Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej
Adres
os. Orła Białego 120, 61-251 Poznań
Telefon
618770562
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej
  • sala matematyczna
  • stołówka
  • sala językowa
  • salka zabaw
Opis
Szkoła Podstawowa nr 64 w Poznaniu swym początkiem sięga XIX wieku. Jest to nowoczesna szkoła z tradycjami. Obecnie liczy 32 oddziały, w tym 1 przedszkolny. Bezpieczeństwo dzieci zapewnia zabudowany system monitoringu wizyjnego wewnątrz budynku, na hali sportowej i na zewnątrz budynku. Stosujemy nowoczesne metody i formy nauczania, w tym także wyjazdy krajowe i zagraniczne. Już od klasy "zerówki" nauczamy j. angielskiego. Sławę przynosi szkole znany w całej Europie zespół tańca Piroska. Szkoła posiada wysoko wykształconą kadrę pedagogiczną i nieustannie udoskonalaną bazę. Uczniowie mają możliwość korzystania ze świetlicy, stołówki szkolnej, biblioteki. Oferujemy uczniom i rodzicom pomoc pedagoga i psychologa. Prowadzimy zajęcia korekcyjne, kompensacyjne, wyrównawcze, logopedyczne. Posiadamy pracownie informatyczną i dwie pracownie językowe oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z dostępem do Internetu.
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Najważniejsze osiągnięcia: certyfikat ,,Szkoła z klasą”. W tej szkole uczą ekologicznie, Posiadamy certyfikat bezpiecznego Internetu, Wśród naszych uczniów jest wielu laureatów konkursach ogólnopolskich, międzyszkolnych, wojewódzkich.
Dojazd
Dojazd tramwajami linii 1, 5 i 17.
Sześciolatek w pierwszej klasie
W chwili obecnej w szkole są trzy klasy pierwsze. Dzieci spędzają czas w salach przystosowanych zarówno do nauki jak i do zabawy. Do dyspozycji pierwszaków jest również aula szkolna oraz specjalnie wyposażona sala zabaw. Dzieci mogą korzystać również z przyszkolnego placu zabaw. Swoje zajęcia mali uczniowie rozpoczynają zwykle o godzinie ósmej rano, by już w południe móc rozwijać swoje zainteresowania podczas różnorodnych zajęć dodatkowych (koło plastyczne, taniec, treningi piłkarskie, narty, koło teatralne i in.)
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych: koła przedmiotowe: matematyczne, przyrodnicze, historyczne, informatyczne, artystyczne, językowe, koło literackie, teatralne, recytatorskie, SKS, chór, LOP, koło misyjne. Ponadto zapewnia uczniom dostęp do Internetu w godzinach pozalekcyjnych na bazie ICIM.
Drzwi otwarte