Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta
Adres
Traugutta 42, 61-514 Poznań
Telefon
61833-35-48
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Renata Grzegorzewicz-Zielony
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta
Opis
Piątka uczy, bawi, wychowuje! Każdy się w niej dobrze czuje! Jesteśmy kameralną placówką, przyjazną dla dzieci, partnerską dla rodziców, zintegrowaną ze środowiskiem lokalnym. Naszą dewizą jest doprowadzenie każdego dziecka do sukcesu edukacyjnego na miarę jego możliwości. Nasi uczniowie: rozwijają swoje talenty i osiągają sukcesy sportowe grają na flażoletach uczestniczą w lekcjach muzealnych warsztatach plastycznych kodują w SCRATCHU uczestniczą w zajęciach na pływalni uczą się jeździć na łyżwach grają w tenisa stołowego, szachy i warcaby Nasza placówka posiada: wzorcowo wyposażone sale oddziałów przedszkolnych i klas I dwie pracownie komputerowe z dostępem do Internetu boisko ze sztuczna nawierzchnią salę gier i zabaw plac zabaw Szkolna świetlica: spełnia normy bezpieczeństwa, jest dobrze wyposażona prowadzi różnorodne zajęcia rozwijające zdolności dzieci pracuje w godzinach od 6:00 – 17:00 Szkolna stołówka: zapewnia wyżywienie dla uczniów i przedszkolaków serwuje herbatę Szkoła zapewnia: opiekę stomatologiczną pielęgniarską psychologiczną i pedagogiczną Zapraszamy!
Języki
angielski
Dojazd
tramwaj: linia - 1,7, 9,27,10 autobus : linia - 71
Sześciolatek w pierwszej klasie
„Wildecka Piątka” jest dobrze przygotowana do przyjęcia do klasy I dzieci sześcioletnich. Ma w tym zakresie kilkuletnie doświadczenie. Wydzielone sale lekcyjne, bardzo dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne, to przyjazne środowisko do rozpoczęcia wędrówki edukacyjnej dla każdego dziecka. Uczniowie korzystają z sali gimnastycznej, boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią, placu zabaw, sali zabaw, sali komputerowej wyposażonej stosownie do ich potrzeb i auli. Pracują z nimi wysoko wykwalifikowani nauczyciele. Realizują poza podstawą programową różnorakie, ciekawe projekty edukacyjne np.: Scratch, Mały Medyk, nauka jazdy na łyżwach. Uczestniczą w zajęciach muzealnych, odwiedzają kina i teatry. Uczą się ceremoniału szkolnego, obchodzą okolicznościowe święta. Mają zapewnioną opiekę pielęgniarską, stomatologiczną, psychologiczną , pedagogiczną i logopedyczną.
Zajęcia pozalekcyjne
koło języka angielskiego kl. I- III i kl. IV-VI koło informatyczne kl. IV - VI, SKS IV-VI, pływalnia kl. II i III. zajęcia sportowe kl. I - III koło plastyczne kl. I - III
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe