. Każdego roku możemy też poszczycić się stypendystami Prezesa Rady Ministrów oraz laureatami Ogólnopolskich Olimpiad i konkursów. Uczniowie klas mundurowych wzięli udział jako aktorzy w Teatrze Wielkim w spektaklu Żywa Lekcja Historii z okazji setnej rocznicy powstania Państwowej Policji.
Drzwi otwarte

26 marca 2020 godzina 17:00

18 kwietnia 2020 godzina 10:00

Zajęcia pozalekcyjne
Każdy uczeń ma możliwość uczestniczenia w zajęciach realizujących potrzeby i zainteresowania uczniów.