Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 55 im. Jurija Gagarina
Adres
Szpakow 1, 61-065 Poznań
Telefon
061 877-02-63
Fax
061 877-02-63
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 55 im. Jurija Gagarina
  • Szkoła Podstawowa nr 55 im. Jurija Gagarina
Opis
Czy w dużym mieście można znaleźć szkołę położoną z daleka od ruchliwej ulicy pośrodku pięknego parku? Tak! Właśnie w takim urokliwym zakątku, otoczona dorodnymi kasztanowcami stoi „Szkoła na dwie piątki”, czyli Szkoła Podstawowa nr 55. Zapewniamy dzieciom ciszę – będą się uczyć z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Gwarantujemy wypoczynek na świeżym powietrzu. Dzieci mogą korzystać z dwóch boisk. A jeśli pogoda dopisuje, niektóre lekcje mogą się odbywać w specjalnie do tego przeznaczonych dwóch ogródkach. W jednym z nich oprócz miejsca do nauki znajduje się dobrze utrzymany, drewniany plac zabaw. Promujemy zdrowy tryb życia, dbamy o odpowiednie odżywianie i ekologię. Uczniowie zbierają makulaturę, baterie, pomagają zwierzętom w schronisku. Czy można w wielkim mieście zapisać dziecko do kameralnej szkoły? Tak! U nas nikt nie jest anonimowy, dzięki czemu uczniowie mają poczucie bezpieczeństwa i dobrze się czują. A jeżeli któreś z dzieci ma problemy, zawsze może się zwrócić po pomoc do wychowawcy, nauczycieli i pani pedagog. Czy jest w Poznaniu ładniejsza szkoła? – niektórzy zapewne powiedzą, że tak, ale my uważamy, że nasza jest najpiękniejsza. Codziennie rano wita nas kolorowa, uśmiechnięta. Elewacja budynku po gruntownym remoncie wspaniale się prezentuje i wtapia w parkowy koloryt. Mamy przytulne, dobrze utrzymane klasopracownie, salę gimnastyczną (dużą i małą), salę informatyczną, przestronną bibliotekę, w której mieści się pięć stanowisk komputerowych. Nasi uczniowie mogą korzystać z świetlicy szkolnej. W szkole działa stołówka, w której można zjeść śniadanie i smaczny, niedrogi obiad. Zapraszamy do nas dzieci, które lubią obcować z naturą i są ciekawe świata, czyli po prostu wszystkie . Czekamy na Was!
Języki
angielski
Osiągnięcia
Uczniowie klas szóstych osiągają wysokie wyniki w sprawdzianie po szkole podstawowej. W roku szkolnym 2011/2012 uczeń klasy szóstej został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego oraz finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. W tym samym roku szkolnym mieliśmy również finalistę Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Nasi uczniowie zajmowali wysokie miejsca w polonistycznej "Złotej Żabce", ogólnopolskim konkursie języka angielskiego, ogólnopolskim konkursie "Daję słowo" oraz w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Wysokie trzecie miejsce zajęli w rejonowym konkursie wiedzy "Wielkopolskie Parki Krajobrazowe". Uczennica klasy drugiej wygrała Ogólnopolski Konkurs "Znaczek Pocztowy" organizowany przez Pocztę Polską. Nasi uczniowie są wicemistrzami Europy i świata w karate. W roku szkolnym 2008/2009 w konkursie organizowanym przez Głos Wielkopolski otrzymaliśmy tytuł "Mocnej szkoły". Wielu uczniów z naszej szkoły bierze udział w licznych konkursach międzyszkolnych: matematycznych, humanistycznych, recytatorskich, plastycznych i o tematyce ekologicznej. Wieloletnią tradycją placówki są jasełka, w których biorą udział uczniowie niemal wszystkich klas, oraz konkurs wokalny Śpiewka Wielkopolska. Ze swoimi przedstawieniami uczniowie wychodzą także poza teren szkoły, prezentując się przed lokalną społecznością. Dużo popularnością cieszą się pikniki rodzinne organizowane z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka organizowane przez rodziców.
Dojazd
Z Ronda Rataje autobusem linii nr 52, 55 i 66 (przystanek os. Przemysława) Z Ronda Śródka autobusem linii nr 57 (przystanek os. Przemysława)
Sześciolatek w pierwszej klasie
W roku szkolnym 2012/2013 do klasy pierwszej uczęszczają sześciolatki i siedmiolatki. Dzieci sześcioletnie radzą sobie doskonale. Bawią się i uczą w kolorowej klasie, uczestniczą w zajęciach "Teatrynki", biorą udział w programach edukacyjnych i zajęciach dodatkowych: plastycznych, eTwinning, świetlicowych. Mogą korzystać ze stołówki szkolnej oraz placu zabaw.
Zajęcia pozalekcyjne
Kółka zainteresowań dla uczniów klas młodszych i starszych prowadzone są przez nauczycieli. Dzieci rozwijają swoje zainteresowania informatyczne, matematyczne, sportowe, plastyczne, muzyczne, ekologiczne, turystyczne. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie biorą udział w zajęciach organizowanych przez UAM w Poznaniu "Kolorowy Uniwersytet", uczestniczą w rajdach o charakterze turystycznym i ekologicznym, w wycieczkach edukacyjnych. W szkole realizowane są różnego rodzaju projekty: Miłośnicy Miasta Poznania, Mali Gospodarze, Z Pyrkiem bezpieczniej, Czyste powietrze wokół nas, Nie pal przy mnie proszę, Poznań dla lepszego poznania, Klub bezpiecznego Puchatka, Poznaję siebie i innych, Od grosika do złotówki, Ratujemy kasztanowce. Istnieje możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach płatnych z języka angielskiego, języka niemieckiego, szkółki tańca "HAJDASZ", basenu, karate, szachów.